Znajdź najlepsze ubezpieczenie Twojego samochodu

Dzięki porównaniu ofert od kilkunastu ubezpieczycieli masz pewność, że wybierasz najtańszą polisę OC i AC.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie Twojego mieszkania lub domu

Wybierz ubezpieczenie mieszkania lub domu i nie martw się skutkami nieprzewidzianych zdarzeń.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie Twojego życia i zdrowia

Już teraz zapoznaj się z naszą bogatą ofertą ubezpieczeń na życie i zdrowie. Ochroną możesz objąć siebie i swoich bliskich.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie Twojej podróży

Kup ubezpieczenie turystyczne z ekspertem i spakuj spokój na wyjazd.

Ubezpieczenie samochodu Nieruchomości ubezpieczenia Ubezpieczenie na życie Ubezpieczenie turystyczne

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

Prosto, wygodnie i bezpiecznie ubezpieczysz swój samochód, dom i mieszanie, a także życie bez konieczności spotkania z agentem - formalności załatwisz przez telefon i Internet.

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz Agentowi o swoich potrzebach i o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Na podstawie analizy Twoich potrzeb, Agent przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawi Ci najkorzystniejsze na rynku.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczamy bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdź najtańsze OC agentem i uniknij przepłacenia.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2022 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2022 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2022. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

Współpraca z agentem ubezpieczeniowym - dlaczego warto?

Przez lata agent ubezpieczeniowym kojarzył się z natrętnym i nachalnym akwizytorem. Jednak przez ostanie lata pojęcie o tym, kim tak naprawdę jest doradca ubezpieczeniowy, bardzo się zmieniło. Przede wszystkim doradca ubezpieczeniowy to wykształcona osoba, z dużą wiedzą, która dla swoich klientów jest doradcą i partnerem. Coraz częściej zdarza się, że to właśnie klienci poszukują doradcy ubezpieczeniowego, który w profesjonalny i rzeczowy sposób przedstawi im ofertę ubezpieczeniową. Agent ubezpieczeniowy nie jest tylko od prezentacji ofert. Jego rola jest znacznie większa. Przede wszystkim dobry i profesjonalny agent ubezpieczeniowy musi mieć wiedzę nie tylko o rynku ubezpieczeń, ale również o życiu. Dobry doradca ubezpieczeniowy wie, że jego zadaniem nie jest sprzedanie jakiejkolwiek oferty ubezpieczeniowej klientowi tylko po to, żeby otrzymać prowizję. Doradca ubezpieczeniowy ma pomóc swojemu klientowi wybrać najlepszą polisę i zabezpieczyć przyszłość jego i jego bliskich. Dlatego tak ważna jest merytoryczna rozmowa i znajomość rynku ubezpieczeń.

Dobry agent ubezpieczeniowy a umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby klientów

Doradca ubezpieczeniowy jest kimś więcej niż sprzedawcą polis ubezpieczeniowych. To partner swojego klienta, któremu pomoże znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczeniową i pozostanie z nim w kontakcie. Agent ubezpieczeniowy potrafi poprowadzić rozmowę z klientem tak, żeby doszli do wspólnych konkluzji. Agent powinien wsłuchać się w to, co do powiedzenia ma klient, ale też zadawać pytania, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o potrzebach swojego klienta. Oferty ubezpieczeniowe zawierają dużo fachowego słownictwa. Agent powinien wszystko wyjaśnić klientowi, żeby ten nie miał żadnych wątpliwości co do oferty ubezpieczenia. Obsługa posprzedażowa jest również bardzo ważna. Jeżeli nastąpią znaczące zmiany w życiu klienta, to doradca powinien zaproponować korekty do polisy lub wykup innego ubezpieczenia. Najważniejsze jest to, żeby klient był objęty jak najlepszą ochroną.

Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia – doradcy ubezpieczeniowi wyjaśniają zapisy

Zapewne spotkałeś się nieraz z pojęciem Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Jest to bardzo obszerny i napisany dość trudnym językiem dokumenty, który określa zakres ubezpieczenia. Profesjonalny doradca ubezpieczeniowy nie tylko zachęci klienta do dokładnego przeczytania całego OWU, ale również będzie starał się jak najprościej i najdokładniej go omówić. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim OWU opisuje, jaki zakres ochrony daje polisa, ale również dokładnie wymienia przypadki wyłączeń, czyli tych sytuacji, kiedy klient nie będzie mógł ubiegać się o pieniądze z polisy lub ubiegać się o nie w ograniczonym zakresie. Jest to bardzo ważne, ponieważ klienci często dowiadują się po czasie, że nie mogą skorzystać z polisy. Polisa nie obejmuje każdego wypadku czy zdarzenia. Warto znać wyłączenia, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu.

Profesjonalny doradca zawsze zaproponuje swoim klientom najkorzystniejsze rozwiązania

Profesjonalny agent na pierwszym miejscu zawsze stawia interes swoich klientów, czyli:

 • Weźmie pod uwagę Twoje potrzeby i oczekiwania, i przygotuje dla Ciebie zindywidualizowaną ofertę. Co to dokładnie oznacza? Dobry agent przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad, tak aby zapoznać się z Twoim stylem życia. Dlaczego jest to ważne? Może okazać się, że często jeździsz samochodem lub uprawiasz sport, który teoretycznie może narazić Cię na poważną kontuzję. Przykładowo jeździsz konno, skaczesz ze spadochronu itd. Dla osób, które uprawiają sport ekstremalne, agent znajdzie ubezpieczenie, które obejmie ryzyko związane ze sportem podwyższonego ryzyka. Dla kierowców niezbędna będzie ochrona od wypadków komunikacyjnych.
 • Oczywiście zadaniem dobrego doradcy ubezpieczeniowego będzie znalezienie atrakcyjnych cenowo ofert z możliwie najszerszym zakresem ochrony.
 • Zaletą współpracy z doradcą ubezpieczeniowym jest również obsługa posprzedażowa. Agent ubezpieczeniowy, który poważnie podchodzi do relacji z klientem, zadzwoni do Ciebie, zanim się skończy aktualna polisa i zaprezentuje nową, korzystną dla Ciebie ofertę. Na Twoje życzenie zaproponuje poszerzenie ochrony, zmieni lub doda uposażonych, a nawet pomoże przy składaniu roszczenia. Mówiąc wprost, doradca ubezpieczeniowy powinien być nie tylko profesjonalny, ale również empatyczny.
 • Znajomość rynku ubezpieczeń, przepisów prawnych, dostępnych na rynku ofert ubezpieczeniowych to jedno. Doradca ubezpieczeniowy powinien szukać rozwiązań, które z jednej strony wezmą pod uwagę interes i komfort klienta, a z drugiej strony to, co jest dostępne w ofercie ubezpieczeń. Dobry agent ubezpieczeniowy to już nie „krwiopijca”, który chce zarobić, a partner dla swoich klientów, którym zapewni najlepszą możliwą obsługę. Budowanie długotrwałych i pozytywnych relacji z klientem to podstawa pracy każdego agenta. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do współpracy z agentem ubezpieczeniowym, a teraz przyjrzymy się bliżej ofercie ubezpieczeń.

Agent ubezpieczeniowy Ubezo.pl

4,9
4 214 ocen

Dziekujemy za opinię!