Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

Zawartość artykułu

Najtańsze OC dla młodych kierowców 2022

Rozważania na temat średnich cen OC dla młodych kierowców warto zacząć od statystyk policyjnych. Zgodnie z tymi statystykami najwięcej wypadów powodują dwudziestokilkuletni mężczyźni, którzy ma prawo jazdy od niedawna i poczuli się zbyt pewnie za kierownicą. Niestety brak doświadczenia i umiejętności połączone z brawurą źle się kończy. W ubiegłym roku młodzi kierowcy w wieku od 18 do 24 lat spowodowali aż 3653 wypadków, w których zginęły 382 osoby, a 4630 zostało rannych. Przede wszystkim to wielkie tragedie, ale też setki tysiące złotych wypłacone w odszkodowaniach przez firmy ubezpieczeniowe. Ma to oczywiście swoje odbicie w ocenie, jaką wystawiają ubezpieczyciele młodym kierowcom. Najwyższy wskaźnik wypadków w tej grupie wiekowej przekłada się na najwyższe ceny OC.

Kto to jest młody kierowca wg firmy ubezpieczeniowej? Ile ma lat?

Zapewne nie wszyscy o tym wiedzą, ale dla towarzystwa ubezpieczeniowego jesteś młodym kierowcą nawet w wieku 29 lat. Wynika to z tego, że liczy się nie tylko wiek w dowodzie, ale również data zdania egzaminu na prawo jazdy. Część towarzystw ubezpieczeniowych określa młodego kierowcę jako osobę, która ma mniej niż 25 lat i/lub prawo jazdy krócej niż 36 miesięcy. Większość firm ubezpieczeniowych ustala granicę wieku młodego kierowcy na poziomie 24-26 lat.

Ile młody kierowca płaci za OC w 2022 roku?

Na początku należy zaznaczyć, że cena polisy OC dla młodego kierowcy zależy od wielu czynników. Wszystkie te elementy przeanalizujemy w kolejnych rozdziałach. Młody kierowca, który dopiero uzyskał prawo jazdy i ma między 18 a 25 lat, zapłaci około 1500 za ubezpieczenie OC i takie dodatki jak:

 • ubezpieczenia assistance,
 • darmowa Zielona Karta,
 • ubezpieczenie NNW.

Trudno jednoznacznie ocenić, czy jest to wysoka, czy niska cena. Jednak ceny OC komunikacyjnego dla młodych kierowców mogą być naprawdę bardzo wysokie. Przykładowo świeżo upieczony 21-letni kierowca, który jeździ Toyotą, a do tego jest singlem, nie ma historii ubezpieczeniowej, zapłaci za pakiet OC + AC Mini + assistance + NNW nawet kilka razy więcej niż kierowca z większym doświadczeniem. Koszt takiego pakietu może wynieść prawie 3000 zł. Dlatego warto skonsultować się z doradcą ubezpieczeniowym z www.ubezo.pl i dowiedzieć się, w jaki sposób można obniżyć cenę ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy. Możesz też skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeniowych, jakie znajdziesz w Internecie.

Jakie są powody zwyżek dla młodych kierowców w 2022 roku?

Główny powód wysokich cen polis OC dla młodych kierowców to liczba wypadków spowodowanych przez kierowców w wieku od 18 do 24 lat. Młodzi kierowcy są odpowiedzialni za co 6. wypadek i aż 17% zabitych w wypadkach samochodowych w skali roku. Niestety młodzi kierowcy są często lekkomyślni i niebezpieczni dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Wynika to z ich skłonności do:

 • nadmiernej prędkości;
 • picia alkoholu, zażywania narkotyków substancji psychoaktywnych przed rozpoczęciem jazdy,
 • brawury i lekkomyślności,
 • udziału w nielegalnych wyścigach.

Dodatkowo młodzi kierowcy nie mają dostatecznego doświadczenia w kierowaniu pojazdem i niestety błędnie oceniają sytuację na drodze. Przeceniają również swoje możliwości. Często zdarza się, że np. hamują zbyt wolno na śliskiej powierzchni lub nie dostosowują prędkości do warunków pogodowych.

Jakie jeszcze elementy wpływają na wysoką cenę OC dla młodego kierowcy? Wymieniamy:

 • Krótki okres od wydania prawa jazdy do zarejestrowania pierwszego samochodu.
 • Brak historii ubezpieczeniowej.
 • Zamiłowanie do sportowych samochodów.
 • Miejsce zamieszkania w większej miejscowości lub stolicy województwa, gdzie zagęszczenie ludności jest większe i wypadki zdarzają się częściej. Dotyczy to zwłaszcza studentów, którzy wyjechali z małej rodzinnej miejscowości do większego miasta.

Koszt OC dla młodych kierowców 2022

Zgodnie z najnowszymi statystykami średnia cena ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wynosi 1348 zł. Jest to trochę mniej niż w poprzednich, ponieważ średnia składka OC w kwietniu wyniosła 1372 zł, a w marcu aż 1517 zł. Część młodych kierowców zaoszczędziła przy zakupie polisy OC, ponieważ skorzystali ze zniżek doświadczonego współwłaściciela samochodu.

Przykładowa kalkulacja OC dla młodego kierowcy 1857 zł to najniższa cena na podstawie przykładowej kalkulacji ubezpieczenia. Taką ofertę proponuje mtu.24. Jest to oferta dla młodego kierowcy, który oblicza składkę 16 czerwca 2022 roku i podaje w formularzu porównywarki OC następujące dane:

 • jest 2. właścicielem Honda CIVIC wyprodukowanego w 2018 roku, z silnikiem o pojemności 1,5 l,
 • urodził się w 1998 roku,
 • jest kawalerem,
 • mieszka w Kaliszu,
 • wcześniej nie kupował ubezpieczenia OC;
 • samochód wykorzystuje wyłącznie prywatnie;
 • dotychczasowy przebieg wynosi 30 000 km, a kierowca zamierza nim przejechać do 15 000 km w ciągu roku.

Cena ubezpieczenia OC młodego kierowcy zmieniłaby, jeśli:

 • miałby dwójkę dzieci,
 • planowałby przejechać samochodem do 10 000 km w ciągu roku;
 • zdałby wcześniej egzamin na prawo jazdy, czyli w 2016 roku;
 • kupowałby ubezpieczenie od 3 lat, w ramach którego nie byłaby likwidowana żadna szkoda.

Wtedy najtańszą ofertę OC proponuje Beesafe. Za OC w takim wypadku kierowca zapłaci 1185 zł. Jest to prawie 700 zł mniej. Razem z NNW takie ubezpieczenie wyniosłoby 1215 zł. Co doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl doradzają młodym kierowcom? Cenę ubezpieczenia OC komunikacyjnego dla młodego kierowcy można obniżyć przez ustanowienie współwłasności pojazdu. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które wybierają świeżo upieczeni kierowcy. Współwłasność można ustanowić na jakiś czas, a znieść ją można poprzez umowę darowizny lub umowę sprzedaży. W tym celu należy udać się do wydziału komunikacji i złożyć wniosek o zniesienie współwłasności auta. Nie zawsze będzie też konieczna wymiana dowodu rejestracyjnego. Jeśli nazwisko współwłaściciela znajduje się na drugim miejscu, to urzędnik po prostu wykreśli je z dokumentu.

Ubezpiecz samochód zdalnie

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy dedykowanego agenta. Porównaj oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych!

Zamów rozmowę

Które firmy ubezpieczeniowe oferują tanie OC młodym kierowcom?

Na cenę polisy OC komunikacyjnego ma wpływ wiele elementów, dlatego bardzo trudno ocenić, które firmy ubezpieczeniowe oferują najtańsze OC komunikacyjne. Można jednak wskazać trzy towarzystwa ubezpieczeniowe, które mają korzystne oferty OC dla młodych osób. Są to:

 • You Can Drive,
 • PZU,
 • Warta.

PZU - oferta OC dla młodych kierowców

PZU prowadziło specjalną kampanię reklamową dla młodych kierowców kilka lat temu. Towarzystwo ubezpieczeniowe oferowało tanie OC dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia, miały samodzielnie zdobyte zniżki za brak szkód lub kupowały ubezpieczenie OC po raz pierwszy. To właśnie dzięki tej kampanii promocyjnej PZU ma wizerunek ubezpieczyciela, który oferuje tanie OC dla młodych klientów.

You Can Drive - oferta dla młodych kierowców

You Can Drive oferuje ubezpieczenia komunikacyjne dla kierowców poniżej 30. roku życia, którzy są właścicielami:

 • samochodów osobowych,
 • samochodów terenowych,
 • samochodów osobowo-towarowych,
 • samochodów dostawczych o ładowności do 850 kg.

W You Can Drive nie tylko kupisz tanie OC, ale masz również możliwość rozłożenia składki na 2, 4 lub 12 rat. Suma rat jest jednak zazwyczaj wyższa niż jednorazowej składki. Są jeszcze inne zalety oferty You Can Drive:

 • Możesz kupić np. AC mini bez udziału własnego. Oznacza to, że nie będziesz partycypował w likwidacji szkody. Oczywiście będziesz płacił wyższą składkę.
 • W ofercie jest dostępne również NNW pasażera i kierowcy. Opcja zapewnia odszkodowanie w razie uszkodzenia ciała w wypadku.
 • Już od 120 zł za rok możesz kupić ubezpieczenie szyb, które pokrywa szkody do 5000 zł.

Warta - oferta OC dla młodego kierowcy

Warta nie oferuje co prawda promocji stworzonych dla młodych kierowców, ale za to warto pochwalić program lojalnościowy tego Towarzystwa Ubezpieczeniowego:

 • W pakiecie stałego klienta otrzymasz rabat na ubezpieczenia dodatkowe albo wyższe sumy ubezpieczenia bez podwyżki składki.
 • Dzięki ofercie OC Szybka Wypłata + BLS zgłaszasz szkodę Warcie, a nie ubezpieczycielowi sprawcy.
 • Szkodę można zgłosić również przez aplikację Warta Mobile.

Jak młody kierowca może obniżyć cenę OC?

Młody kierowca może postarać się o tańsze OC, ale musi wiedzieć, jakie cechy kierowcy i parametry samochodu mają wpływ na cenę ubezpieczenia OC. Najważniejsze będzie skorzystanie ze zniżek współwłaściciela samochodu, który ma wieloletnie doświadczenie oraz bezszkodowa jazda. Zastanów się, czy jako młody kierowca musisz jeździć drogim BMW z dużą pojemnością silnika, które kupiłeś na kredyt. Ubezpieczenie takiego samochodu będzie bowiem bardzo drogie.

Marka, model i parametry samochodu a cena OC dla młodego kierowcy

Sprawdziliśmy, jakie parametry pojazdu mają wpływ na cenę ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy:

 • wiek samochodu – ubezpieczenie nowego pojazdu, który należy do młodego kierowcy, będzie niższe niż starszego, używanego samochodu.
 • Dotychczasowy i planowany przebieg – dotychczasowy przebieg mówi nam o stopniu zużycia samochodu, a drugi o tym, jak często będziesz używał swojego samochodu. Im więcej jeździsz, tym prawdopodobieństwo szkody wrasta.
 • Marka i model – najmniej zapłacisz za ubezpieczenie samochodu marki Pontiac, Lada i Abarth, a najwięcej za pojazdy marki Lamborghini, Ferrari i Rolls-Royce. Warto wspomnieć, że ubezpieczenie OC dla młodych kierowców jeżdżących BMW, będzie również bardzo drogie. Młody kierowca, który jeździ szybkim, sportowym autem jest bardzo ryzykowny dla firm ubezpieczeniowych. Wystarczy sprawdzić statystyki i liczbę wypadków z udziałem BMW. Jest ich dużo więcej niż w przypadku samochodów innych marek.
 • Pojemność silnika - przy mniejszej pojemności samochód nie rozwinie dużej prędkości w terenie zabudowanym.
 • Szczególne przeznaczenie pojazdu – dobry przykład to dorabianie jako kierowca Uber lub innego przewoźnika. Powinieneś poinformować firmę ubezpieczeniową, że używasz swojego pojazd jako taksówkę. Dlaczego? Jeżeli spowodujesz wypadek lub kolizję podczas odpłatnego przewozu osób, Twój ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie poszkodowanym pasażerom, ale za to może domagać się od Ciebie zwrotu wypłaconego odszkodowania w ramach regresu ubezpieczeniowego.
 • Rodzaj paliwa – młodzi kierowcy samochodów elektrycznych mogą liczyć na najtańsze ubezpieczenie. Trochę więcej zapłacą ubezpieczający pojazdy hybrydowe.
Ciekawostka:
Osoba niepełnoletnia, która nie ma prawa jazdy może zostać współwłaścicielem rodzinnego pojazdu. Jest to dobry pomysł, ponieważ w ten sposób wydłuża się historia ubezpieczenia. Kiedy niepełnoletni współwłaściciel auta osiągnie pełnoletność i zdobędzie prawo jazdy, może w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych na spore zniżki.

Kiedy doświadczony kierowca jest współwłaścicielem pojazdu młodego kierowcy

Jak już pisaliśmy wyżej, najlepszym i najpopularniejszym sposobem na tańsze OC dla młodego kierowcy jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego doświadczonego kierowcy, który może pochwalić się bezszkodową jazdę. Dzięki takiemu rozwiązaniu młody kierowca może liczyć na zniżkę przy zakupie OC. Jest też i minus takiego rozwiązania, ponieważ każdy współwłaściciel będzie płacił więcej za kolejną polisę, jeżeli w okresie obowiązywania OC młody kierowca spowoduje kolizję lub wypadek. Można się zabezpieczyć na wypadek takiej sytuacji, wykupując ochronę zniżek z OC lub AC. Taka opcja ma różne nazwy i ograniczenia w zależności od firmy ubezpieczeniowej:

 • W PZU nazywa się to wykluczenie szkody w OC lub AC i dotyczy tylko pierwszej szkody. Pierwsza stłuczka po zawarciu umowy nie spowoduje utraty zniżek, ale kolizja 4 miesiące później już tak.
 • Warta oferuje gwarancję utrzymania zniżek do szkody o wartości nie większej niż 5000 zł dla nowych klientów i bez limitu wartości dla osób, które przez ostatni rok jeździły bez szkód i przedłużą umowę OC z firmą.

Dopisanie młodego kierowcy jako współwłaściciela samochodu doświadczonej osoby

Z takiej opcji korzystają głównie młodzi kierowcy, którzy zdali egzamin na prawo jazdy, ale nie chcą jeszcze kupować własnego pojazdu. Sprawdźmy korzyści. Przykładowo głównym właścicielem pojazdu i ubezpieczającym jest np. 45-letni kierowca z 12-letnią bezszkodową historią jazdy. Współwłaścicielem jest 20 -latek, który właśnie zdobył prawo jazdy. Cena dla 20-latka była będzie bardzo atrakcyjna w takim układzie, choć ubezpieczyciel naliczy zwyżkę za to, że kierowca jest bardzo młody. Zaleta tego rozwiązania polega na tym, że przez kilka lat kierowca uzbiera kilkadziesiąt procent zniżki, mimo że nie ma swojego samochodu. Wynika to z tego, że każdy współwłaściciel wypracowuje własną historię ubezpieczenia i może otrzymać zaświadczenie o jej przebiegu.

Ważne!

Firma ubezpieczeniowa będzie wymagać dopłaty do ubezpieczenia OC, jeśli pojazdem ma kierować młoda osoba. Nawet jeśli młody kierowca nie będzie wpisany do dowodu rejestracyjnego, to należy zgłosić ubezpieczycielowi, że pojazdem będzie kierowała osoba poniżej 26 roku życia. Jakie mogą być konsekwencje, gdy nie zgłosisz młodego kierowcy do ubezpieczenia, a spowoduje on szkodę? Firma ubezpieczeniowa w takim wypadku może:

 • obniżyć odszkodowanie z autocasco,
 • podwyższyć składkę ubezpieczenia OC i żądać uregulowania różnicy.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta informuje, że w takiej sytuacji należy rozszerzyć umowę ubezpieczenia komunikacyjnego o upoważnienie kierowcy o zwiększonym ryzyku.

Miejsce zamieszkania młodego kierowcy a cena OC

Na wysokość składki ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy ma również wpływ miejsce zamieszkania. Świeżo upieczony kierowca z Wrocławia zapłaci więcej za OC niż równolatek mieszkający małej wsi lub niewielkiej miejscowości. Z czego to wynika? W większych miastach o dużym natężeniu ruchu notuje się o wiele więcej wypadków.

Systemy monitorujące jazdę

Na polskim rynku ubezpieczeń pojawiła się nowość w postaci systemów telematycznych. Są to systemy, które śledzą styl jazdy kierowcy. W ten sposób firma ubezpieczeniowa zbiera dane, a następnie je analizuje. Jest to dobra wiadomość dla młodych kierowców bez historii ubezpieczenia. Jeśli wykażą się bezszkodową jazdą, to mogą liczyć na tańsze OC. Jakie firmy ubezpieczeniowe oferują takie rozwiązania? Przede wszystkim LINK4 w promocji Kasa Wraca. Ubezpieczyciel udostępnia swoim klientom również bezpłatną nawigację telepatycznych. Na czym polega promocja? Na wirtualnym koncie młodego kierowcy po przejechaniu wzorowo każdego kilometra pojawia się pewna kwota pieniędzy. Po upływie roku LINK4 zwraca uzbieraną kwotę, która może wynosić nawet 30% wykupionej składki.

Ergo Hestia proponuje podobne rozwiązanie w ramach współpracy z aplikacją Yanosik. Kierowcy, którzy skorzystają z tej aplikacji, otrzymują ofertę ubezpieczenia YU! Możesz ją porównać z innymi ofertami.

Sprawdzenie i porównanie cen OC dla młodego kierowcy w porównywarkach ubezpieczeniowych

Chcesz znaleźć najkorzystniejsze OC dla młodego kierowcy? Możesz skonsultować się z doradcą ubezpieczeniowym z www.ubezo.pl lub skorzystać z porównywarek dostępnych w Internecie. Wystarczy, że podasz informacje o kierowcy, tj. wiek, data pozyskania prawa jazdy oraz dane samochodu jak marka, pojemość silnika itd. Część firm będzie wymagać podania takich danych jak PESEL, żeby zaprezentować ofertę, ale nie zawsze jest to konieczne. Dzięki porównywarkom ubezpieczeniowym możesz znaleźć najkorzystniejszą ofertę OC dla młodego kierowcy.

Najczęstsze pytania – ubezpieczenie dla młodych kierowców

1. Ile kosztuje OC dla młodego kierowcy?

Średnia cena OC dla młodego kierowcy w maju 2022 wyniosła 1348 zł. Przez młodego kierowcę rozumiemy osobę, która ma od 18 do 25 lat. Młodzi kierowcy, którzy nie skorzystali ze zniżek doświadczonego współwłaściciela samochodu, zapłacili jeszcze więcej, bo aż 1400 zł. Trochę mniej zapłacili młodzi kierowcy, jeśli współwłaścicielem samochodu był doświadczony kierowca. Koszt OC wyniósł w tym wypadku 997 zł.

2. Gdzie młody kierowca może kupić najtaniej OC?

Wszystko zależy od marki samochodu, miejsca zamieszkania i wieku klienta. Przykładowe wyliczenie dla 19-letni właściciela Passata, mieszkającego w średnim mieście wygląda następująco:

 • 1956 zł za OC w Trasti,
 • 2089 zł za OC w Benefii,
 • 3044 zł za OC z assistance w Uniqa,
 • 2968 zł za OC w You Can Drive,
 • 3376 zł za OC w mtu24.pl.

Pełny pakiet, który obejmuje ubezpieczenie Bogaty pakiet ubezpieczeniowy, zawierający OC + AC + NNW + assistance, będzie stanowił dla młodego kierowcy koszt powyżej 5000 zł w towarzystwie ubezpieczeniowym Uniqa. Co można poradzić na tak wysoką cenę pakietu? Jeżeli samochód będzie miał współwłaściciela o dużym doświadczeniu w prowadzeniu pojazdów, to wtedy cena ubezpieczenia może się okazać dużo niższa. Przykładowo za pakiet OC i assistance zapłacisz w tym wypadku około 1400-1500 zł w Uniqua. Jest to oczywiście przykładowa kalkulacja i przykładowe porównanie ofert. Dzięki porównywarce ubezpieczeniowej lub współpracy z doradcą ubezpieczeniowym możesz znaleźć najtańsze OC dla młodego kierowcy.

3. W jaki sposób młody kierowca może obniżyć cenę OC?

 • Najprostszy sposób to poprosić doświadczonego kierowcę, np. zaufanego członka rodziny, żeby został współwłaścicielem samochodu. Dla ubezpieczyciela nie ma znaczenia, kto jest współwłaścicielem. Ważne, żeby był doświadczonym kierowcą z dobrą historią ubezpieczeniową. Jest to najlepszy sposób na obniżenie składki OC.
 • Decydując się na zakup skromniejszego samochodu, zamiast np. BMW. Marka, jak i model samochodu mają duży wpływ na wysokość stawki. Sportowy, szybki samochód wiąże się z większym ryzykiem szkody, szczególnie gdy kierowcą jest młoda osoba. Ubezpieczyciel na pewno wyliczy wtedy większą składkę.
 • Możesz kupić ubezpieczenie OC on-line. Możesz zaoszczędzić nawet od 5 do 15% zniżki za zakup przez Internet.
 • Porównując cenę ubezpieczenia OC za pomocą kalkulatorów i porównywarek ubezpieczeniowych. Po wpisaniu podstawowych informacji otrzymasz listę ofert, z których możesz wybrać tę najkorzystniejszą. Część towarzystw ubezpieczeniowych wymaga podania PESEL i numeru rejestracyjnego. Dopiero wtedy będziesz mógł zobaczyć ofertę np. Proama, czy Generali.

4. Do jakiego wieku młody kierowca jest objęty zwyżką na OC?

Wyższą składkę OC muszą płacić z reguły kierowcy w wieku od 18 do 25 lat. Jednak nie tylko wiek decyduje o wysokości polisy ubezpieczeniowej. Przykładowo, gdy masz 30 lat i zdobyłeś prawo jazdy dwa lata wcześniej, otrzymasz zwyżkę, ponieważ będziesz traktowany jako niedoświadczony kierowca. 5. Dlaczego przyznawane są zwyżki OC dla młodych kierowców? Główny powód to bardzo duża liczba wypadków spowodowanych przez młodych kierowców w wieku od 18 do 24 lat. Należy wziąć pod uwagę to, że osoby młode jeżdżą brawurowo, jeżdżą z nadmierną prędkością i mają tendencję do łamania przepisów. Więcej za OC zapłacą również single, którzy mieszkają w dużych miastach, jak Warszawa czy Wrocław.

Podsumowanie

 • Młode osoby są uznawane przez towarzystwa ubezpieczeniowe za kierowców bardziej szkodowych niż kierowcy o większym doświadczeniu.
 • Część firm ubezpieczeniowych za młodych kierowców uważa nie tylko osoby do 26 roku życia, ale również te osoby, które mają prawo jazdy nie dłużej niż 3 lata.
 • Składka OC dla młodych kierowców wynosi średnio 1348 zł.
 • Najwyższe składki płacą młodzi kierowcy, którzy kupują OC bez doświadczonego współwłaściciela. Niższą stawkę za OC zapłacisz, gdy ubezpieczasz samochód ze współwłaścicielem, który ma zniżki za bezszkodową jazdę. Wtedy składka wynosi średnio 997 zł.
 • Atrakcyjne oferty dla młodych kierowców oferują PZU, Warta czy You Can Drive.
contactHero

Pakiet OC i AC - oszczędzaj czas i pieniądze

Wiele towarzystw do wyboru, kompleksowa ochrona Twojego auta, pełne wsparcie doradców.

Ocena artykułu
4,9
2 328 ocen

Dziekujemy za opinię!

Data publikacji: Data modyfikacji:

Przeczytaj również

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2022 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2022 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2022. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej
 • Jak kupić samochód

  Jak kupić samochód w 2022 roku?

  W tym krótkim poradniku przygotowanym przez eksprtów ubezpieczeniowych z Ubezo.pl, przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, związane z kupnem samochodu. Dowiesz się z niego:

  Czytaj dalej