Ubezpieczenie cargo
bez ograniczeń

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

 1. Otrzymujesz ofertę

  Na podstawie analizy Twoich potrzeb, Agent przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawi Ci najkorzystniejsze na rynku.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Na podstawie analizy Twoich potrzeb, Agent przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawi Ci najkorzystniejsze na rynku.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2022 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2022 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2022. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

Ubezpieczenie CARGO w transporcie – co to jest?

Każdy przedsiębiorca, który przewozi towary, doskonale wie, z jakim ryzykiem się to wiąże. Dlatego stara się zapewnić przewożonym towarom należytą ochronę, która będzie go chronić przed odpowiedzialnością i stratami. Klientom firmowym, którzy zajmują przewozem towarów, doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl proponują ubezpieczenie CARGO. Jest to rodzaj ubezpieczenia, który obejmuje:

 • Transport krajowy i między narodowy,
 • Transport koleją, samochodem, transport morski i lotniczy.

Czy tylko przewoźnicy mogą korzystać z ubezpieczenia CARGO? Jest to opcja dla firm, które:

 • przewożą towary własnym lub pożyczonym transportem,
 • korzystają z usług firm transportowych,
 • zawodowo zajmują się przewozem towarów dla innych przedsiębiorstw.

Podsumowując: Ubezpieczenie CARGO jest to:

 • ubezpieczenie mienia w transporcie,
 • ubezpieczenie mienia w komunikacji.

Jak już wspominaliśmy, ubezpieczeniem CARGO możemy objąć towar, który przewozimy drogą lądową, kolejową, śródlądową, morską i lotniczą. Towar możesz ubezpieczyć od utraty, ubytku lub zniszczenia. Nie ma znaczenia, czy przewozisz towary samodzielnie, czy korzystasz z usług firmy przewozowej w transporcie krajowym lub międzynarodowym. Możesz ubezpieczyć towary nowe i używane. Bardzo dużą zaletą ubezpieczenia CARGO jest korzystna cena, która jest bardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę zakres ubezpieczenia.

Zakres ubezpieczenie CARGO

Kiedy przewozisz towary, masz świadomość, że jesteś narażony na niebezpieczeństwo utraty, uszkodzenia lub kradzieży towaru. Dlatego tak wiele firm transportowych oraz firm, które samodzielnie zajmują się dystrybucją swoich towarów, korzystają z ubezpieczenia CARGO.

Podczas przewożenia towarów istnieje niestety duże ryzyko wystąpienia różnego rodzaju zdarzeń. W konsekwencji możesz uszkodzić towar lub nawet go utracić. Możesz stracić dużo pieniędzy, ponieważ ponosisz odpowiedzialność za przewożone towary. Jako przykład możemy podać wypadek ciężarówki z towarem, podczas którego zostaje on uszkodzony lub kradzież towaru podczas przeładunku. Możesz temu zaradzić i zdjąć z siebie część odpowiedzialności, wykupując ubezpieczenie CARGO. Taka polisa zapewni Ci wypłatę odszkodowania na wypadek różnego rodzaju zdarzeń.

Ubezpieczenie CARGO jest nie tylko atrakcyjne cenowo, ale również ma szeroki zakres i obejmuje wiele szkód. Twój towar może zostać ubezpieczony na wypadek klęsk żywiołowych, do których zaliczymy pożary, huragany, lawiny, trzęsienia ziemi, napadów rabunkowych i kradzieży mienia i środków transportu czy uszkodzenia mienia w trakcie wypadku lub kolizji.

Podsumowując, swój towar możesz ubezpieczyć od:

 • zdarzenia losowego i klęsk żywiołowych, takich jak wybuch, pożar, zalanie, upadek drzewa,
 • wypadek środka transportu,
 • rozbój,
 • kradzież z włamaniem oraz kradzież z włamaniem i zaborem mienia,
 • uszkodzenia podczas ładunku i załadunku.

CARGO czy OC przewoźnika – które ubezpieczenie wybrać?

Zadaniem ubezpieczenia CARGO, jak i ubezpieczenia OC przewoźnika jest ochrona mienia w transporcie. Jednak zakres ubezpieczeń jest inny. Zacznijmy od tego, że OC przewoźnika chroni jego interes. Zakres ochrony jest ograniczony do winy przewoźnika. Jego odpowiedzialność regulują przepisy o przewozie krajowym i konwencja CMR. Warto zaznaczyć, że ochrona nie obejmie szkód spowodowanych siłą wyższą czy też szkód będących wynikiem właściwości towaru. Przewoźnik otrzyma odszkodowanie z polisy, jeżeli do uszkodzenia bądź utraty towaru dojdzie z jego winy.

Natomiast ubezpieczenie CARGO w transporcie ma za zadanie chronić interes właściciela towaru, w sytuacjach, gdy przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę. Dobry przykład to utrata lub uszkodzenie towaru w przypadku działania siły wyższej, czego ubezpieczenie OC już nie obejmuje.

Dla kogo polisa CARGO? Jakie firmy powinny skorzystać?

Z ubezpieczenia CARGO korzystają przedsiębiorcy, którzy transportują i importują swoje towary. Przewóz towarów wiąże się z ryzykiem uszkodzenia i utraty towaru.

Ubezpieczenie CARGO jest to oferta skierowana przede wszystkim do właścicieli towarów, którzy chcą zabezpieczyć własny towar przewożony w transporcie. Często z takiego ubezpieczenia korzystają również profesjonalne firmy przewozowe. Chociaż towar nie należy do nich, to zleceniodawca może wymagać od firmy przewozowej wykupienia dodatkowej ochrony towaru od zdarzeń losowych. Ubezpieczenie CARGO jest często potrzebne jako uzupełnienie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej kierowcy.

Dlaczego warto wykupić CARGO

Ubezpieczenie CARGO daje nam pewność i gwarancję, że przewożony towar będzie chroniony do pełnej sumy ubezpieczenia. Takich gwarancji nie daje na przykład ubezpieczenie OC przewoźnika. Przewoźnicy zazwyczaj nie odpowiadają za szkody, które są związane z transportem. Odpowiedzialność jest ograniczona do wysokości wartości rzeczywistej przesyłki. Dlatego warto wybrać ubezpieczenie CARGO w korzystnej cenie, które zapewni dobrą podczas przewozu towaru. W tym celu skontaktuj się z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl

Jakie produkty podlegają ubezpieczeniu CARGO?

Jako przedsiębiorca możesz ubezpieczyć produkty nowe i stare oraz produkty gotowe, jak i surowce. Takie ubezpieczenie nie obejmuje ochroną zwierząt, dzieł sztuki oraz dokumentów.

Kiedy zdecydujesz się na ubezpieczenie CARGO, to ochroną obejmiesz ładunek towaru, przewóz towaru, rozładunek i inne czynności niezbędne do realizacji zlecenia. Natomiast okres przewozu zdefiniowany w ubezpieczeniu zależy od tego, czy towary przewozimy samodzielnie, czy robi to przewoźnik, z którym podpiszemy umowę.

W pierwszym przypadku okres przewozu jest liczony od momentu przyjęcia towaru do transportu. Koniec okresu przewozu następuje, gdy towar zostanie przekazany do odbiorcy.

Kiedy samodzielnie przewozisz towar lub wynająłeś transport, to okres przewozu liczymy od momentu zakończenia załadunku towaru do początku wyładunku w miejscu przeznaczenia.

Ubezpieczenie CARGO - korzyści

Sprawdźmy, jakie korzyści wynikają z nabycia ubezpieczenia CARGO. Zakres ochrony CARGO jest w dużej części wpisany do ubezpieczenia OC przewoźnika. Na odszkodowanie z polisy OC możesz liczyć tylko wtedy, gdy całkowitą odpowiedzialność za uszkodzenie towaru ponosisz Ty jako przewoźnik. Nie możesz liczyć na odszkodowanie w przypadku kradzieży, rabunku lub klęsk żywiołowych. Dlatego warto zainwestować również w ubezpieczenie CARGO, ponieważ gwarantuje szerszy zakres ochrony. Dla wypłaty odszkodowania nie ma znaczenia, co dokładnie się stało. Wystarczy, że towar uległ uszkodzeniu. Dodatkowo ubezpieczenie OC chroni nie przewoźnika, a nie towar. Pamiętajmy także, że ubezpieczenie OC chroni nie towary a przewoźnika. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie OC nie dotyczy produktów wysyłanych własnymi lub wynajętymi środkami transportu. Chcąc ubezpieczyć towar, powinieneś wykupić ubezpieczenie CARGO.

Ubezpieczenie CARGO – jakie są wyłączenia, czego nie obejmuje?

Każde ubezpieczenie ma ograniczony zakres ochrony. Ma to miejsce również w przypadku ubezpieczenia CARGO. Ochrona CARGO nie będzie obejmować każdej sytuacji i każdego towaru. Dlatego, zanim nabędziesz konkretną polisę CARGO, to dokładnie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Warto porównać wybrane ubezpieczenie z innymi ofertami na rynku, ponieważ może się okazać, że inne firmy ubezpieczeniowe mają atrakcyjniejszą ofertę. Zachęcamy w tym celu do kontaktu z doradcami ubezpieczeniowymi z ubezo.pl. Wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, wszystkie wyłączenia znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. U każdego ubezpieczyciela lista wyłączeń może się różnić. Co więcej, wyłączenia będą zależne też od wybranego pakietu. Na co zwrócić uwagę? Wiele incydentów ubezpieczyciele określają jako poważne zaniedbanie, które mogło doprowadzić do uszkodzenia towaru. Są to przykładowo nieprawidłowe załadowanie lub złe oznakowanie towaru, czy też nieprawidłowo zapakowanie pojazdu. W sytuacji, gdy doszło do poważnego zaniedbania, to firma ubezpieczeniowa wstrzyma wypłatę odszkodowania. Klauzule, które wyłączają odpowiedzialność towarzystwa ubezpieczeniowego, mogą też obejmować utratę towarów spowodowaną wojną, atakiem terrorystycznym lub innymi zdarzeniami, które są mało prawdopodobne.

Dodatkowo ubezpieczyciele nie wypłacą odszkodowania, gdy do szkody doszło z powodu picia alkoholu przez kierowcę. Ubezpieczenie CARGO nie obejmuje ochrony dokumentów, bagaży osobistych, żywych zwierząt, a także szkód powstałych na skutek opóźnienia w transporcie. Chcesz znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie CARGO? Skontaktuj się z doradcami ubezpieczeniowymi z ubezo.pl.

Ubezpieczenie cargo z Ubezo.pl

4,9
4 311 ocen

Dziekujemy za opinię!