Ubezpieczenie floty
bez ograniczeń

Ubezpieczenie floty
Ubezpieczenie floty

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz Agentowi o swoich potrzebach i o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Na podstawie analizy Twoich potrzeb, Agent przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawi Ci najkorzystniejsze na rynku.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczamy bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie firmy niż w zeszłym roku.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2022 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2022 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2022. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

Ubezpieczenie floty - co to jest?

Masz firmę i posiadasz kilka lub kilkanaście pojazdów? Dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie floty. Ubezpieczyciele oferują ten rodzaj polisy firmom, które mają na stanie co najmniej kilka samochodów. Z tego rodzaju ubezpieczenie korzystają przede wszystkim firmy transportowe oraz spedycyjne. Jakie korzyści wynikają z takiego rozwiązania? Przede wszystkim nie musisz ubezpieczać oddzielnie każdego pojazdu, dzięki czemu oszczędzisz na kosztach. Ubezpieczasz zbiorczo wszystkie pojazdy i nie ma znaczenia, czy są to samochody osobowe, ciężarówki, czy inne pojazdy. Jest to nie tylko tańsze, ale również wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nie musisz mieć osobnej polisy dla każdego pojazdu i płacisz jedną składkę.

Najczęściej ubezpieczyciele proponują ten rodzaj polisy, gdy masz od 10 do 20 pojazdów. Jednak zdarzają się korzystne oferty dla firm, które mają od 1 do 10 pojazdów.

Ubezpieczenia floty są coraz bardziej popularne. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach funkcjonowanie przedsiębiorstw bez posiadania na stanie co najmniej jednego pojazdu. Wiele firm, a zwłaszcza dużych przedsiębiorstw do prawidłowej obsługi swojej firmy potrzebuje kilku a czasami nawet kilkudziesięciu pojazdów. Wszystko zależy od rodzaju firmy. Największą flotą dysponują firmy spedycyjne i transportowe. Samo słowo flota kojarzy się z dużą liczbą pojazdów, ale firmy ubezpieczeniową przygotują polisę nawet dla kilku pojazdów.

Podsumowując: ubezpieczenie floty to takie rozwiązanie, które pozwala właścicielowi floty na wykupienie jednej polisy na wszystkie pojazdy. Dzięki temu oszczędza na kosztach i nie musi wykupować oddzielnej polisy dla każdego pojazdu. Jest to oszczędność czasu i pieniędzy.

Ubezpieczenie floty jest przeznaczone dla tych właścicieli firm, którzy mają co najmniej kilka samochodów. Mogą to być samochody osobowe, traktory, ciężarówki i inne rodzaje pojazdów, które powinny zostać objęte ubezpieczeniem.

Jaki jest zakres ubezpieczenia floty?

Kiedy zdecydujesz się na ubezpieczenie floty, to polisa obejmie wszystkie pojazdy wraz z wyposażeniem. W zależności od Twoich potrzeb i możliwości finansowych możesz wykupić tylko obowiązkową polisę OC lub zdecydować się na pakiety. Mogą być one następujące:

 • Odpowiedzialność cywilna posiadaczy pojazdów mechanicznych
 • Zielona Karta
 • Ochrona prawna
 • Autocasco
 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
 • Ubezpieczenie Assistance
 • Ubezpieczenie szyb, opon itp.

Koszt ubezpieczenia floty – co wpływa na jego cenę?

Na cenę ubezpieczenia floty wpływa co najmniej kilka czynników. Wymieńmy je po kolei:

 • Im więcej pojazdów chcesz objąć ubezpieczeniem, tym na korzystniejsze warunki cenowe możesz liczyć,
 • Bardzo duże znaczenie dla Towarzystw ubezpieczeniowych ma również Twoja szkodowość, czyli ile spowodowałeś szkód i jaka była wartość wypłaconych Ci odszkodowań.
 • Bez wątpienia na cenę polisy będzie miał wpływ rodzaj pojazdów, ich stan i wiek. Oferta będzie inna dla np. ciągników, a inna dla samochodów ciężarowych lub osobowych.
 • Natomiast z większymi składkami muszą się liczyć te firmy, których działalność wiąże się z większym ryzykiem. Są to przedsiębiorstwa, które zajmują się przewozem osób, obsługą pojazdów poruszających się po płytach lotniskowych, transportem paliwa, wynajmem samochodów, organizacją wyścigów czy rajdów. Wyższe składki zapłacą również służby mundurowe oraz właściciele pojazdów dyplomatycznych.
 • Na koszt składki ubezpieczeniowej będą miały wpływ również ewentualne rozszerzenia. Nasi doradcy ubezpieczeniowi zawsze zalecają zakup takich rozszerzeń, które zmniejszają ryzyko związane z ewentualnymi szkodami. Wybór rozszerzenia będzie oczywiście zależał od rodzaju działalności. Dlaczego zalecamy nabycie rozszerzenia? W przypadku niepożądanego zdarzenia, które może narazić nas na duże starty, zwrot kosztów z ubezpieczenia może być dużo wyższy niż koszt miesięcznej składki Assistance czy NNW.
 • Towarzystwa ubezpieczeniowe przy przygotowywaniu oferty dla Ciebie, na pewno wezmą pod uwagę to, czy pojazdy, którymi dysponujesz, są Twoją własnością, czy są leasingowane, czy też korzystasz z usług firm, które flotą zarządzają.
 • Kolejny element, który wpływa na ofertę cenową to obszar, po jakim poruszają się pojazdy. Ubezpieczyciel weźmie pod uwagę to, czy Twoje pojazdy poruszają się po terenie kraju, czy np. Europy.
 • Kiedy możesz liczyć na korzystniejszą ofertę? Firmy ubezpieczeniowe przykładają wagę do tego, czy w ramach swojego przedsiębiorstwa wprowadziłeś regulacje, które zapobiegają powstawaniu szkód, czy masz opracowany system nagród i kar, czy szkolisz swoich pracowników i czy weryfikujesz ich umiejętności.

Ubezpieczenie floty podsumowanie

Zapewne zastanawiasz się, czy skorzystać z ubezpieczenia floty. Czy jest to dla Ciebie opłacalne i czy w ogóle możesz z takiej oferty skorzystać? Jako doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl zdecydowanie zalecamy wykup takiej polisy. Standardem jest, że towarzystwa ubezpieczeniowe proponują ubezpieczenie floty, kiedy masz co najmniej dziesięć pojazdów. Pojawia się jednak coraz więcej ofert dla firm, które mają nawet jeden pojazd. Firmy ubezpieczeniowe stają się coraz bardziej elastyczne i starają się dopasować ofertę do potrzeb swoich klientów. Jakie są zalety takiego ubezpieczenia? Po pierwsze ubezpieczasz wszystkie samochody za jednym razem, co jest bardzo wygodne dla Ciebie i poza tym masz wtedy możliwość wynegocjowania zniżek. Zasada jest taka, że im więcej samochodów masz do ubezpieczenia, tym cena w przeliczeniu na jeden pojazd będzie niższa. Oczywiście decydując się na ubezpieczenie całej floty i tak musisz się liczyć ze sporą inwestycją. Taka decyzja powinna być przemyślana i przede wszystkim powinieneś sprawdzić i porównać oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Ofert na rynku jest bardzo dużo, co utrudnia wybór. Dlatego zachęcamy Cię do kontaktu z doradcą ubezpieczeniowym z www.ubezo.pl. Ubezpieczenie całej floty samochodów jest to niemała inwestycja, która musi zostać dobrze przemyślana. Ważne jest, by dokładnie porównać wszystkie dostępne oferty proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Oferta jest bardzo bogata, a wybór bardzo trudny. Skontaktuj się z konsultantem z Domu Ubezpieczeń, który w profesjonalny i przejrzysty sposób pomoże wybrać najlepszą ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej firmy oraz finansów. Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia www.ubezo.pl? Podpowiadamy:

 • Jeśli masz już ofertę ubezpieczenia floty, to sprawdzimy, czy jest ona dla Ciebie korzystna i czy zabezpiecza wszystkie Twoje potrzeby.
 • Jeżeli dopiero szukasz korzystnego ubezpieczenia floty, to po zbadaniu Twoich potrzeb, porównamy oferty kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych i dobierzemy ofertę adekwatną do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.
 • U nas możesz skorzystać z wygodnego systemu ratalnego. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami już dziś!

Ubezpieczenie floty z Ubezo.pl

4,9
23 774 ocen

Dziekujemy za opinię!