Grupowe ubezpieczenie pracowników na życie

Grupowe ubezpieczenie pracowników na życie
Grupowe ubezpieczenie pracowników na życie

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz ekspertowi o swoich potrzebach i o tym, czego potrzebuje Twoja firma.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Ekspert przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dopasuje produkt i jego warunki do indywidualnych oczekiwań oraz specyfiki prowadzonej działalności.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, ekspert będzie do Twojej dyspozycji oraz mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczamy bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie firmy niż w zeszłym roku.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2022 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2022 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2022. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

Ubezpieczenie grupowe na życie - czym jest?

Specjalnie dla pracodawców i ich pracowników przygotowaliśmy krótki, który wyjaśnia, czym jest ubezpieczenie na życie i dlaczego warto się nim zainteresować. Zacznijmy od tego, że ubezpieczenie na życie stanowi dodatkowe i bardzo znaczące zabezpieczenie nas samych oraz naszych bliskich na przyszłość. Możesz również ubezpieczyć się indywidualnie. Jednak koszty takiej polisy mogą być wysokie. Skąd wysokie koszty przy indywidualnej ofercie? Towarzystwo ubezpieczeniowe wylicza stawkę, jaką zapłacimy za polisę, biorąc pod uwagę nasz wiek i stan naszego zdrowia. Dodatkowo stawka ubezpieczenia może ulec zmianie na naszą niekorzyść. Bardzo dobrym rozwiązaniem są w takim wypadku grupowe ubezpieczenia na życie. Takie ubezpieczenia są oferowane przez firmy swoim pracownikom i współpracownikom i stanowią obok pensji i premii atrakcyjny dodatek motywacyjny. Oczywiście zakres takiej polisy różni się w zależności od branży, potrzeb firmy ubezpieczającej i jej pracowników oraz od średniej wieku. Co jest główną zaletą takiego ubezpieczenia? Jest nią przede wszystkim składka, która jest dużo niższa niż stawka przy polisie indywidualnej. Zasada jest następująca: im więcej osób przystąpi do ubezpieczenia, tym składka będzie niższa.

Co więcej jako doradcy ubezpieczeniowi współpracujemy z Towarzystwami Ubezpieczeniowych, które oferują bardzo niską cenę za indywidualne rozszerzenia. Rozszerzenie, które nam najbardziej odpowiada, można wykupić już za 5 zł. Każdy pracownik ma dzięki takiemu rozwiązaniu możliwość wyboru zdarzeń, przed jakimi chce się zabezpieczyć. Takich kombinacji jest bardzo dużo. Podsumowując: w ramach ubezpieczenia grupowego pracownik może wybrać dowolne zdarzenia, przed którymi chce się zabezpieczyć. Bardzo ważne jest to, że do ubezpieczenia grupowego może przystąpić najbliższa rodzina pracownika, czyli żona, mąż, dzieci, rodzice, a nawet partnerka lub partner życiowy. Podsumujmy zalety ubezpieczenia grupowego:

 • Niższa składka,
 • Możliwość objęcia ochroną osób najbliższych w ramach jednej polisy,
 • Możliwość wykupu rozszerzeń za niewielką opłatą.
 • Komfort i bezpieczeństwo.

Jaki jest zakres ubezpieczenia grupowego?

Ubezpieczenie grupowe obejmuje przede wszystkim wypłatę świadczenia w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, ale warto od razu dodać, że zakres polisy jest szerszy. Polisa ubezpieczeniowa jest rozszerzona na podstawie dodatkowych umów. Rozszerzenia te dotyczą głównie zdrowia osoby ubezpieczonej. Są to świadczenia, z których korzysta osobiście w przypadku zachorowania lub wypadku. Pracownik otrzyma świadczenie, gdy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, poważnej choroby, złamania, zwichnięcia czy poparzenia. Co więcej – świadczenia zostanie wypłacone już w momencie postawienia diagnozy. Pracownik nie będzie musiał czekać na zakończenie leczenia, puszczenie szpitala, czy operację. Wypłata ze strony Towarzystwa Ubezpieczeniowego jest dość wysoka. Przykładowo za każdy dzień w szpitalu możesz otrzymać nawet do 700 zł za jeden dzień. To jednak nie wszystko, co może obejmować grupowa polisa na życie. Większość z nas dba o swoje rodziny i chce je odpowiednio zabezpieczyć. Ubezpieczyciele podchodzą do tematu w sposób bardzo elastyczny. Jak to wygląda w praktyce? Co proponują Towarzystwa Ubezpieczeniowe? Członek Twojej rodziny, partner/ka, mogą przystąpić do Twojej polisy na takich samych zasadach jak Ty i opłacać składkę w takiej wysokości co Ty. Drugi sposób to objęcie ochroną bliskich Ci osób, rozszerzając swoją polisę pracowniczą na indywidualnych zasadach. Są też przewidziane rozwiązania dla osób, które planują mieć dzieci. Nie wiemy, czy zdawałeś sobie sprawę z tego, że w ramach grupowej polisy na życie możesz otrzymać świadczenie za urodzenie się dziecka. Jest to jedno z najbardziej popularnych świadczeń wypłacanych w ramach tzw. grupówki. W zależności od ubezpieczyciela możesz otrzymać nawet 3000 zł. Świadczenie to obejmuje również jego poważne zachorowania, wizyty lekarza pierwszego kontaktu lub pielęgniarki, pobyty w szpitalu.

Zapewne się już zorientowałeś, że grupowa polisa na życie to nie tylko Twoje życie, ale również Twoje zdrowie oraz Twoich bliskich.

Co doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl zalecają jeszcze swoim klientom? Dzięki współpracy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi dajemy możliwość wykupienia ubezpieczenia Assistance jako dodatkowej ochrony. Co daje ubezpieczenia Assistance? Przede wszystkim prywatną opiekę medyczną. Dzięki temu możesz w krótkim terminie skorzystać z usług lekarza specjalisty, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możesz też liczyć na sprawny przebieg procesu rehabilitacji i przeprowadzenie zabiegów ambulatoryjnych, jeśli będzie taka konieczność. Są też bonusy za urodzenie dziecka. Obok standardowych świadczeń możesz np. skorzystać z trenera osobistego, który pomoże wrócić Ci do formy.

Jestem pracodawcą – jak mogę zadbać o swoich pracowników?

Jesteś przedsiębiorcą i zatrudniasz pracowników? Zależy Ci na nich i chcesz o nich zadbać? Bardzo dobrym pomysłem będzie w takim razie zakup lub przedłużenie ubezpieczenia grupowego. Pracownicy Twoi na pewno odwdzięczą Ci się za to sumienną pracą i lojalnością. Ubezpieczenie może tutaj odgrywać rolę motywatora i pozwoli Ci zatrzymać dobrych pracowników w Twojej firmie. Jeżeli brałeś udział w opłacaniu składki, to będziesz też zwolniony z konieczności opłacenia odprawy pośmiertnej. Bez wątpienia też pozyskasz zaufanie swoich pracowników. Jako przykład rozważmy sytuację, w której Twój pracownik łamie sobie nogę lub rękę. Ból i stres to jedno. Zwolnienie z pracy i niższe uposażenie w związku ze zwolnieniem lekarskim to drugie. Pracownika czeka też długa rehabilitacja, a Ty w tym czasie głowisz się co zrobić w związku z tymczasowym osłabieniem załogi. Zatrudnić tymczasowego pracownika, rozdzielić zadania, czy szukać jeszcze innych rozwiązań? Warto zawsze wcześniej przewidzieć takie niezbyt fortunne wydarzenia i wykupić polisę na życie z rozszerzeniem medycznym Assistance. W przypadku złamania ręki lub nogi przez pracownika możesz wtedy przyspieszyć jego rehabilitację oraz skorzystać z porady specjalistów, bez konieczności czekania na wizytę NFZ.

Co, jeśli moja firma posiada już ubezpieczenie grupowe?

Jeżeli pracujesz w firmie, która zapewnia ubezpieczenia grupowe, to znaczy, że Twój pracodawca jest odpowiedzialny. Jeśli jesteś pracodawcą, to świadczy o tobie jak najlepiej i na pewno cieszysz się zaufaniem i szacunkiem swoich pracowników. To, o czym musisz pamiętać, to o aktualizowaniu ubezpieczeń grupowych co 2-3 lata. Zacznijmy od tego, że konkurencja na rynku ubezpieczeń jest bardzo duża. Co chwilę zmienia się też oferta, ubezpieczyciele dostosowują ją do aktualnych potrzeb swoich klientów. To, co jeszcze jakiś temu było najlepsze i najkorzystniejsze dla Twojej firmy, niekoniecznie musi być teraz. Zachęcamy do spotkania z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl. Przeanalizujemy Twoją obecną polisę i po rozmowie z Tobą ocenimy, czy jest adekwatna do Twoich potrzeb. Może się zdarzyć, że polisa, która sprawdzała się jeszcze dwa lata, teraz nie zabezpiecza potrzeb Twoich i Twoich pracowników. Może zdecydujesz się też na dodatkowe rozszerzenia, które Cię bardziej zabezpieczą w aktualnych czasach.

Mamy duże doświadczenie, także przygotowanie nowej, jeszcze lepszej polisy nie będzie dla nas trudne i skomplikowane. Po rozmowie z Tobą i przeanalizowaniu wszystkich potrzebnych informacji dotyczących Twojej firmy przygotujemy listę ofert, które będą odpowiedzią na Twoje wymagania. Z kilku wariantów, które Ci przedstawimy, będziesz mógł wybrać ten, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Przygotujemy dla Ciebie zestawienie tych ofert i rzeczowo oraz obiektywnie ocenimy każdą z nich. Zaprezentujemy Ci wady i zalety każdego wariantu, tak żebyś mógł podjąć najlepszą dla siebie decyzję, dzięki której Twoi pracownicy będą mieli jak najlepszą ochronę. Doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl pracują z największymi i najbardziej renomowanymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi jak Ergo Hestia, AXA, Warta i Generali. Nasza współpraca nie kończy się oczywiście zaraz potem, jak tylko wybierzesz i opłacisz polisę. Jesteśmy do Twojej dyspozycji również w trakcie trwania ochrony. Zawsze możesz się zwrócić do nas z pytaniami, a my rozwiejemy Twoje wątpliwości. Nasi doświadczeni doradcy ubezpieczeniowi czekają na Ciebie. Zyskujesz:

 • Wsparcie merytoryczne,
 • Możliwość porównania ofert wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych,
 • Pomoc w trakcie ochrony.

Grupowe ubezpieczenie pracowników na życie z Ubezo.pl

4,9
4 422 ocen

Dziekujemy za opinię!