Ubezpieczenie grupowe NNW bez ograniczeń

Ubezpieczenie grupowe NNW
Ubezpieczenie grupowe NNW

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz ekspertowi o swoich potrzebach i o tym, czego potrzebuje Twoja firma.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Ekspert przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dopasuje produkt i jego warunki do indywidualnych oczekiwań oraz specyfiki prowadzonej działalności.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, ekspert będzie do Twojej dyspozycji oraz mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczamy bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie firmy niż w zeszłym roku.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2022 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2022 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2022. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

Co to jest grupowe ubezpieczenie NNW?

Każdemu z nas może przydarzyć się nieszczęśliwy wypadek, a następstwa wypadku mogę być nie tylko związane ze zdrowiem, ale również z wysokimi kosztami. Decydując się na grupowe ubezpieczenie NNW, zyskujesz ochronę, kiedy dojdzie do wypadku. Możesz wtedy liczyć na solidne wsparcie finansowe oraz dodatkowe usługi. Uzyskasz wtedy m.in. zwrot kosztów rehabilitacji czy też sfinansowanie pobytu w szpitalu.

Zaletą grupowej polisy NNW jest to, że składka jest zazwyczaj niższa niż przy ubezpieczeniu indywidualnym, a zakres ochrony jest taki sam. Niższa składka wynika z tego, że ryzyko rozkłada się na całą grupę osób, np. zatrudnionych w jednym przedsiębiorstwie.

Są też minusy takiego rozwiązania. Jednym z nich jest to, że godzisz się na zakres ochrony, jaki zostanie uzgodniony między pracodawcą a ubezpieczycielem i nie masz możliwości wpłynąć na zapisy w umowie.

Jak nabyć grupowe ubezpieczenie NNW?

Jest to w zasadzie bardzo proste. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), możesz wykupić grupowo za pośrednictwem pracodawcy, banku, a nawet operatora sieci komórkowej. Nie tylko zapłacisz niższą składkę, ale będziesz też miał gwarancję zwrotu kosztów rehabilitacji i otrzymasz środki za dłuższy pobyt w szpitalu.

Jaka jest główna różnica między polisą indywidualną, a polisa grupową? W tym pierwszym przypadku samodzielnie ustalasz z Towarzystwem Ubezpieczeniowym zakres ochrony oraz wysokość odszkodowania. W przypadku ubezpieczenia grupowego otrzymujesz gotową ofertę. Takie rozwiązania przyjęły m.in. PZU, Allianz, Generali oraz Uniqa.

Doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl, sprawdzili na jakich zasadach działa ubezpieczenie NNW i kiedy ubezpieczyciel odmowi wypłaty odszkodowania.

Kto może kupić grupową polisę NNW?

Ubezpieczenie grupowe jest dostępne dla osób pełnoletnich, chociaż niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe przesunęły jeszcze dolną granicę wieku i oferują ubezpieczenia już od 16 roku życia. Pracodawca może nabyć polisę grupową NNW, pod warunkiem, że pracownik nie przechodzi właśnie rehabilitacji i nie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Polisą NNW można objąć także członków rodziny pracownika, a w niektórych przypadkach partnerów życiowych.

Jak długo chroni grupowa polisa NNW?

Polisę NNW podpisuje się zazwyczaj na 12 miesięcy, ale po tym czasie możesz ją przedłużyć. Co w przypadku, gdy dojdzie do rozwiązania stosunku pracy w tym czasie? Ubezpieczyciel może zaproponować kontynuowanie polisy, ale na innych warunkach.

Kiedy chroni grupowe ubezpieczenie NNW?

W zasadzie polisy grupowe NNW są dostępne dla wszystkich grup zawodowych. Pracodawca w porozumieniu z ubezpieczycielem może poszerzyć zakres ochrony o takie zdarzenia jak:

 • Rehabilitacja i pobyt w szpitalu,
 • czasową niezdolność do pracy,
 • pogryzienie przez zwierzęta (w tym kleszcze).

Grupową polisę NNW można wykupić również dla opiekunów i uczestników wszelkiego rodzaju wyjazdów, wycieczek, spotkań integracyjnych, obozów i kolonii.

Które Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują grupowe ubezpieczenie NNW?

Praktycznie wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują polisy grupowe NNW. Doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl przeanalizowali kilka wybranych ofert.

Grupowe ubezpieczenie NNW w PZU

Polisa PZU obejmuje ochroną przypadki trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci pracownika. Świadczenie zostanie wypłacone każdemu pracownikowi, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Nie ma znaczenia stan zdrowia ani wiek pracownika. Co więcej, polisa obejmie także ataki epilepsji oraz omdlenia o nieustalonej przyczynie. Polisę PZU NNW Grupowe wykupuje pracodawca. Świadczenie wypłacone w ramach polisy można przeznaczyć na opłacenie kosztów leczenia po wypadku czy też koniecznej rehabilitacji. Istnieje też możliwość sfinansowania pomocy domowej. Kiedy niestety dojdzie do śmierci pracownika, pieniądze otrzymają osoby uposażone przez niego. Gdzie działa polisa NNW oferowana przez PZU? Polisa grupowa PZU działa na całym świecie, w pracy i poza miejscem pracy. Polisę mogą wykupić osoby, które w okresie jej ważności będą miały od 18 do 70 lat. Jeżeli chcesz, to ubezpieczeniem możesz objąć rodzinę pracownika. Jest to możliwe za dodatkową opłatą.

Grupowe ubezpieczenie NNW w Allianz

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Allianz ma bardzo ciekawą ofertę, którą wyróżniają 3 różne pakiety z różnymi zakresami ubezpieczenia. Każdy z pakietów można rozszerzyć o dodatkową ochronę. Polisa obowiązuje przez rok. Jako pracodawca możesz skorzystać z tej oferty, jeśli liczba ubezpieczonych nie będzie mniejsza niż 5 osób. Ubezpieczenie też jest oferowane grupom nieformalnym, także możesz taką polisę wykupić np. ze znajomymi. Możesz dołączyć do niej również całą rodzinę osoby ubezpieczonej. Kiedy zadziała ubezpieczenie NNW Allianz? Kiedy ubezpieczony w wyniku wypadku umrze lub dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. Sama polisa pokryje koszty leczenia oraz assistance po wypadku. Warto podpisać dodatkową umowę, ponieważ wtedy zakres ochrony obejmie również pobyt w szpitalu, rehabilitację i czasową niezdolność do pracy na skutek nieszczęśliwego wypadku. Można wybrać również wariant Max. Wtedy będziesz miał możliwość powtórzenia opinii medycznej, otrzymasz świadczenia assistance. Wariant Max zawiera również OC w życiu prywatnym.

Grupowe ubezpieczenie NNW w Generali

Dużą zaletą grupowego NNW Generali jest to, że może skorzystać z niego nawet mała firma, która zatrudnia na przykład 3 pracowników. Polisa przewiduje ochronę w dwóch wariantach:

 • całodobowo na całym świecie,
 • lub w miejscu pracy oraz podczas drogi do i z pracy.

W przypadku polisy Generali nie ma ograniczeń co do wieku pracowników czy określonych grup zawodowych. Standardowo zakres ochrony obejmuje trwały uszczerbek na zdrowiu oraz czasową niezdolnością do pracy lub nauki. Świadczenie w ramach polisy zostanie również wypłacone, gdy:

 • doznasz wstrząsu mózgu,
 • osierocisz dziecko,
 • trafisz do szpitala,
 • zostaniesz pogryziony przez zwierzęta.

Dodatkowo polisę NNW Generali można wykupić dla uczestników zawodów sportowych, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ubezpieczeniem możesz objąć wszystkich uczestników obozu, kolonii, imprez integracyjnych oraz wycieczek.

Grupowe ubezpieczenie NNW w Uniqa

Warto również rozważyć grupowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w Uniqa. Jest to ubezpieczenie, które gwarantuje kompleksową ochronę przed wszelkimi konsekwencjami nieszczęśliwego wypadku. Do wypłaty świadczenie dojdzie, gdy pracownik uległ wypadkowi, doznał uszkodzenia ciała lub doszło do jego zgonu. Warte odnotowania jest to, że polisę Uniqa możesz rozszerzyć, biorąc pod uwagę charakterystykę zawodu i potrzeby. Ubezpieczenie NNW Uniqa działa na całym świecie podczas wykonywania obowiązków służbowych i zawodowych, ale także po pracy w życiu prywatnym. Polisa Uniqa jest przeznaczona dla wielu grup zawodowych i nie tylko. Można objąć NNW Uniqa również członków OSP, wolontariuszy, praktykantów, stażystów, uczestników wycieczek i imprez okolicznościowych. Ubezpieczenie można wykupić również dla wychowawców, dzieci i młodzieży biorących udział w koloniach i obozach.

Ubezpieczenie NNW grupowe – porównanie przykładowych ofert (na podstawie www.rankomat.pl  
TU   Szczegóły oferty
PZU
 • ubezpieczenie obowiązuje bez względu na stan zdrowia i wiek
 • polisa obejmuje ataki epilepsji oraz omdlenia o nieustalonej przyczynie
 • ochrona jest ważna na całym świecie, w pracy i poza nią
Allianz
 • dostępne są 3 pakiety ubezpieczenia
 • polisę można rozszerzyć o pobyt w szpitalu, rehabilitację lub czasową niezdolność do pracy
 • ubezpieczonemu przysługuje powtórna opinia medyczna oraz świadczenia assistance
Generali
 • polisa jest dostępna dla wszystkich grup zawodowych
 • ochrona obejmuje pogryzienie przez zwierzęta (w tym kleszcze)
 • polisę można wykupić dla uczestników wycieczek, kolonii oraz imprez integracyjnych
Uniqa
 • ochroną objęte jest życie zawodowe i prywatne;
 • istnieje możliwość ubezpieczenia członków OSP, dzieci, młodzieży i wychowawców na koloniach i obozach;
 • ubezpieczyć można także wolontariuszy, praktykantów, stażystów oraz uczestników wycieczek, podróży i zorganizowanych imprez

 

W jakich sytuacjach grupowe ubezpieczenie NNW nie działa?

Są sytuacje, w których wypłata świadczenia nie będzie przysługiwać. Nie otrzymasz pieniędzy z polisy, kiedy do nieszczęśliwego wypadku doszło na skutek:

 • działałeś pod wpływem alkoholu;
 • doszło do wypadku podczas kierowania pojazdem silnikowym, a Ty nie miałeś odpowiednich uprawnień do kierowania danym pojazdem,
 • brałeś udział w bójce, świadczenie otrzymasz tylko wtedy, gdy to była obrona konieczna,
 • umyślnie popełniłeś przestępstwo lub usiłowałeś je popełnić,
 • świadomie dokonałeś samookaleczenia,
 • wypadek został spowodowany przez rażące niedbalstwo ubezpieczonego,
 • kiedy utraciłeś przytomność na skutek choroby, wyłączenie nie dotyczy sytuacji utraty przytomności z powodu epilepsji albo omdlenia z powodu innego niż choroba przewlekła,
 • uprawiałeś wyczynowo sportu oraz lub sport wysokiego ryzyka
 • do wypadku doszło podczas wykonywania ewolucji kaskaderskich.

Czy warto kupić grupowe ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie grupowe NNW ma swoje wady i zalety. Zacznijmy od zalet takiego rozwiązania:

 • nie ma potrzeby wypełniania szczegółowego wywiadu medycznego,
 • krótki okres karencji,
 • wybór spośród gotowych pakietów ubezpieczeniowych, co jest wygodne,
 • składka albo jest opłacana przez pracodawcę, albo potrącana z wynagrodzenia,
 • składka jest niewysoka. Są niestety też i wady grupowego NNW:
 • nie masz możliwości rozszerzenia polisy,
 • niskie kwoty wypłacanych świadczeń,
 • ograniczony zakres ochrony,
 • polisa obowiązuje tylko na czas zatrudnienia w firmie.

Podsumowując: niska składka, wygoda, brak formalności i konieczności załatwiania polisy na własną rękę to niewątpliwe są zalety grupowego NNW. Jest to dobra opcja dla tych osób, którym zależy na wygodzie i niskiej składce. Jednak z drugiej strony są minusy takiego rozwiązania w postaci niewysokich świadczeń oraz ograniczonego wyboru. Najkorzystniej jest połączyć ubezpieczenie grupowe z ubezpieczeniem indywidualnym.

Jaki jest koszt grupowego ubezpieczenie NNW?

Nie ma jednej wysokości składki NNW. Jej wysokość zależy od wielu elementów, np. miejsca, sumy ubezpieczenia, czy też samego towarzystwa ubezpieczeniowego. Wiek też ma wpływ na składkę. Roczna polisa dla dziecka to koszt około 50 zł. Dla dorosłych składki mogą być już trochę wyższe. Generali proponuje polisę już od 59 zł miesięcznie. Co obejmuje taka polisa? Do wypłaty świadczenia dojdzie w przypadku nieszczęśliwego wypadku i jego następstw, poważne zachorowanie, niezdolność do pracy, pobyt w szpitalu, operacji, śmierci w wyniku wypadku i wypadku komunikacyjnego.

Ubezpieczenie NNW grupowe – porównanie przykładowych cen na podstawie polisy Generali, źródło Rankomat
Składka miesięczna Szczegóły pakietu
od 59 zł
 • czas trwania polisy do 67 roku życia
 • suma ubezpieczenia: 35 000 zł
 • 1% uszczerbku na zdrowiu: 300 zł
 • za 1 dzień pobytu w szpitalu: 45 zł
 • niezdolność do pracy: 10 000 zł
 • zdiagnozowanie poważnej choroby: 2 000zł
 • dodatkowo: pobyt w szpitalu w przypadku choroby, świadczenie za przebyte operacje, śmierć w wyniku wypadku, śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego
od 64 zł
 • czas trwania polisy dożywotnio
 • suma ubezpieczenia: 10 000 zł
 • 1% uszczerbku na zdrowiu: 100 zł
 • dodatkowo: śmierć w wyniku wypadku, śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego
od 66 zł
 • czas trwania polisy do 67 roku życia
 • suma ubezpieczenia: 40 000 zł
 • 1% uszczerbku na zdrowiu: 300 zł
 • za 1 dzień pobytu w szpitalu: 40 zł
 • niezdolność do pracy: 20 000 zł
 • zdiagnozowanie poważnej choroby: 3 000zł
 • dodatkowo: pobyt w szpitalu w przypadku choroby, świadczenie za przebyte operacje, śmierć w wyniku wypadku, śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego
od 85 zł
 • czas trwania polisy do 67 roku życia
 • suma ubezpieczenia: 40 000 zł
 • 1% uszczerbku na zdrowiu: 300 zł
 • za 1 dzień pobytu w szpitalu: 45 zł
 • niezdolność do pracy: 20 000 zł
 • zdiagnozowanie poważnej choroby: 3 000zł
 • dodatkowo: pobyt w szpitalu w przypadku choroby, świadczenie za przebyte operacje, śmierć w wyniku wypadku, śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego
od 128 zł
 • czas trwania polisy do 67 roku życia
 • suma ubezpieczenia: 70 000 zł
 • 1% uszczerbku na zdrowiu: 550 zł
 • za 1 dzień pobytu w szpitalu: 60 zł
 • niezdolność do pracy: 25 000 zł
 • zdiagnozowanie poważnej choroby: 6 000zł
 • dodatkowo: pobyt w szpitalu w przypadku choroby, świadczenie za przebyte operacje, śmierć w wyniku wypadku, śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego

Podsumowanie najważniejszych informacji dotyczących grupowego NNW

 1. Możesz wybierać spośród gotowych propozycji przygotowanych przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.
 2. Polisę grupową NNW może wykupić każda firma, która zatrudnia co najmniej 3 lub 5 osób.
 3. Polisa NNW chroni ubezpieczonego, ale również jego bliskich, którzy mogą dołączyć do ubezpieczenia.
 4. Część Towarzystw Ubezpieczeniowych oferuje odpłatne rozszerzenia polisy, która obejmie wtedy pobyt w szpitalu bądź rehabilitację.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie grupowe NNW

 1. Czy mogę sprawdzić, jakie są warunki ubezpieczenia grupowego NNW?
  Pracodawca ma obowiązek poinformować swoich pracowników, jakie są warunki ubezpieczenia. Ubezpieczony powinien znać swoje prawa i obowiązki. Każda osoba objęta ubezpieczeniem powinna otrzymać OWU polisy.
 2. Czy mogę korzystać z polisy po rozwiązaniu stosunku pracy z danym pracodawcą?
  To zależy od podejścia konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Niektórzy ubezpieczyciele umożliwiają kontunuowanie polisy, ale na innych warunkach. Taka polisa ma wtedy inną cenę. Możesz wtedy wybrać sumę ubezpieczenia i jego zakres, ale nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie. Zawsze warto sprawdzić oferty innych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Możesz skorzystać z bezpłatnej porady doradców ubezpieczeniowych z www.ubezo.pl.
 3. Jak wysoka może być suma ubezpieczenia grupowego?
  Suma ubezpieczenia grupowego najczęściej nie przekracza 100 000 złotych. Oczywiście zależy to od konkretnego ubezpieczyciela. Sumę ubezpieczenia ustala się na etapie wniosku o przystąpienie do grupowego NNW. Najwyższe świadczenie dotyczy wypadków ze skutkiem śmiertelnym, pobyt w szpitalu to już dużo niższe stawki.

Ubezpieczenie grupowe NNW z Ubezo.pl

4,9
4 824 ocen

Dziekujemy za opinię!