Ubezpieczenie mienia bez ograniczeń

Ubezpieczenie mienia
Ubezpieczenie mienia

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz ekspertowi o swoich potrzebach i o tym, czego potrzebuje Twoja firma.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Ekspert przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i dopasuje produkt i jego warunki do indywidualnych oczekiwań oraz specyfiki prowadzonej działalności.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, ekspert będzie do Twojej dyspozycji oraz mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczamy bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie firmy niż w zeszłym roku.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2022 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2022 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2022. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

Ubezpieczenie mienia – jak skutecznie chronić swój majątek

Ten artykuł powstał z myślą o tych klientach, którzy chcą skutecznie chronić swój dobytek. Najczęściej chodzi w tym wypadku o nieruchomości. Przykładowo: nieruchomość wartą kilkaset tysięcy złotych możesz ubezpieczyć za promil tej wartości. Kiedy zdecydujesz się na taką polisę, to zabezpieczysz się finansowo przed zdarzeniami losowymi, takimi jak pożar, uderzenie pioruna, zalanie oraz kradzież i włamanie. W tym artykule wyjaśnimy, jaki jest zakres ubezpieczenia, przed jakimi ryzykami chroni oraz jak wysoka może być Twoja składka. Oprócz tego napiszemy o wariancie All Risks, jakiego mienia nie ubezpieczysz, itd.

Chrońmy miejsce, w którym mieszkamy

Jedną z najcenniejszych rzeczy, która posiadamy i którą chcemy szczególnie chronić, jest nasz dom lub mieszkanie. Dlatego warto go ubezpieczyć, wybierając solidną polisę mieszkaniową. Ubezpieczenie mieszkania nie jest obowiązkowe, w przeciwieństwie do OC samochodu, które też zaliczamy do ubezpieczenia mienia. Ubezpieczenie nieruchomości może wynieść około kilkuset złotych rocznie. Nie jest zbyt wygórowana kwota, biorąc pod uwagę, że chronisz majątek, który jest wart wielokrotnie więcej.

Co to jest ubezpieczenie mienia?

Zacznijmy do tego, że ubezpieczenie mienia zaliczamy do szerszej kategorii, jaką jest ubezpieczenie majątkowe. Do ubezpieczeń majątkowych należy również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Najprościej rzecz ujmując, chodzi o ubezpieczenie naszego majątku fizycznego, czyli dóbr materialnych. Kiedy decydujemy się na polisę mieszkaniową, to wtedy chronimy nasze mienie niezależnie, czy jest prywatne, czy firmowe.

Najczęściej wybieraną formą ubezpieczenia jest polisa mieszkaniowa. Polisę mieszkaniową wykupujesz, gdy chcesz zabezpieczyć swoje mieszkanie, dom lub budynek mieszkalny w budowie, lub w trakcie remontu generalnego. Jest też wersja ubezpieczenia mienia dla przedsiębiorców. Obejmuje ona budynki firmowe oraz samochody służbowe. Jednak to nie wszystko. Ubezpieczenie mienia może objąć swoją ochroną również mienie ruchome. Dobry przykład to wyposażenie nieruchomości oraz zamontowane elementy stałe.

Jakie mienie można ubezpieczyć z polisy mieszkaniowej?

Nazwa polisa mieszkaniowa sugeruje ubezpieczenie mieszkania, ewentualnie domu. Jednak takie ubezpieczenie swoją ochroną obejmuje również inne nieruchomości, a także ruchomości. Wymieńmy zatem, co możesz ubezpieczyć, korzystając z polisy mieszkaniowej:

 • Przede wszystkim mieszkania i domy. Warto wspomnieć, że za ubezpieczenie budynków z drewnianą konstrukcją zapłacisz nawet o 100% wyższą składkę ze względu np. na duże ryzyko zniszczeń w razie pożaru.
 • Pomieszczenia przynależne, czyli garaże znajdujące się wewnątrz budynku oraz piwnice. Kiedy ubezpieczasz swoje mieszkanie lub dom, to automatycznie polisa obejmie ochroną również te pomieszczenia.
 • Budynki gospodarcze stojące na posesji. Możesz ubezpieczyć poprzez rozszerzenie polisy dla domu.
 • Garaże wolnostojące na posesji lub w określonej odległości od niej. Muszą to być jednak zabudowania trwale związane z gruntem. Z ubezpieczenia wyłączone są garaże blaszane.
 • Budynki tzw. małej architektury, czyli np. popularne altany.
 • Utwardzone powierzchnie znajdujące się na posesji. Mogą to być podjazdy, chodniki czy boiska.
 • Ogrodzenie wraz z bramą wjazdową i furtkami, i elementami stałymi.
 • Oczka wodne, fontanny, baseny.
 • Roślinność ogrodowa, czyli wolnorosnące drzewa i krzewy, czasami również rośliny doniczkowe (jako mienie ruchome).
 • Nagrobek i dom letniskowy, bardzo ciekawe rozwiązanie ze względu na dalekie usytuowanie od właściwej posesji.

Od razu jednak chcemy wspomnieć, że nie każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje aż tak obszerne ubezpieczenie mienia. W standardowej ofercie znajdziemy jednak ubezpieczenie budynków gospodarczych, ogrodzenia czy garażu wolnostojącego. Takie rozszerzenia znajdziemy już praktycznie w każdej ofercie.

Co obejmuje ubezpieczenie mienia?

Polisa mieszkaniowa swoim zakresem obejmuje trzy podstawowe przedmioty ubezpieczenia:

 1. Mury, czyli konkretnie sama nieruchomość. Dokładnie rzecz ujmując, są to fundamenty, ściany i poszycie dachowe. Przez mury rozumiemy te elementy konstrukcji, które tworzą dom lub mieszkanie, czyniąc nieruchomość przestrzenią zamkniętą, możliwą do zamieszkania.
 2. Elementy stałe nieruchomości, czyli wyposażenie, które jest zamontowane na stałe, a demontaż wymaga użycia siły i narzędzi. Do takich elementów zaliczamy meble w zabudowie, sprzęt RTV/AGD również w zabudowie, parkiety, parapety, elementy każdej z instalacji, kominki, glazura, zabudowy balkonów i oczywiście okna i drzwi.
 3. Mienie ruchome znajdujące się na terenie nieruchomości jest to bardzo szeroka kategoria. Są to wszystkie ruchomości, które można swobodnie wynieść w każdej chwili bez używania siły lub narzędzi. Mogą to być drobne przedmioty osobiste, ale też meble wolnostojące, i różnego rodzaju sprzęt RTV/AGD poza zabudową, sprzęt sportowy, turystyczny i wiele innych przedmiotów. Ciekawostką jest to, że bardzo wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych zalicza zwierzęta jako mienie ruchome.

Ważna informacja! Kiedy już udasz się do wybranego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, to na początek otrzymasz wariant podstawowy ubezpieczenia. Standardową ofertę możesz dowolnie poszerzyć w zależności od swoich potrzeb. Podstawowe ubezpieczenia chroni zazwyczaj mury i elementy stałe. Ruchomości możesz również ubezpieczyć, wybierając odpowiednie rozszerzenie.

Jakiego rodzaju zdarzenia obejmuje ubezpieczenie mienia?

Zdarzenia, które będą objęte ubezpieczeniem, są dwojakiego rodzaju. Pierwsza kategoria to zdarzenia związane z działaniem sił natury, a druga to sytuacje, które powstały na skutek aktywności innych osób. Do pierwszej kategorii zaliczamy m.in.:

 • pożar,
 • zalanie,
 • powódź,
 • działanie śniegu i mrozu,
 • przepięcie,
 • osuwanie i zapadanie się ziemi,
 • trzęsienie ziemi,
 • lawinę,
 • huragan i silny wiatr,
 • deszcz nawalny i grad,
 • upadek drzew i masztów,
 • implozję i eksplozję,
 • huk ponaddźwiękowy.

Najczęstsze działania osób trzecich, które spowodowały szkodę to:

 • kradzież z włamaniem,
 • kradzież zwykła,
 • rabunek,
 • wandalizm,
 • dewastacja,
 • graffiti na murach,
 • upadek statku powietrznego na naszą nieruchomość,
 • uderzenie pojazdu mechanicznego.

Chcąc mieć zapewnioną ochronę przed różnego rodzaju zdarzeniami, zwłaszcza tymi, które uważasz za najbardziej prawdopodobne, należy wybrać odpowiednią firmę ubezpieczeniową oraz odpowiedni wariant polisy. Standardowa polisa chroni nas zazwyczaj tylko przed pożarem i kilkoma innymi zdarzeniami losowymi.

W jaki sposób mogę jeszcze poszerzyć ubezpieczenie mienia?

Dodatki do polisy mieszkaniowej, które są dedykowane lokatorom, można podzielić na 4 grupy:

 1. Pierwsza grupa to OC w życiu prywatnym. Jest to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które swoim zakresem obejmuje szkody powstałe na skutek działań osoby ubezpieczonej. Najlepszy przykład to nieumyślne zalanie sąsiada i konieczność wypłaty rekompensaty z tego powodu.
 2. Home Assistance, czyli domowy assistance – jest to pewnego rodzaju ubezpieczenie, które stanowi zbiór usług. Towarzystwo Ubezpieczeniowe w ramach assistance zapewnia świadczenie usług w ściśle określonym zakresie. Najczęściej jest to pomoc po szkodzie, darmowe usługi specjalistów przy mniej poważnych awariach (hydraulika, elektryk, szklarz, stolarz itp.), a także tematyczne infolinie.
 3. Ubezpieczenie NNW, czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. 4. Pomoc i konsultacja prawna obejmująca pomoc prawnika w prostych codziennych sytuacjach.

Jakiego mienia nie będę mógł ubezpieczyć?

Choć ochrona mienia ma dość szeroki zakres, to jednak nie wszystko będziesz mógł ubezpieczyć za pośrednictwem polisy mieszkaniowej. Wyjątki dotyczą zarówno nieruchomości, jak i majątku ruchomego. Czego nie będziesz mógł ubezpieczyć, jeśli chodzi o nieruchomości? Przede wszystkim:

 • pustostanów,
 • budynków skrajnie narażonych na działanie ognia,
 • budynków przeznaczonych do rozbiórki czy wybudowanych niezgodnie z przepisami. Mienie ruchome, które jest wyłączone z ochrony ubezpieczeniowej to:
 • niektóre gatunki zwierząt domowych, np. agresywne rasy psów,
 • rękopisy,
 • zbiory kolekcjonerskie,
 • dane w formie cyfrowej,
 • broń palna,
 • trofea myśliwskie,
 • niektóre dzieła sztuki, szczególnie te współczesne,
 • kamienie szlachetne,
 • przedmioty wykorzystywane do działalności gospodarczej.

Większość mienia ruchomego wymienionego wyżej ubezpiecza się na innych zasadach. Przede wszystkim chodzi tutaj o wszelkie przedmioty o znacznej i szczególnej wartości jak np. antyki czy dzieła sztuki. Drogocenne przedmioty możesz włączyć do polisy i ubezpieczyć dopiero po ocenie rzeczoznawcy. Za taką opinię płaci klient, a nie firma ubezpieczeniowa.

Na czym polega ubezpieczenie mienia w wariancie All Risks?

Istotna informacja jest taka, że polisę mieszkaniową można podzielić na dwie grupy. Są to ubezpieczenia od ryzyk nazwanych i od ryzyk wszystkich (czyli tzw. All Risks). W przypadku grupy pierwszej opcja chroni nas przed tymi zdarzeniami, które są wypunktowane w OWU polisy. Liczba tych zdarzeń jest ograniczona. W przypadku ubezpieczenia ALL RISK zakres ochrony dotyczy wszystkich możliwych sytuacji, oprócz tych, które są wskazane w wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela. Oznacza to, że kiedy wybierzesz ubezpieczenie ALL RISK, to nie tylko uzyskasz szerszy zakres ochrony, ale też będzie Ci łatwiej otrzymać odszkodowanie.

Ubezpieczenie mienia od ryzyk wszystkich w Generali

Przyjrzyjmy się przykładowej polisie ALL RISK, którą znajdziesz w ofercie Towarzystwa Ubezpieczeniowego Generali. W podstawowej wersji zawiera ona 26 zdarzeń:

 • pożar,
 • wybuch,
 • implozja,
 • uderzenie pioruna,
 • upadek statku powietrznego,
 • uderzenie pojazdu,
 • uderzenie fali ponaddźwiękowej,
 • dym i sadza,
 • katastrofa budowlana,
 • akcja ratownicza,
 • silny wiatr,
 • lawina,
 • trzęsienie ziemi,
 • tąpnięcie, zapadanie i osuwanie się ziemi,
 • upadek drzew i budowli,
 • śnieg i lód,
 • grad,
 • deszcz,
 • pękanie na skutek mrozu.
 • przepięcie,
 • zalanie wraz z kosztami poszukiwania szkody,
 • wandalizm (wraz z graffiti i szkodami wyrządzonymi przez dzikie zwierzęta),
 • stłuczenie stałych elementów,
 • następstwa nieszczęśliwego wypadku u psa,
 • szkody wyrządzone na skutek rażącego niedbalstwa,
 • ochrona drzew i krzewów na posesji.

Możesz również poszerzyć zakres polisy, opłacając dodatkową składkę. Rozszerzenie obejmie takie sytuacje, jak: powódź, kradzież z włamaniem, rabunek, a także o ubezpieczenie budowli, zewnętrznych elementów stałych i ogrodzenia od kradzieży zwykłej.

Ile kosztuje ubezpieczenie mienia?

Jak w przypadku większości ofert ubezpieczeniowych, koszt ubezpieczenia mienia zależy przede wszystkim od wartości mienia oraz zakresu ochrony. Jeżeli nasza nieruchomość jest droga i chcemy zapewnić jej jak najszerszy zakres ochrony, to wtedy musimy liczyć się z większą składką. Dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego, które wylicza składkę, ważne będą również inne elementy. Jest to lokalizacja nieruchomości, liczba i wiek lokatorów, rodzaj budownictwa, czy konstrukcja jest łatwo palna, czy też nie, zabezpieczenia własne, historia ubezpieczenia czy kwestie formalno-prawne, czyli np. działalność gospodarcza prowadzona w miejscu ubezpieczenia, prawo własności czy najem. Sprawdźmy zatem, jak może kształtować się składka ubezpieczeniowa dla domu o wartości 600 000 zł i dla mieszkania o wartości 350 000 zł. Pod uwagę bierzemy podstawową polisę, która obejmuje ochroną ochronę murów i elementów stałych przed zdarzeniami losowymi. Okazuje się, że taka składka nie jest wysoka. Koszt ubezpieczenia mieszkania to średnio 164 zł, a domu o wyżej wspomnianej wartości 428 zł.

Zarówno jedno, jak i drugie ubezpieczenie nie jest bardzo wysokie, biorąc pod uwagę, że to składka na cały rok oraz to, że ubezpieczasz tak wartościowe nieruchomości. W podanym przykładzie ubezpieczenie mieszkania jest zdecydowanie tańsze od ubezpieczenia domu, co wynika z tego, że dom jest po prostu droższy. Sprawdzając oferty ubezpieczeniowe, warto zwrócić uwagę, jak mogą się różnić ceny na rynku ubezpieczeń. Sprawdziliśmy, że najniższa składka dla mieszkania to 134 zł, a najwyższa 219 zł. W przypadku domu najwyższe i najniższe składki wynoszą odpowiednio 314 zł i 479 zł. Ceny polisy mieszkaniowej różnią się z powodu polityki cenowej firm ubezpieczeniowych oraz zakresu polisy. Towarzystwa Ubezpieczeniowe przygotowują polisy według własnych założeń. Dlatego zawsze warto porównać oferty ubezpieczycieli, aby wybrać najlepszą.

Jak otrzymać odszkodowanie po szkodzie mienia?

Jeżeli chodzi o wypłatę odszkodowania, to w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym procedura wygląda bardzo podobnie. Został przyjęty jakiś standard działania, a szczegóły możesz znaleźć w OWU każdej polisy. Sprawdźmy, co należy zrobić krok po kroku, żeby otrzymać odszkodowanie:

 1. W pierwszym kroku zawsze podejmij działania w celu zatrzymania rozprzestrzenianie się szkody. Ważne, żeby zachować wszystkie standardy bezpieczeństwa.
 2. Następnie w ciągu 3 do 7 dni zgłaszasz szkodę ubezpieczycielowi. Zgłoszenia szkody możesz dokonać drogą mailową, telefonicznie, sms-em, przez formularz na stronie internetowej towarzystwa lub w wybranej placówce.
 3. W celu wykazania szkody musisz zebrać wszystkie możliwe dowody dotyczące tego, co doprowadziło do jej powstania. Pamiętaj o pobraniu protokołu zniszczeń od służb, które pojawiły się na miejscu zdarzenia.
 4. Miejsce zdarzenia, objęte ubezpieczeniem musisz udostępnić rzeczoznawcy, który na zlecenie firmy ubezpieczeniowej pojawi się w przeciągu kilku dni. Jeżeli jest to możliwe, to zabezpiecz miejsce zdarzenia i nie sprzątaj go.
 5. Część bezsporną świadczenia otrzymasz po maksymalnie 30 dniach, natomiast sporna część powinna pojawić się na Twoim koncie w ciągu następnych 15 dni.

Ważne! Pamiętaj, że decyzja o przyznaniu odszkodowania nie jest ostateczna. Jeśli uważasz, że otrzymałeś zbyt niską rekompensatę, masz pełne prawo dochodzić swoich roszczeń przed sądem.

Podsumowanie – ubezpieczenie mienia

 1. Ubezpieczenie mienia to nie tylko ochrona domu czy mieszkania. Polisa mieszkaniowa obejmuje również inne budynki na posesji lub poza nią.
 2. Podstawowa polisa obejmuje ochronę murów i elementów stałych. Ruchomości domowe możesz ubezpieczyć wykupując odpowiednie rozszerzenia.
 3. Nie wszystkie nieruchomości będziesz mógł ubezpieczyć. Do takich nieruchomości należą np. pustostany czy budynki postawione niezgodnie z obowiązującym prawem.
 4. Ubezpieczenie mienia możesz poszerzyć o specjalne dodatki dla lokatorów, czyli np. Home Assistance, OC w życiu prywatnym, NNW i pomoc prawną

Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie mienia

 1. Jak tanio ubezpieczyć mienie?
  Zawsze możesz postarać się o zniżkę na ubezpieczeniu mienia. Możesz skorzystać np. z sezonowych promocji lub wybierając dodatkowe produkty ubezpieczeniowe. Duże znaczenie będzie miała również Twoja historia ubezpieczenia, ważne, żeby była bezszkodowa, zainstalowanie zabezpieczeń typu drzwi antywłamaniowe, czy alarmy. Chcesz znaleźć tanie ubezpieczenie – koniecznie sprawdź i porównaj oferty kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych.
 2. Czy mogę ubezpieczyć mienie, jeśli nie jestem jego właścicielem?
  Oczywiście, że tak. Jest to praktykowane głównie przez najemców. Kiedy wynajmujesz mieszkanie lub dom, zawsze możesz wykupić polisę, która będzie chronić Twoje ruchomości i elementy stałe, o ile je tam sam zainstalowałeś i zapłaciłeś za to ze swojej kieszeni. Właściciel tej nieruchomości powinien ze swojej strony ubezpieczyć mury i elementy stałe. Dwie polisy dla jednej nieruchomości są czymś oczywistym i są jak najbardziej zasadne. Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie ubezpieczenia dla najemców i wynajmujących.
 3. Kiedy ubezpieczenie mienia może być droższe?
  Wiele elementów może mieć wpływ na to, że nasza składka będzie wysoka. Więcej zapłacimy na przykład za drewniany dom, ponieważ jest zbudowany z materiałów łatwopalnych, czy za budynek, w którym prowadzimy działalność gospodarczą. Oprócz tego dodatkowo zapłacimy za każde wybrane rozszerzenie. Bez wątpienia zapłacisz więcej za polisę, kiedy ubezpieczysz mienie specjalne, czyli antyki, dzieła sztuki czy przedmioty o wysokiej wartości. Dodatkowo płatne jest też każde rozszerzenie, na jakie się decydujemy. Składkę wywindować może również ubezpieczenie mienia specjalnego, czyli przedmiotów o wysokiej wartości jednostkowej, jak dzieła sztuki czy antyki.
 4. Którego mienia ruchomego nie da się ubezpieczyć?
  To, czy będziesz mógł ubezpieczyć dane mienie ruchome, zależy od konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Na pewno będziesz miał problem z ubezpieczeniem następujących składników majątku jak rękopisy, dane w formie cyfrowej, trofea myśliwskie, nietypowe dzieła sztuki czy broni palnej. Polisa nie obejmie ochroną również egzotycznych gatunków zwierząt lub ras psów uznanych za agresywne.
 5. Na jak długo mogę ubezpieczyć mienie?
  Najczęściej ubezpieczenie mienia wykupuje się na rok. Oczywiście możesz mieć inne ustalenia z ubezpieczycielem, ponieważ nie ma żadnych prawnych regulacji, które wprowadzają limity. Zazwyczaj nasi klienci podpisują umowę na rok, potem przedłużają umowę bądź szukają lepszej oferty. Później można je przedłużyć albo skorzystać z konkurencyjnej oferty. Czasami klienci podpisują umowy ubezpieczeniowe na 2 -3 lata, ale nie są tak popularne tak, jak polisy roczne.

Ubezpieczenie mienia z Ubezo.pl

4,7
3 112 ocen

Dziekujemy za opinię!