Ubezpieczenie domu
od zalania, pożaru, kradzieży i innych zdarzeń losowych

Nieruchomości ubezpieczenia
Nieruchomości ubezpieczenia

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

Prosto, wygodnie i bezpiecznie ubezpieczysz swój samochód, dom i mieszanie, a także życie bez konieczności spotkania z agentem - formalności załatwisz przez telefon i Internet.

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz Agentowi o swoich potrzebach i o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Na podstawie analizy Twoich potrzeb, Agent przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawi Ci najkorzystniejsze na rynku.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczenia bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdź najtańsze OC agentem i uniknij przepłacenia.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2022 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2022 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2022. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

Wszystko, co chcesz wiedzieć o ubezpieczeniu domu

Jesteś właścicielem domu jednorodzinnego? Jako profesjonalni doradcy ubezpieczeniowi doradzamy Ci ubezpieczenie domu. Jeżeli jeszcze o tym nie myślałeś, to warto zrobić to teraz. Brak ubezpieczenia domu wiąże się z wieloma bardzo przykrymi konsekwencjami, głównie finansowymi. Przygotuj się dobrze na takie zdarzenia losowe jak pożar, powódź, zniszczenie dachu itd. Ubezpieczenie uchroni Cię przed finansowymi stratami.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Ubezpieczenie domu to komfort i poczucie bezpieczeństwa. Bez polisy ubezpieczeniowej ciężko Ci będzie z własnych środków wyremontować dom, odbudować go po pożarze, czy uzyskać finansową rekompensatę po kradzieży mienia, sprzętu, czy drogocennych rzeczy. Doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl podchodzą profesjonalnie do swojej pracy. Zachęcamy naszych klientów, żeby dla własnego komfortu psychicznego i bezpieczeństwa finansowego korzystali z ubezpieczenia domu. Jednak zawsze dobieramy ubezpieczenie do potrzeb naszych klientów oraz ich finansowych możliwości. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje ubezpieczenie domu? Skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z www.ubezo.pl. Możesz również spotkać się z doradcą ubezpieczeniowym osobiście. Na podstawie wywiadu z Tobą obliczymy wysokość ubezpieczenia Twojego domu i znajdziemy dla Ciebie najtańszą polisę.

Zakres ubezpieczenia domu

Oczywiście możesz wybrać określone elementy polisy w ramach ubezpieczenia domu. Warto jednak rozważyć kompleksową ochronę, która da Ci poczucie bezpieczeństwa. Podstawowa polisa nie będzie Cię chronić przed różnymi zdarzeniami losowymi, które mogą narazić Cię na dotkliwe straty. Koszt ubezpieczenia domu jest ważny, jednak to właśnie zakresem polisy powinniśmy kierować się przy wyborze ubezpieczenia domu. Najistotniejsze dla nas powinno być to, jakie zdarzenia obejmuje wybrane przez nas ubezpieczenie domu. Co należy zrobić, żeby właściwie zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo? Szukając najlepszego dla siebie ubezpieczenia, zdecyduj się na dodatkowe klauzule, które obejmują:

 • ubezpieczenie domu od kradzieży z włamaniem,
 • OC w życiu prywatnym,
 • ubezpieczenie od NNW domowe ubezpieczenie assistance.

Wybór dodatkowej ochrony da Ci poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Polisa ubezpieczeniowa na dom powinna w pełni zaspokajać Twoje indywidualne potrzeby. Część osób zdecyduje się jedynie na ochronę murów, czyli elementów konstrukcyjnych, a dla innych klientów będzie ważne również wyposażenie domu, do którego zaliczymy sprzęt RTV/AGD, meble, ale również dzieła sztuki, zbiory, czy biżuterię.

Każde towarzystwo Ubezpieczeniowe ma swoją politykę dotycząca zakresu ubezpieczenia domu. Najczęściej takie ubezpieczenie obejmuje zdarzenia losowe, takie jak powódź, pożar, zalanie, huragan, trzęsienie ziemi czy gradobicie oraz obejmuje utratę lub zniszczenie mienia w wyniku czynu zabronionego (włamanie, kradzież, zniszczenie mienia). Wiadomo, że im większy zakres ubezpieczenia, tym więcej zapłacisz za polisę. Większość firm ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie ubezpieczenie domu. Masz zatem możliwość porównania i wyboru najlepszej dla siebie oferty. Możesz zwrócić się po pomoc w wyborze najlepszego ubezpieczenia domu do doradców ubezpieczeniowych z www.ubezo.pl. Mamy doskonałą wiedzę na temat aktualnych ofert i stawek ubezpieczeniowych, dlatego zawsze znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Cena ubezpieczenia domu

Wielu klientów obawia się, że ubezpieczenie domu musi być wysokie. Nie do końca zgadzamy się z tym twierdzeniem. Ofertę należy dobrać stosownie do swoich potrzeb i wziąć pod uwagę prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia losowego. Życie potrafi nas zaskoczyć i nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Dlatego zadaj sobie pytanie, czego obawiasz się najbardziej. Na tej podstawie możemy wybrać wariant ubezpieczenia, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. W tym celu skontaktuj się z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl. Możemy odbyć rozmowę telefoniczną lub spotkać się osobiście. Nasi doradcy ubezpieczeniowi to profesjonaliści, którzy są na bieżąco z ofertami ubezpieczeniowymi oraz znają wszystkie potrzebne przepisy prawa. Doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl porównają dla Ciebie oferty największych i najbardziej znanych ubezpieczycieli jak Warta, PZU, Allianz, Concordia, Link 4 czy Ergo Hestia. Nie tylko znajdziemy najlepsze i najtańsze ubezpieczenie domu dla Ciebie, ale możemy również zaproponować system ratalny. Polisę możesz podzielić nawet na 11 niewielkich rat. Dzięki temu nie obciążysz zanadto swojej kieszeni, a jednocześnie będziesz miał odpowiednią ochronę.

Od czego zależy ostateczna cena ubezpieczenia domu? Czynniki wpływające na cenę są następujące:

 • wartość rynkowa domu,
 • powierzchnia domu i jego lokalizacja,
 • obecność i jakość systemu antywłamaniowego.

Bardzo ważne jest to, żebyś przed wyborem oferty dokładnie przeczytał OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia. OWU dokładnie określa, co obejmuje polisa i kiedy należy Ci się odszkodowania, oraz precyzuje, za co ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności.

Najkorzystniejsze ubezpieczenia domów

Co zrobić, żeby czuć się komfortowo, gdy mieszka się we własnym domu? Jak zapewnić sobie spokój? Wykup ubezpieczenie domu odpowiednie dla Ciebie. Możesz wybrać polisę z szeroką ochroną lub wybrać tylko te elementy, które są dla Ciebie najważniejsze. Co możesz wybrać? Ubezpieczenie murów, czyli konstrukcji budynku w wyniku złych warunków atmosferycznych, zniszczenia, zdewastowania domu, czy też kradzieży.

Warto wiedzieć, że polisę możesz wykupić już na etapie budowania. Tak samo ubezpieczysz materiały budowlane oraz dom letniskowy, który służy Ci do wypoczynku na urlopie. To jednak nie wszystko, możliwości dodatkowej ochrony są bardzo różnorodne i jest ich dużo. Możesz ubezpieczyć się nawet na wypadek konfliktu z sąsiadami.

Jak ubezpieczyć dom?

Zachęcamy Cię do spotkania i rozmowy z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl. Pomożemy znaleźć Ci najlepsze ubezpieczenie domu, które będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Zaproponujemy Ci ubezpieczenia domu w promocyjnych cenach i możliwość skorzystania ze zniżki. Zapoznamy Cię z aktualnymi ofertami Towarzystw Ubezpieczeniowych. Chroń to, co jest ważne. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu domu i tych stref życia, które należy odpowiednio chronić. Zapewniamy profesjonalną pomoc w zakresie doradztwa ubezpieczeniowego, które obejmuje m.in. ubezpieczenia domu i mieszkań.

Jak chroni ubezpieczenie domu?

Twój dom to najważniejsze miejsce dla Ciebie i dla Twojej rodziny. Dlatego powinieneś je odpowiednio chronić. Z pomocą doradców ubezpieczeniowych z www.ubezo.pl znajdź polisę, która zapewni Ci spokój i komfort psychiczny. Co zapewnia ubezpieczenie domu? Dzięki polisie ubezpieczysz mury, dach i schody, czyli konstrukcję domu, elementy ruchome, czyli sprzęt elektroniczny, meble, wartościowe antyki. Ubezpieczenie domu zapewni Ci finansowe wsparcie, gdy będziesz musiał go wyremontować, naprawić, czy wymienić np. instalację.

Podobnie działa polisa w przypadku zdarzeń losowych. Pieniądze z ubezpieczenia otrzymasz na wypadek pożaru, zalania domu, czy wszelkich strat poniesionych na skutek żywiołów. Klimat się zmienia i coraz częściej mamy do czynienia z różnymi niebezpiecznymi zjawiskami. Są to grad, burze, a nawet trąby powietrzne, które mogą uszkodzić Twój dom. Masz jeszcze inne obawy? Możesz ubezpieczyć swój dom na wypadek każdej szkody, nawet tej najmniej prawdopodobnej.

Nawet najlepsze zabezpieczenie domu, drzwi antywłamaniowe i alarm nie zawsze uchronią Cię przed kradzieżą. Wypłata środków z ubezpieczenia pozwoli Ci zniwelować starty po kradzieży, włamaniu i dewastacji domu.

Twój dom to nie tylko mury, ale również otaczająca je posesja z ogrodem, garażem, czy altanką. Polisa na dom może również objąć te elementy, tak samo, jak basen, czy ogrodzenie.

Ciężko zapanować nad wszystkim, co może wydarzyć się w domu. Warto pomyśleć w tym wypadku o pakiecie assistance. Przeciekająca hydraulika, czy zepsute zamki w drzwiach? Żaden problem. Wystarczy, że zgłosisz szkodę, a pojawi się hydraulik, ślusarz czy elektryk, którzy pomogą Ci naprawić usterkę.

Mieszkając w swoim domu, możesz również niechcący wyrządzić szkodę swoim sąsiadom. Dotyczy to np. wybicia szyby, złamania nogi na śliskiej nawierzchni przed Twoim domem itd. Takie szkody pokryje polisa OC w życiu prywatnym.

Ubezpieczenie domu
z Ubezo.pl

4,9
7 214 ocen

Dziekujemy za opinię!