ubezpieczenie samochodu

Dlaczego ubezpieczenie AC samochodu z Ubezo?

Masz samochód, motocykl lub inny pojazd? Kierowcy może się przydarzyć wiele rzeczy: wypadek, kradzież, gradobicie… W takich problemach pomoże Ci nasze autocasco. Nieważne, czy problem jest mały czy duży; zdarzył się w Polsce czy za granicą.

  1. Mówisz
   W trakcie rozmowy telefonicznej opowiadasz ekspertowi o swoich potrzebach i o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia.
  2. Otrzymujesz ofertę
   Na podstawie analizy Twoich potrzeb, ekspert przedstawia Ci odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie, uwzględniając najlepiej dopasowane zakresy ubezpieczenia. Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo wyślemy Ci wszystkie niezbędne dokumenty, w tym OWU.
  3. Decydujesz
   Po podjęciu decyzji, podczas rozmowy, wspólnie z ekspertem wypełniasz wniosek o ubezpieczenie. Wniosek potwierdzasz online.
  4. Otrzymujesz stałe wsparcie
   Po opłaceniu pierwszej składki polisa zostanie wysłana na Twój adres mailowy, a ekspert pozostaje z Tobą w kontakcie, aby w każdej chwili móc służyć Ci pomocą.

Jak widzisz współpraca z agentem ubezpieczeniowym, może być dla Ciebie bardzo korzystna. Warto wybrać najtańsze ubezpieczenie, dopasowane do Twoich potrzeb.

AC taniej niż myślisz
Ubezpiecz swój samochód

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy dedykowanego agenta! Zadzwoń tel. 517 209 321 lub napisz do nas.

  30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu Chcesz ubezpieczyć swój samochód? Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić!

  Ponad 150 pozytywnych opinii w Google

  Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów ubezpieczeniowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

  Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni doradcy ubezpieczeniowi.

  Zobacz, opinie na nasz temat!

  Skorzystaj z bezpłatnej pomocy dedykowanego agenta. Porównaj oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych!

  Ubezpieczenie AC – czy warto ją mieć?

  Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Bardzo często pojawia się pytanie, czy warto korzystać z dobrowolnego ubezpieczenia Autocasco i czy ma to jakiś sens. Ubezpieczenie Autocasco powstało po to, żeby kompleksowo chronić pojazd. Najczęściej jest oferowane osobom, które są właścicielami samochodu lub motocykla. Wielu kierowców uważa, że dobrowolne ubezpieczenie AC to zbędny wydatek i uważane jest za drogie. To nie do końca jest prawda. Doradcy ubezpieczeniowi z Ubezo.pl sprawdzili wiele ofert i obecnie bez problemu można znaleźć tanie ubezpieczenie AC, które daje dobrą ochronę. Najlepsze rozwiązanie dla kierowców to tanie AC z szerokim zakresem ochrony. Na rynku można znaleźć niedrogie oferty ubezpieczenia Autocasco, które dają takie samo zabezpieczenie, co droższe oferty. Musisz wiedzieć, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe obliczają stawkę ubezpieczenia w zależności od wielu czynników, m.in. takich jak dotychczasowa szkodliwość swoich klientów (czyli zyskowność ubezpieczyciela), koszty działalności ubezpieczyciela, czy koszty sieci sprzedaży itd. Droższe ubezpieczenie AC wcale nie oznacza, że będzie lepsze. Dlatego, zanim wybierzesz AC, porównaj oferty biorąc pod uwagę cenę, wariant i zakres ochrony. W ten sposób znajdziesz najtańsze autocasco. Możesz to również zrobić z pomocą doświadczonego doradcy ubezpieczeniowego z www.ubezo.pl.

  Polisa autocasco – co to jest?

  Na zakup dobrego auta, oszczędza się przez dłuższy czas. Można też skorzystać z kredytu bankowego, a część osób wybiera leasing. Kiedy już kupimy nasz wymarzony samochód lub motocykl, to zaczynają pojawiać się obawy o kradzież bądź uszkodzenie samochodu. W takim wypadku warto pomyśleć o ubezpieczeniu AC, które jest rodzajem dobrowolnego ubezpieczenia pojazdu. Masz wtedy pewność, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci ubezpieczenie, gdy coś się wydarzy z Twoim pojazdem. Dzięki środkom finansowym z ubezpieczenia będziesz mógł naprawić swój samochód.

  Podsumowując: autocasco należy do ubezpieczeń dobrowolnych, które zabezpiecza nasze auto przed uszkodzeniami, zniszczeniami czy kradzieżą.

  Od czego chroni AC?

  Dobrowolne ubezpieczenie AC ma nas chronić od skutków zdarzeń, takich jak:

  • zniszczenie,
  • kradzież,
  • czy też uszkodzenie pojazdu.

  Ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie, gdy to Ty jesteś sprawca szkody, a także, gdy samochód zostanie uszkodzony lub zdewastowany przez sprawcę, którego nie jesteś w stanie ustalić. Możesz zdecydować, jaki zakres ubezpieczenia AC, jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Zakres ochrony znajdziesz w Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, odpowiednich dla wybranego produktu. W zależności od Twojego wyboru polisa Autocasco może mieć następujący zakres:

  • Uszkodzenie przez siłę mechaniczną pochodzącą od innego pojazdu, zwierzęcia, osoby czy przedmiotu,
  • uszkodzenie przez osoby trzecie,
  • zdarzenia losowe, takich jak: pożar, wybuch, zatopienie, powódź, zalanie, grad, lawina, huragan czy piorun,
  • nagłe działanie czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu,
  • kradzież pojazdu lub jego części.

  Kiedy Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie wypłaci odszkodowania?

  Przeczytaj dokładnie Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), żeby dowiedzieć się, w jakich sytuacjach towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi wypłaty odszkodowania. W OWU bez wątpienia znajdą się takie sytuacje jak:

  • prowadzenie samochodu bez odpowiednich dokumentów, np. bez ważnego dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy, ważnego przeglądu technicznego. Jeśli to miało wpływ na powstanie szkody, to Towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi wypłaty odszkodowania,
  • użycie pojazdu jako narzędzie przestępstwa,
  • wyrządzenie szkody umyślnie, lub pod wpływem alkoholu, czy środków odurzających,
  • szkody eksploatacyjne np. dotyczące ogumienia,
  • ucieczka z miejsca wypadku,
  • pozostawienie dowodu rejestracyjnego i kluczyków w samochodzie, który został nam skradziony,
  • gdy szkoda nie przekroczy ustalonej kwoty, np. 500 zł (franszyza integralna).

  Terytorialny zakres ubezpieczenia AC

  Podobnie, jak w przypadku ubezpieczenia OC, dobrowolne ubezpieczenie AC będzie nas chronić nie tylko na terenie Polski. W ogólnych warunkach ubezpieczenia znajdziesz zakres terytorialny, na którym będzie obowiązywać Twoje ubezpieczenie AC. Polisa może chronić Twój pojazd na terenie Polski, UE, Europy, a czasem i niektórych państw pozaeuropejskich. Zazwyczaj państwa należące do byłego Związku Radzieckiego, często są wyłączone z odpowiedzialności, bądź towarzystwo nie chce ponosić tylko odpowiedzialności za kradzież pojazdu. Zakres terytorialny możesz poszerzyć o interesujące Cię kraje za odpowiednią dopłatą.

  Okres ochrony

  Standardowy okres, za jaki sprzedawane jest ubezpieczenie AC to 12 miesięcy. Niektóre z Towarzystw Ubezpieczeniowych oferują również krótszy okres ubezpieczenia AC. Trzeba się jednak wtedy liczyć z tym, że zakres ubezpieczenia będzie węższy. Przy krótszym okresie ubezpieczenia AC z wyłączona jest odpowiedzialność za kradzież samochodu.

  Warianty ubezpieczenia

  Jak już pisaliśmy wyżej, AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Możesz wybierać z wielu wariantów AC, jest również kilka metod likwidacji szkód, jak ASO, warsztat partnerski, czy kosztorys. Oferta ubezpieczeń AC jest elastyczna i możesz wybrać wariant dopasowany do swoich potrzeb. Jest to na pewno duża zaleta ubezpieczenia AC. Z drugiej jednak strony możliwość wyboru wielu wariantów praktycznie uniemożliwia porównanie ofert na podstawie ceny, czy ryzyka OC. Polisę AC możesz poszerzyć o stałą sumę ubezpieczenia, zniesioną konsumpcję sumy ubezpieczenia (czyli pomniejszenie sumy ubezpieczenia), udział własny, zniesienie amortyzacji części, wyposażenie dodatkowe pojazdu. Jak widzisz, wariantów jest dużo i z jednej strony masz wybór, a z drugiej strony ciężko jest oferty porównać.

  Jak wybrać dobre ubezpieczenie AC ?

  Kiedy zawierasz umowę autocasco, to zwróć uwagę na takie elementy jak zakres ochrony i zakres terytorialny. Dokładnie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia oraz sprawdź cenę. Niska cena za ubezpieczenia AC nie oznacza, że zakresem ochrony będzie ubogi.

  Przygotowujemy kalkulację składki ubezpieczenia AC

  Wymieńmy, co należy zrobić krok po kroku, żeby przygotować kalkulację składki AC:

  • • Precyzyjnie określ model samochodu oraz wersję wyposażenia pojazdu. Pozwoli to ustalić wartość samochodu oraz sumę ubezpieczenia. Odgrywa to istotną rolę przy wypłacie odszkodowania.
  • Ustal zakres ubezpieczenia, jaki Cię satysfakcjonuje. Dowiedz się, w jakich sytuacjach ubezpieczenie AC zadziała, czyli np. w przypadku uszkodzenia, przez osoby trzecie lub kradzieży pojazdu
  • Zastanów się, czy chcesz wnieść niższy wkład własny kosztem wypłaty niższego ubezpieczenia.
  • Przy wyborze AC określ, w jaki sposób chcesz zrekompensować daną szkodę. Może to być wypłata gotówki, naprawa we własnym zakresie, czy też oddanie auta do warsztatu na koszt Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Zastanów się, czy szkoda ma zostać wyceniona według części nowych, czy wg części używanych, zgodnie z faktycznym użyciem.
  • Dowiedz się, czy polisa i zawarty w niej koszt AC obejmuje również usługę Assistance.
  • Wyznacz zakres terytorialny, jaki Cię interesuje. Możesz wybrać np. tylko Polskę, całą lub część Europy, a nawet cały świat.

  Zniżka na OC a zniżka na AC

  Kierowcom za bezszkodową jazdę przysługują zniżki w ubezpieczeniu OC. Przykładowo kierowca, który ma zniżkę na OC 60%, może kupić polisę AC 40% do 60% taniej. Jeżeli przez 3 lub nawet 6 lat jeździłeś bezszkodowo, co oznacza zniżkę na OC 60%, to wtedy możesz otrzymać zniżkę również na AC w wysokości 60%.

  Tańsze AC – kiedy nie przysługuje

  Nie zawsze jednak zniżka zostaje zaproponowana nawet przy długiej bezszkodowej jeździe. Ze zniżek niestety są wyłączeni młodzi wiekiem kierowcy. Nie mogą oni liczyć, póki co na promocję.

  Jaki jest zakres ochrony AC

  Kupując AC, sprawdź co dokładnie obejmuje polisa. Głównym zadaniem polisy AC jest ochrona majątku ubezpieczonego od skutków zdarzeń takich jak uszkodzenie, zniszczenie czy kradzież samochodu lub innego pojazdu. Chodzi o wszystkie szkody, za które by musiał zapłacić właściciel pojazdu sam, gdyby nie ubezpieczenie AC. Głównie chodzi o te szkody, które wyrządza sobie sam właściciel, ale nie tylko. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia, zakres polisy autocasco może obejmować:

  • Zderzenie się pojazdów,
  • Zderzenie się pojazdów z osobami, zwierzętami lub przedmiotami,
  • Uszkodzenie pojazdu przez osoby trzecie,
  • Pożar, wybuch, zatopienie i działanie innych sił przyrody,
  • Kradzież pojazdu lub jego części,
  • Dewastacja pojazdu.

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy AC?

  Zanim podejmiesz decyzję o zakupie ubezpieczenia AC, to skontaktuj się z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl. Na spotkaniu oszacujcie i sprawdźcie:

  • wartość samochodu,
  • udziały własne – ile potrąci ubezpieczyciel z odszkodowania – czy można je znieść,
  • czy Twój pojazd posiada wymagane zabezpieczenia przeciwkradzieżowe,
  • kiedy Towarzystwo nie wypłaci odszkodowania, (wyłączenie odpowiedzialności) lub ograniczy wypłatę odszkodowania,
  • czy na pewno masz ubezpieczony samochód od stłuczek i kradzieży,
  • wykupienie amortyzacji – czy możesz zamontować nowe oryginalne części,
  • czy masz assistance,
  • jaki jest zakres terytorialny, na terenie których krajów oprócz Polski ubezpieczone jest auto,
  • jaki jest termin zgłoszenia szkody z autocasco
  • jakie dodatkowe koszty pokryje Towarzystwo, czyli czy opłaci parking po szkodzie, holowanie pojazdu, zwrot kosztów wymiany zamków po próbie włamania, zwrot kosztów przeglądu technicznego po większej szkodzie itp.
  • czy jest wykupiona konsumpcja sumy ubezpieczenia, czyli pomniejszenie sumy ubezpieczenia o wysokość wypłaconego odszkodowania. Jeśli wykupimy konsumpcję sumy ubezpieczenia, nie będziemy musieli dopłacać do ubezpieczenia pojazdu po wypłacie odszkodowania.

  Nadubezpieczenie

  Nadubezpieczenie jest wtedy, gdy podasz do zakładu ubezpieczeń wyższą niż rzeczywista kwota majątku do objęcia ubezpieczeniem. Nie ma to większej konsekwencji dla ubezpieczającego. Pamiętaj jednak, że składka ubezpieczeniowa jest naliczana od przyjętej sumy ubezpieczenia, a wypłacone odszkodowanie nie będzie wyższe niż zaistniała szkoda.

  Niedoubezpieczenie

  Niedoubezpieczenie natomiast jest to zaniżenie sumy ubezpieczenia. Niedoubezpieczenie polega najczęściej na zadeklarowaniu wartości majątku wg wartości księgowej netto i zgłoszenie jej jako wartości brutto. Przykładowo deklarujemy, że samochód jest wart 10 000 zł, zamiast 12 000 zł.

  Warto prawidłowo określić wartość ubezpieczanego samochodu lub innego pojazdu. Po pierwsze nie przepłacisz za ubezpieczenie, a po drugie będziesz miał pełną ochronę. Możesz to zrobić wspólnie z doradcą z www.ubezo.pl. Przeanalizujecie wartość danej wersji pojazdu z jego standardowym wyposażeniem.

  W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych nie ma raczej przypadków nadubezpieczenia lub niedoubezpieczenia. Wynika to z tego, że to nie klient określa wartość pojazdu. Jest ona określana za pomocą programów info expert lub Eurotax podczas kalkulacji stawki ubezpieczenia. Dzięki temu ustalona suma ubezpieczenia odzwierciedla rzeczywistą wartość pojazdu.

  Jest jeszcze inna kwestia, która wynika po części z niedoubezpieczenia i jest to zmniejszenie sumy ubezpieczenia w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej. Żeby to zrozumieć, to przeanalizujmy następujący przykład. Twoje auto jest warte 50 000 zł i na tyle opiewa suma ubezpieczenia. W trakcie trwania ubezpieczenia dochodzi do szkody i towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca ci 25 000 zł. Po wypłacie suma Twojego ubezpieczenia to tylko 25 000 zł. W przypadku kradzieży samochodu otrzymasz tylko tę kwotę, choć jest dużo niższa od wartości Twojego samochodu. Przy drugiej szkodzie nie jesteś w pełni chroniony. Jest to tzw. konsumpcja ubezpieczenia, czyli pomniejszenie sumy ubezpieczenia o wysokość wypłaconego odszkodowania. Co możesz zrobić, żeby nawet po wypłacie odszkodowania być w pełni chroniony? Możesz dodatkowo wykupić konsumpcję sumy ubezpieczenia, tak aby jego suma nie zmniejszała się po szkodach. Jeżeli jednak tego nie zrobiłeś, to po każdej szkodzie masz możliwość doubezpieczenia pojazdu do pełnej wartości. Współpracując z www.ubezo.pl, nie musisz mieć obaw, że Twój pojazd będzie nadubezpieczony, czy niedoubezpieczony. Nasi doradcy ubezpieczeniowi wybiorą dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę. Nie ma potrzeby przepłacania za polisę AC. Porozmawiaj z doradcą ubezpieczeniowym i wybierz dla siebie właściwy zakres ochrony.

  Podsumujmy, kiedy warto mieć ubezpieczenie autocasco:

  • kiedy pojazd zostanie uszkodzony przez siły przyrody, • kiedy sprawca szkody nie jest znany,
  • kiedy samochód skradziono,
  • kiedy kierowca jest sprawcą kolizji, w której ucierpiał też jego samochód,
  • kiedy masz samochód w leasingu, wtedy AC jest obowiązkowe.

  Płatność za polisę OC i AC

  Płatność za polisę OC i AC możesz rozłożyć na raty, jeżeli Twoja sytuacja finansowa nie pozwala Ci na opłacenie całej składki od razu lub jest to dla Ciebie wygodniejsze. Interesuje Cię ubezpieczenie Autocasco? Skontaktuj się z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl.

  Porady ekspertów ubezpieczeniowych

  Szukasz informacji na temat ubezpieczeń komunikacyjnych czy mieszkaniowych? A może nie wiesz czym są skomplikowane pojęcia, które widnieją na umowie? Znajdziesz tutaj porady na temat ochrony, która omówiona jest w sposób jasny i przejrzystydla Ciebie. Odkryj z nami przyjazny świat ubezpieczeń!

  Ubezo.pl - ubezpieczenia