Pakiet OC i AC zaoszczędź nawet kilkaset złotych na ubezpieczeniu Twojego samochodu

Ubezpieczenie samochodu
Ubezpieczenie samochodu

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

Prosto, wygodnie i bezpiecznie ubezpieczysz swój samochód, dom i mieszanie, a także życie bez konieczności spotkania z agentem - formalności załatwisz przez telefon i Internet.

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz Agentowi o swoich potrzebach i o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Na podstawie analizy Twoich potrzeb, Agent przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawi Ci najkorzystniejsze na rynku.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczenia bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdź najtańsze OC agentem i uniknij przepłacenia.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2022 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2022 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2022. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

Pakiet OC i AC – rozwiązania dla kierowców

Od dłuższego czasu możemy zaobserwować u kierowców rosnące zainteresowanie ubezpieczeniem Autocasco. Obowiązkowe ubezpieczenie OC nie zawsze jest wystarczające. Z czego wynika ta tendencja wśród polskich kierowców? Zakup polisy AC jest po prostu opłacalne, ponieważ koszty naprawy samochodu i wizyty w warsztacie są coraz droższe. Ubezpieczenie AC zwraca się bardzo szybko, zazwyczaj już pierwszej wizycie w warsztacie. Doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl zachęcają do zakupu pakietu OC/AC. Jest to najbardziej komfortowe i opłacalne rozwiązanie. Dla naszych klientów przygotowaliśmy artykuł, który wyjaśni zalety pakietów OC/AC. Dowiesz się, ile możesz zaoszczędzić, kupując pakiet zamiast dwóch rodzajów ubezpieczenia oddzielnie.

Jakie są pakiety ubezpieczeń dla właścicieli nowych aut?

Jesteś właścicielem nowego samochodu? Zapewne już wiesz, że najpóźniej już w dniu rejestracji musisz obowiązkowo wykupić polisę OC. Kiedy rozpoczniesz poszukiwania korzystnego ubezpieczenie OC, to otrzymasz oferty różnych pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych. Firmy ubezpieczeniowe przygotowują dla kierowców zestawy złożone z dwóch lub z kilku rodzajów ubezpieczeń dla kierowców. Jakie pakiety mają zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe? Najczęściej są to:

 • OC+AC,
 • OC+AC+Assistance,
 • OC+AC+NNW.

Jeżeli chodzi o poziom ochrony, to najkorzystniejszy jest pakiet ubezpieczeniowy złożony z OC + AC+ Assistance + NNW. Jest to tzw. kompleksowe ubezpieczenie pojazdu, ponieważ zakres ochrony obejmuje samochód, kierowców i pasażerów i chroni nas przed konsekwencjami prawie wszystkich zdarzeń, jakie mogą przytrafić się nam na drodze.

Odradzamy kupowanie każdej polisy oddzielnie. Jest to po prostu nieopłacalne. Pakiet dwóch lub więcej polis będzie bowiem nieznacznie droższy od zakupu tylko jednego ubezpieczenia. Zakup każdej polisy oddzielnie będzie dużo droższe niż pakiet tych samych ubezpieczeń. Kiedy będziesz w trakcie zakupu ubezpieczenia obowiązkowego, to warto rozważyć zakup pakietu OC/AC, a nawet dodatkowych rozszerzeń.

Co to jest pakiet dealerski? Oferta dla samochodów z salonu

Kiedy kupujesz samochód w autoryzowanym salonie, to najprawdopodobniej otrzymasz propozycję zakupu pakietu dealerskiego. Możesz liczyć na specjalny zestaw ubezpieczeń, który jest dedykowany klientom salonu. W skład takiego zestawu wchodzi ubezpieczenie OC, AC, NNW i Assistance i niekiedy Zielona Karta.

Zakres takiego ubezpieczenia jest z góry określony przez firmę ubezpieczeniową. Takie rozwiązanie ma niewątpliwie swoje zalety. Przede wszystkim oszczędzasz swój czas. Nie musisz na własną rękę poszukiwać ubezpieczenia swojego pojazdu. Twój samochód jest ubezpieczony, a Ty nie musisz zastanawiać się nad zakresem polisy i doborem parametrów. Wystarczy, że podpiszesz stosowne dokumenty. Jest to niewątpliwie dobra opcja dla osób zabieganych, którzy cenią swój czas. Jednak to, co dla niektórych jest zaletą, to dla innych będzie wadą. Świadomi i doświadczeni kierowcy będą dokładnie wiedzieć, jakie elementy ubezpieczenia są im potrzebne i często proszą o modyfikację oferty polisy pod kątem swoich potrzeb. Tymczasem pakiet deweloperski zazwyczaj nie daje możliwości żadnej modyfikacji i adaptacji albo tylko w wąskim zakresie.

Cena pakietu deweloperskiego to rezultat ustaleń firmy ubezpieczeniowej i dealera. Dealer, który potrafi negocjować ceny i ma silniejszą pozycję w rozmowach z ubezpieczycielem, będzie mógł zaproponować korzystniejsze warunki ubezpieczenia swoi klientom. Może się okazać, że cena pakietu będzie różna w zależności od salonu.

Używane auto – ile zyskasz, kupując pakiet OC/AC?

Doświadczony kierowca będzie szukał ubezpieczenia, które zapewni mu rozsądny kompromis między ceną a zakresem ochrony. Dlatego wielu kierowców kupuje pakiety ubezpieczeniowe, które są tańsze niż każde ubezpieczenie kupowane oddzielnie i zapewniają szerszy zakres ochrony. Oszczędność przy zakupie zestawu ubezpieczeń może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za roczną polisę. Przykład: załóżmy, że szukasz ubezpieczenia dla swojego 5 - letniego samochodu i do tej pory jeździłeś bezszkodowo. Sama polisa OC będzie kosztować Cię 350 zł. Natomiast pakiet OC+Assistance+NNW kupisz już za 380 zł. Niewielka kwota wystarczy, żeby zapewnić kompleksową ochronę dla samochodu, kierowcy i pasażerów. Jeżeli każdą polisę kupisz oddzielnie, to przepłacisz nawet kilkaset złotych.

Najkorzystniejszy pakiet OC+AC – co to znaczy

Najkorzystniejszy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych powinien spełniać dwa warunki:

 • Powinien być możliwie najtańszy,
 • Zapewniać szeroką ochronę, która będzie spełniać Twoje oczekiwania. Najprostsza sytuacja występuje przy zakupie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zakres tego ubezpieczenia jest określony ustawą, co oznacza, że będzie taki sam w każdej firmie ubezpieczeniowej. Kiedy zatem planujesz zakup pakietu OC/AC to przede wszystkim zwróć uwagę na zakres ochrony w ramach Autocasco. Warunki AC mogą się różnić w zależności od ubezpieczyciela i wersji ubezpieczenia. Podpowiadamy, na jakie elementy są szczególnie ważne:
 • Zakres ochrony, jaką zapewnia polisa. Mogą to być tylko szkody powypadkowe, ale również np. gwarancja wypłaty odszkodowania po kradzieży, uszkodzenia itd.
 • Sposób naprawy pojazdu – w tym przypadku, kiedy np. ubezpieczasz nowy i drogi samochód, to warto nabyć polisę, która gwarantuje bezgotówkową likwidację szkody w ASO.
 • Wysokość udziału własnego – jest to kwota, którą kierowca musi zapłacić z własnej kieszeni na likwidację szkody. Jest wyrażona w procentach i w złotówkach. Zatrzymajmy się na chwilę przy udziale własnym. Składka takiego ubezpieczenia będzie niższa, ale część banków, które udzielają kredytów samochodowych, nie zaakceptuje Autocasco z wkładem własnym. Wynika to z tego, że część kierowców nie będzie stać na udział w kosztach naprawy.
 • Wysokość franszyzy integralnej, czyli minimalna wysokość szkody, która objęta jest ochroną. Wyjaśnijmy na prostym przykładzie, o co chodzi. Jeżeli franszyza wynosi np. 1500 zł, a szkoda zostanie wyceniona na 1000 zł, to wtedy ubezpieczyciel nie musi jej pokryć.

Ceny pakietów OC/AC u różnych ubezpieczycieli – jakie są?

Najszybszym sposobem na sprawdzenie ofert pakietów OC/AC jest skorzystanie z porady doradcy ubezpieczeniowego z www.ubezo.pl lub z dostępnych w sieci porównywarek ofert ubezpieczeniowych. Przy okazji sprawdzisz również zakres każdej polisy. Przygotowaliśmy dla Was przykład w celu porównania ofert. Założenia:

 • Marka samochodu – Audi A6 Avant S Line 3.0 TDI, 2012 r.
 • Kierowca to kobieta w wieku 37, mężatka, jedno dziecko, nauczycielka.
 • Kalkulacja na 13 maja 2022 r. Oferty pakietów OC/AC będą następujące:

Ubezpieczyciel

Zakres ubezpieczenia

Cena rocznej polisy

MTU.24.pl

OC/AC

1230 zł

Link4

OC/AC/Assistance

1750,97

Beesafe

OC/AC/Assistance/NNW

1988,87

Wiener

OC/AC/Assistance

2084 zł

Aviva

OC/AC/Assistance

2402 zł

TUZ Ubezpieczenia

OC/AC/Assistance/NNW

2913 zł

Benefia

OC/AC/ Assistance/NNW

4866 zł

Najtańszy zestaw ubezpieczenia OC i AC proponuje MTU24.pl. obecnie. Pozostałe oferty są dużo droższe, ale mają w pakiecie również Assistance oraz NNW. Oferta AC MTU24.pl to AC Mini. Kierowca otrzymuje gwarancje wypłaty odszkodowania lub naprawy na koszt ubezpieczyciela. Odszkodowanie można otrzymać tylko w przypadku zdarzenia kradzieży, a w przypadku szkody ubezpieczenie obowiązuje, gdy dojdzie do szkody całkowitej lub kradzieży.

Sprawdźmy teraz ofertę Link4, która kosztuje 1751 zł. Pakiet obejmuje OC, AC i ubezpieczenia Assistance. Zakres terytorialny to Polska i Europa z wyjątkiem krajów, gdzie obowiązuje Zielona karta. Odszkodowanie można otrzymać w przypadku zdarzenia kradzieży, wypadku i uszkodzenia a w przypadku szkody ubezpieczenie obowiązuje, gdy dojdzie do szkody całkowitej, szkody częściowej lub kradzieży. Assistance pozwala uzyskać pomoc w różnych, nieprzewidzianych sytuacjach na drodze. Wysokość udziału własnego to 500 zł.

Jakie zniżki można uzyskać za ubezpieczenia mieszkań i domów?

Właściciele pojazdów, którzy korzystają z pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych, mogą liczyć na dodatkowe zniżki i przywileje, jeśli wykupią innego rodzaju produkty ubezpieczeniowe. Są to na przykład zniżki na ubezpieczenie nieruchomości. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Ergo Hestia ma w swojej ofercie specjalny pakiet ubezpieczeniowy, który chroni samochód oraz dom lub mieszkanie. Poszerzona oferta ubezpieczeniowa firmy obejmuje dwie propozycje:

 • ERGO 1 – podstawowy pakiet, który obejmuje polisę ubezpieczeniową OC dla pojazdów, NNW dla kierowcy i pasażerów, ochronę nieruchomości od zdarzeń losowych i ognia, a także OC w życiu prywatnym.
 • ERGO 7 – jest to bardziej rozbudowana wersja, która kompleksowo chroni samochód, nieruchomość i ubezpieczonego. W pakiecie znajdziesz ubezpieczenie OC i AC komunikacyjne, NNW kierowcy i pasażerów, ochronę domu lub mieszkania od zdarzeń losowych, ognia i kradzieży oraz OC w życiu prywatnym.

Jaka jest zaleta takiego szerokiego pakietu? Zakup wszystkich tych ubezpieczeń w zestawie będzie Cię kosztować dużo taniej niż przy zakupie każdej polisy oddzielnie. Dodatkową możesz cieszyć się kompleksową ochroną.

Zniżki za ubezpieczenia życiowe przy zakupie pakietu komunikacyjnego

Decydując się na ubezpieczenie komunikacyjne, możesz otrzymać ofertę ubezpieczenia na życie ze zniżką. Jest to podobny mechanizm jak w przypadku ubezpieczenia nieruchomości. Zostańmy jeszcze przy Ergo Hestii. Jest to jeden z ubezpieczycieli, który oferuje swoim klientom tańsze OC w życiu prywatnym. Polisa OC w życiu prywatnym gwarantuje zabezpieczenie finansowe w przypadku wyrządzenia szkody osobie trzeciej. Sprawdźmy, kiedy przyda się taka polisa:

 • zalanie mieszkania sąsiada,
 • zniszczenia dokonane przez Twoje dzieci ubezpieczonego jako dobry przykład można podać zbicie szyby w oknie.
 • zniszczenia dokonanego przez Twoje zwierzę, na przykład Twój pies wbiegnie na teren sąsiada i dokona zniszczeń.

Jak taniej kupić OC i AC?

Najpewniejszy i najlepszy sposób to spotkanie z doradcą ubezpieczeniowym z www.ubezo.pl. Nasi doradcy po krótkim wywiadzie z Tobą, wybiorą dla Ciebie najlepsze oferty pakietów OC/AC. Możesz też skorzystać z porównywarek ubezpieczeniowych, które znajdziesz w Internecie. Musisz przygotować informacje o samochodzie oraz o sobie, jeśli jesteś właścicielem. Porównywarka zapyta Cię np. o wiek, czy wykonywany zawód. Informacje o samochodzie to marka, model, pojemność silnika itd. Kiedy już wpiszesz wszystkie potrzebne dane, to porównywarka wyświetli Ci nawet kilkadziesiąt ofert od kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych w czytelnej tabelce. Możesz wybrać zestawy ofert ubezpieczeniowych np. kompleksowa oferta OC+AC+Assistance+NNW. Możesz też filtrować oferty i zaznaczać interesujące Cię pakiety ubezpieczeniowe. Zazwyczaj można od razu zakupić wybraną ofertę za pośrednictwem formularza. Wystarczy, że dokonasz płatności, a umowa powinna niebawem pojawić się na Twoim mailu.

Pakiet OC i AC – podsumowanie

 • Zakup OC i AC w pakiecie będzie zawsze bardziej opłacalne niż zakup każdego ubezpieczenia oddzielnie. Oszczędności będą wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Będzie to zależeć od firmy ubezpieczeniowej i od wybranych wariantów ubezpieczenia.
 • Pakiet dealerski jest to zestaw ubezpieczeń, który możesz kupić w salonie, w którym kupiłeś bądź kupujesz samochód. Jest to rozbudowany pakiet, który składa się zazwyczaj z ubezpieczenia OC i AC, Assistance i w niektórych przypadkach z NNW i Zielonej Karty. Wadą pakietu jest to, że nie możesz go zmieniać i adaptować do swoich potrzeb. Jeśli jest taka możliwość, to na ogół dotyczy niewielkiego zakresu.
 • Przy wyborze pakietu OC i AC dokładnie przeanalizuj warunki Autocasco, ponieważ zakres ochrony obowiązkowego OC jest w każdym TU taki sam. Szczególną uwagę przy ubezpieczeniu AC zwróć na zakres ochrony, sposób naprawy samochodu oraz wysokość wkładu własnego i szkody minimalnej.
 • Większość firm ubezpieczeniowych proponuje swoim klientom przy zakupie polisy komunikacyjnej, zniżki na inne produkty ubezpieczeniowe jak np. ubezpieczenie na życie czy ochrona nieruchomości.
 • Największą zaletą pakietów ubezpieczeniowych jest to, że zakup dwóch lub więcej rodzajów ubezpieczenia nie oznacza, że składka wzroście wielokrotnie. Różnica może wynosić czasami tylko kilka złotych.
 • Musisz wiedzieć, że większość towarzystw ubezpieczeniowych nie sprzedaje AC dla samochodów, które mają więcej niż 15 lat.
 • Polisę ubezpieczeniową możesz rozłożyć na kilka rat, a czasami jest tych rat 12. Jednak warto opłacić całą polisę od razu, ponieważ będzie to tańsza opcja.
 • Ubezpieczenie OC odnawia się automatycznie, ale nie zawsze dotyczy to całego pakietu. Wszystko zależy od warunków umowy oraz od Twojej decyzji.

Poszukujesz atrakcyjnego pakietu OC/AC? Skontaktuj się z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl.

Pakiet OC i AC
z Ubezo.pl

4,9
4 231 ocen

Dziekujemy za opinię!