Ubezpieczenie samochodu ciężarowego bez ograniczeń

Ubezpieczenie podróży służbowej
Ubezpieczenie podróży służbowej

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

Prosto, wygodnie i bezpiecznie ubezpieczysz swój samochód, dom i mieszanie, a także życie bez konieczności spotkania z agentem - formalności załatwisz przez telefon i Internet.

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz Agentowi o swoich potrzebach i o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Na podstawie analizy Twoich potrzeb, Agent przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawi Ci najkorzystniejsze na rynku.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczamy bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdź najtańsze OC agentem i uniknij przepłacenia.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2022 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2022 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2022. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

Ubezpieczenie samochodu ciężarowego

Przepisy polskiego prawa nakładają na właścicieli pojazdów obowiązek wykupienia ubezpieczenia komunikacyjnego. Co więcej, ten obowiązek dotyczy wszystkich bez wyjątku. Oznacza to, że obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne muszą wykupić właściciele pojazdów do 3,5 tony, jak i tych powyżej. Dlatego przygotowaliśmy dla naszych klientów krótkie kompendium wiedzy na temat ubezpieczenia samochodu ciężarowego. Dowiesz się, jaka jest definicja samochodu ciężarowego, jak wyglądają oferty ubezpieczeń dla takich samochodów, jaką składkę będziesz musiał zapłacić, jak znaleźć dobre ubezpieczenie itd.

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu ciężarowego

Jak już pisaliśmy powyżej, wykup ubezpieczenia dla samochodu ciężarowego to obowiązek każdego właściciela pojazdu. Za brak ważnej polisy OC grożą Ci naprawdę wysokie kary. Kary te nalicza i nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Nie warto jeździć bez ważnej polisy OC i uchylać się od tego obowiązku. Jest to bardzo nieodpowiedzialne. Przyjrzyjmy się konsekwencjom. Każdemu może zdarzyć się wypadek lub kolizja i niestety wiążą się one z poważnymi stratami. Jeżeli okaże się, że podczas wypadku nie miałeś ważnej polisy OC, to będziesz musiał:

 • Zapłacić wysoką karę za brak ważnego ubezpieczenia OC.
 • Ponieść wszystkie koszty, związane z rekompensatą dla osób poszkodowanych w wypadku. Są one bardzo wysokie i na pewno bardzo obciążą Twój budżet. Może się nawet okazać, że będziesz miał poważne problemy ze spłatą.

Brak ważnej polisy OC to żadna oszczędność. Nie warto ryzykować i jeździć bez polisy OC.

Samochód ciężarowy – czyli jaki?

Samochód ciężarowy to pojazd, który służy do przewożenia dużych ładunków, jak meble, paczki, ale również taki, który ma możliwość przewozu osób. Samochód ciężarowy jesteś zobowiązany ubezpieczyć, ale dobra wiadomość jest tak, że polisę OC możesz wykupić za pomocą kalkulatora OC online. Wystarczy, że wejdziesz na odpowiednią stronę internetową i sprawdzisz, czy w spisie pojazdów jest dostępny model Twojego pojazdu.

Ubezpieczenie samochodu ciężarowego do 3,5 tony

Obecnie bardzo często Towarzystwa ubezpieczeniowe wyceniają polisę ubezpieczeniową OC dla samochodu ciężarowego on-line. Każda polisa przygotowywana jest indywidualnie. Firma ubezpieczeniowa poprosi Cię o dane na temat pojazdu i o wskazanie kierowcy i informacje na jego temat. Będziesz musiał też odpowiedzieć na pytania dotyczące rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Ubezpieczyciel zweryfikuje też Twoją historię ubezpieczeniową.

Dlaczego oferty ubezpieczeniowe dla tego samego samochodu się różnią?

Wielu klientów pyta skąd się biorą różnice w składkach dla tego samego samochodu i kierowcy. Wyjaśniamy. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe na swój sposób określa wagę i znaczenie poszczególnych elementów, które mają wpływ na koszt polisy i co za tym idzie na wysokość składki. Po podaniu wymaganych danych ubezpieczyciel określi, jak wysoka będzie składka dla Twojego pojazdu. Może się okazać, że każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe poda inną stawkę. Masz wtedy możliwość wyboru najlepszej oferty. Zgodnie z prawem, które obowiązuje u nas w kraju, ubezpieczyciel nie może odmówić ubezpieczenia Twojego pojazdu, ale może zdecydować o wysokości składki za polisę OC.

Jakie jeszcze elementy weźmie pod uwagę Towarzystwo Ubezpieczeniowe?

Przy przygotowywaniu oferty ubezpieczeniowej, ubezpieczyciel weźmie pod uwagę ogólną masę pojazdu, czyli to, czy samochód waży 3,5 tony, czy więcej. Kolejne ważne elementy to pojemność silnika, wiek pojazdu, marka samochodu, rodzaj prowadzonej działalności. Przykładowo dla firm transportowych czy kurierskich składka ubezpieczeniowa będzie dużo wyższa. Dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego znaczenie będzie miała również forma garażowania i parkowania pojazdu. Na pewno oferta będzie korzystniejsza dla tych pojazdów, które parkowane są na parkingach strzeżonych bądź w garażach niż na drogach publicznych.

Niedoświadczony kierowca a drogie ubezpieczenie OC

Przejdźmy teraz do jednego z ważniejszych elementów, które mają wpływ na wysokość składki, a mianowicie do osoby, która będzie kierowała danym pojazdem. Kierowcy są dzieleni na poszczególne segmenty. I tak na przykład młodzi kierowcy automatycznie są kwalifikowani do najbardziej kolizyjnej grupy Kiedy kierowca jest młody, to od razu możesz założyć, że składka będzie większa niż w przypadku kierowcy, który ma większe doświadczenie w prowadzeniu auta i nie ma swoim koncie kolizji. Właściciele pojazdu często ubezpieczają swoje pojazdy, którymi kierują osoby z większą praktyką. Jednak w przypadku zderzenia lub kolizji ubezpieczyciel może wtedy podnieść składkę za następny rok wszystkim osobom objętym polisa. Podsumowując, na najniższą składkę mają szanse te osoby, które jeździły jak dotąd w sposób bezkolizyjny i nie było potrzeby wypłacać żadnych rekompensat za kolizję bądź wypadek. Natomiast firmy, które ubezpieczają swoje samochody i inne pojazdy, ale nie potrafią na dzień ubezpieczenia wskazać, kto będzie kierowcą, muszą liczyć się z wyższymi składkami. Do takich firma Towarzystwa Ubezpieczeniowe podchodzą indywidualnie. Ciężko będzie znaleźć ofertę on-line dla takich firm za pośrednictwem np. kalkulatorów. Są to głównie firmy z branży transportowej, kurierskiej. Przedstawiciele tych firm muszą zazwyczaj kontaktować się z ubezpieczycielem bezpośrednio. Biorąc pod uwagę specyfikę tych branż i ryzyka z tym związane, to bardzo często takie formy korzystają również z nieobowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Warto też skorzystać z ubezpieczenia dla floty. Kiedy masz na stanie kilka lub kilkanaście aut i korzystasz jeszcze z dodatkowego ubezpieczenia autocasco, assistance lub od następstw nieszczęśliwych wypadków, to wtedy całościowa kwota będzie niższa, niż w przypadku ubezpieczenia każdego samochodu osobno.

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu ciężarowego

Przypomnijmy raz jeszcze. Zgodnie z polskimi przepisami wszystkie zarejestrowane pojazdy muszą mieć wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC. Nie ma żadnego znaczenia czy auto jest w użytku, czy stoi w garażu, na parkingu bądź jest uszkodzone. Sam fakt, że auto jest zarejestrowane, oznacza, że może poruszać się na drogach i jest elementem ruchu drogowego. To oznacza, że jego właściciel musi mieć aktualne i opłacone ubezpieczenie OC. Za brak ubezpieczenia grożą wysokie kary, podobnie jak ma to miejsce w przypadku aut osobowych. Kary są powiązane z aktualna kwota minimalnego wynagrodzenia. W 2022 roku płaca minimalna wzrosła, dlatego tez zmianie uległa wysokość kary, która będziesz musiał uiścić, gdy nie wykupisz lub nie przedłużysz ubezpieczenia komunikacyjnego. Sprawdźmy, jak to wygląda kwotowo. Jeśli przerwa w ubezpieczeniu wynosi do 3 dni, to będziesz musiał zapłacić karę w wysokości 60% minimalnego wynagrodzenia. Im dłuższa przerwa, tym wyższa kara. Kiedy brak ubezpieczenia OC będzie trwał od 4 do 14 dni, to zapłacisz 150% minimalnego wynagrodzenia, a gdy brak ważnej polisy OC będzie trwał dłużej niż 14 dni, to Twoja kara wyniesie aż 300% wynagrodzenia! Sprawdźmy, ile to wynosi kwotowo. Za brak OC do 3 dni zapłacisz 1806 zł, za brak OC od 4 do 14 dni zapłacisz 4515 zł, a gdy nie będziesz mieć aktualnej polisy powyżej dwóch tygodni, twoja grzywna wyniesie aż 9030 zł. Te kwoty naprawdę robią wrażenie. Dlatego nie warto oszczędzać na polisie OC, tym bardziej że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie obniża kwot grzywny. Jedyne ustępstwo, na jakie możesz liczyć, to rozłożenie wysokiej kary na raty i to tylko w szczególnych sytuacjach. Nie ma też możliwości, żebyś uchylił się od zapłaty, jest o praktycznie niemożliwe. Do głównych zadań UFG należy wypłacanie rekompensaty osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych i kolizjach. Po zwrot środków bez wątpienia zwróci się do Ciebie. Kiedy spowodujesz wypadek, to mandat będzie Twoim najmniejszym zmartwieniem. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny najpierw wypłaci rekompensaty wszystkim poszkodowanym, a następnie zwróci się do Ciebie o zwrot tych kosztów. Takie rozwiązanie wynika z tego, że najważniejsza jest ochrona i zabezpieczenie osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Żadna osoba, która jeździ bez ważnego ubezpieczenia OC i spowodowała kolizję, nie może czuć się bezkarna. Jeśli Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie wyegzekwuje od Ciebie należnych środków, to bez wątpienia zrobi to komornik. Jeżeli jesteś właścicielem samochodu ciężarowego, to komornik zajmie Twoje wynagrodzenie, nieruchomości, a kiedy nie masz rozdzielności majątkowej, to za Twoje długi odpowie też współmałżonek. Kiedy spowodujesz tragiczny w skutkach wypadek, gdzie osoba poszkodowana będzie wymagać długotrwałej rehabilitacji lub będzie zmuszona przejść na rentę, to wtedy odpowiadasz całym swoim majątkiem. Wypadek może spowodować szkody nie tylko na pojeździe, czy innym mieniu, ale również na osobie. Taka szkoda może całkowicie zmienić życie tej osoby, pogorszyć jakość życia, wymusić zmianę zajęcia i zawodu. Kiedy masz wykupioną polisę, to wtedy koszty rekompensaty pokrywa ubezpieczyciel. W przeciwnym wypadku będziesz musiał zapłacić za wszystko z własnej kieszeni. Jak widzisz, ubezpieczenie OC jest nie tylko obowiązkowe, ale również niezbędne.

Co jeszcze można ubezpieczyć, gdy posiadasz samochody ciężarowe?

Odpowiedzialni przedsiębiorcy, którzy zajmują się usługami transportowymi, często decydują się na dodatkowe polisy, oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Na pewno bardzo ważne dla takich firm będzie ubezpieczenie towaru, za który odpowiada i który najczęściej do niego nie należy. Zakres takiego ubezpieczenia, czyli sytuacje, za które odpowiada ubezpieczyciel, znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Najczęściej do takich sytuacji należy kradzież towaru, czy też jego uszkodzenie na skutek kolizji. Firmy spedycyjne często również zabezpieczają się przed nieprawidłowym wykonaniem umowy spedycji. Na rynku możesz znaleźć wiele rodzajów polis. To, co możemy doradzić, to spokojne rozważenie, które z nich przydadzą Ci się najbardziej, biorąc pod uwagę ryzyka, które występują w Twojej branży.

W ofercie firm ubezpieczeniowych znajdziesz również ubezpieczenie aut dostawczych, a nawet ciągników siodłowych wraz z naczepą. Ubezpieczenie tego rodzaju nie jest obowiązkowe, a tym samym jego zakres nie jest określony w ustawie. Szczegółowe warunki ubezpieczenia ustalacie podczas rozmowy z ubezpieczycielem. Warto odbyć kilka takich spotkań, ponieważ dodatkowe ubezpieczenie samochodu ciężarowego będzie miało różny zakres w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Wyjaśnijmy to. W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC, zakres ochrony określony jest w ustawie. Dotyczy to wszystkich zarejestrowanych pojazdów, poruszających się po naszych drogach. Natomiast w przypadku innych polis zakres ubezpieczenia zależy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Szczegółowe warunki doczytasz w umowie ubezpieczenia komunikacyjnego oraz w OWU, czyli w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Dowiesz się z tych dokumentów nie tylko, jaki jest zakres ochrony, ale również, jakie wykluczenia przewiduje ubezpieczyciel. Wykluczenia są to sytuacje, które doprowadziły do szkody, ale ubezpieczyciel nie bierze za nie odpowiedzialności i nie wypłaci odszkodowania. Zawsze zalecamy zapoznać się z wykluczeniami, żeby wiedzieć, kiedy dokładnie można liczyć na wsparcie i ochronę firmy ubezpieczeniowej.

Kradzież tablic rejestracyjnych pojazdu a ubezpieczenie

Ubezpieczenie OC samochodu ciężarowego często obejmuje swoją ochroną nie tylko wypadku i kolizje, ale również kradzież lub zgubienie kluczy, tablic rejestracyjnych bądź dowodu rejestracyjnego. Przeczytaj w umowie polisy, czy masz zapewnioną rekompensatę w takich sytuacjach. Możesz też wykupić dodatkowe rozszerzenia, żeby zwiększyć ochronę.

Koszt ubezpieczenia samochodu ciężarowego

Niestety ubezpieczenie samochodu ciężarowego jest dość drogie. Wielu klientów skarży się na koszty 12-miesięcznej polisy. Dlaczego akurat samochody ciężarowe są obciążone tak wysokimi składkami? Samochody ciężarowe przeznaczone są do codziennej, bardzo intensywnej eksploatacji. Samochody ciężarowe są przeznaczone do ceków komercyjnych i do zarabiania. Rzadko się zdarza, żeby po prostu stały na parkingu. Towarzystwa ubezpieczeniowe przy wycenie polisy muszą wziąć to pod uwagę. Auta ciężarowe jeżdżą często nie tylko w Polsce, ale również po całej Europie. Dlatego dość często dochodzi do wypadków i kolizji. Kończy się to zazwyczaj bardzo kosztownymi naprawami oraz stratami materialnymi, np. gdy podczas wypadku zostanie uszkodzony przewożony towar. Straty mogą też ponieść osoby trzecie, poruszające się innym pojazdem. Konsekwencją będzie wypłata wysokich rekompensat. Większość tych opłat poniesie firma ubezpieczeniowa, dlatego roczne składki za ubezpieczenie samochodu ciężarowego są tak wysokie.

Zanim wybierzesz ofertę - sprawdź konkurencję

Kiedy masz do podpisania nową umowę polisy lub zastanawiasz się nad przedłużeniem obecnego ubezpieczenia, sprawdź w pierwszym kroku oferty konkurencji. Może się okazać, że w konkurencyjnej firmie ubezpieczeniowej znajdziesz lepszą ofertę. Możesz to zrobić wygodnie z domu lub z siedziby swojej firmy. Teraz większość formalności związanych z ubezpieczeniami możesz załatwić on-line lub z pomocą doradcy ubezpieczeniowego. Dzięki temu możesz zaoszczędzić swój czas. Co więcej, korzystając z oferty internetowej, możesz często liczyć na rabaty i preferencyjne warunki.

Limity kwotowe w przypadku ubezpieczenia samochodu ciężarowego

Wielu właścicieli pojazdów ciężarowych wyraża zdziwienie, że w przypadku obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych występują limity kwotowe. Dla naszych klientów jest to zawsze spore zaskoczenie. Co oznaczają limity kwotowe? Otóż istnieje coś takiego jak górna granica odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej za szkody na rzeczach, mieniu i osobach. Ile wynoszą limity kwotowe? Górna granica w przypadku szkody, która powstała na osobie i ofiara wypadku straciła życie lub zdrowie to 5 210 000 €. W przypadku szkód majątkowych limit kwotowy jest niższy. Kiedy dojdzie do uszkodzenia innego pojazdu, drogi to górna granica odpowiedzialności ubezpieczyciela wyniesie 1 050 000 €.

Ubezpieczenie samochodu ciężarowego w leasingu

Kiedy zdecydujesz się na auto ciężarowe w leasingu, to musisz wiedzieć, że to leasingodawca może wskazać Ci konkretne Towarzystwo Ubezpieczeniowe, w którym będziesz musiał ubezpieczyć swój pojazd. Wybór nie będzie niestety należał do Ciebie w każdym przypadku. Pamiętaj o tym, że ubezpieczenie jest obowiązkowe i bez niego nie możesz ruszyć w drogę.

Ubezpieczenie samochodu ciężarowego - najważniejsze informacje

 • Samochód ciężarowy - jest to pojazd, który służy do przewozu towarów lub osób w liczbie od 4 do 9.
 • Polskie przepisy prawa nakładają na właścicieli samochodów ciężarowych obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC.
 • Zgodnie z przepisami żadne Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie może odmówić ubezpieczenia pojazdu, ale może za to narzucić wysokość składki.
 • Roczna składka OC zależy od wielu parametrów, a każda firma ubezpieczeniowa przywiązuje inną wagę do każdego z nich. Dlatego wysokość składki może się różnić w zależności od ubezpieczyciela. Parametry te to najczęściej: wiek pojazdu i jego model, informacje dotyczące kierowcy oraz historia przebiegu ubezpieczenia, rodzaju prowadzonej działalności.
 • Kiedy będziesz chciał wykupić ubezpieczenie OC samochodu ciężarowego, skontaktuj się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym bądź z agentem i przekaż wszystkie niezbędne informacje na temat auta. Na podstawie tych informacji Towarzystwo ubezpieczeniowe wyceni roczną składkę.
 • Za brak ważnej polisy OC w Polsce grożą wysokie kary finansowe. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może zażądać od Ciebie aż do 9030 zł za brak ubezpieczenia!
 • Wysokość kary za brak ubezpieczenia komunikacyjnego zależy od wysokości pensji minimalnej oraz od liczby dni bez ważnego OC.
 • Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC właściciele samochodów ciężarowych decydują się również na ubezpieczenie towaru przewożonego przez daną firmę.
 • Nieobowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne to bardzo dobry pomysł, jeśli masz firmę i na co dzień używasz i eksploatujesz samochody ciężarowe. Możesz zdecydować się na: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawodowej przewoźnika drogowego, ubezpieczenie ładunków w transporcie oraz od nienależytego wykonania umowy spedycji.
 • Obawiasz się kradzieży tablic rejestracyjnych lub tego, że zgubisz klucze czy dowód rejestracyjny? Masz możliwość wykupić ubezpieczenie, które będzie Cię chronić przed takimi sytuacjami.
 • Zanim podpiszesz umowę z firmą ubezpieczeniowa, sprawdź przynajmniej kilka ofert ubezpieczenia komunikacyjnego i wybierz te, które będzie dla Ciebie najkorzystniejsze.
 • Ubezpieczenie OC dla samochodów ciężarowych jest kosztowne, ponieważ tego typu pojazdy są zazwyczaj codziennie eksploatowane i są narażone na uszkodzenia i kolizje.
 • Górna granica ochrony w przypadku polisy OC to 5 210 000 €, kiedy szkoda dotknie osobę i 1 050 000 euro, kiedy szkoda dotyczy pojazdu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń komunikacyjnych dla samochodów ciężarowych? Skontaktuj się z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl.

Ubezpieczenie samochodu ciężarowego

4,9
4 512 ocen

Dziekujemy za opinię!