Ubezpieczenie na życie
bez ograniczeń

Ubezpieczenie na życie
Ubezpieczenie na życie

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Aviva
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

Prosto, wygodnie i bezpiecznie ubezpieczysz swój samochód, dom i mieszanie, a także życie bez konieczności spotkania z agentem - formalności załatwisz przez telefon i Internet.

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz Agentowi o swoich potrzebach i o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Na podstawie analizy Twoich potrzeb, Agent przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawi Ci najkorzystniejsze na rynku.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczenia bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdź najtańsze OC agentem i uniknij przepłacenia.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej
 • Jak kupić samochód

  Jak kupić samochód w 2022 roku?

  W tym krótkim poradniku przygotowanym przez eksprtów ubezpieczeniowych z Ubezo.pl, przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, związane z kupnem samochodu. Dowiesz się z niego:

  Czytaj dalej
 • Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu

  Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

  Kupując samochód, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z ubezpieczeniem. Dlatego nie dziwi to, że klienci szukają najlepszych i najtańszych ubezpieczeń na rynku. Ktoś polecił ci korzystne ubezpieczenie? Pamiętaj, że niekoniecznie tez takie otrzymasz w danym Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Dlaczego tak się dzieje? Cena ubezpieczenia zależy od bardzo wielu czynników na podstawie których przygotowywana jest ostateczna oferta. Od czego zatem zależy cena ubezpieczenia? Co mogę zrobić, żeby zbytnio nie obciążyć swojego budżetu? Eksperci ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl przygotowali specjalny poradnik dla kierowców. Oto czego dowiesz się z naszego poradnika:

  Czytaj dalej

Co to jest ubezpieczenie na życie?

Nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć ani zaplanować. Życie może nas zaskoczyć w każdym momencie. Co możemy zrobić, żeby uchronić i zabezpieczyć siebie i najbliższych? Warto pomyśleć o ubezpieczeniu na życie. Ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę finansową dla nas i naszych najbliższych w przypadku sytuacji związanych bezpośrednio z naszym życiem i zdrowiem. W zależności od tego, jaki rodzaju ubezpieczenia na życie wybierzesz, to wpłacana składka pokryje koszty nieszczęśliwego wypadku, choroby, czy pobytu w szpitalu. Wypłacone ubezpieczenie będzie okazją do gromadzenia kapitału bądź jego pomnożenia poprzez odpowiednie inwestowanie.

Każda polisa ubezpieczeniowa ma swój zakres. Za każde zdarzenie, które przewiduje Twoja polisa, ubezpieczyciel wypłaci określoną kwotę lub zrealizuje usługę (pakiet assistance). Świadczenie otrzymasz jednorazowo lub comiesięcznych ratach.

Jako ubezpieczony możesz wybrać sposób, w jaki opłacisz składkę. Możesz to zrobić jednorazowo, miesięcznie, kwartalnie lub co 6 miesięcy. Możesz również zawiesić opłacanie składek, ale musisz się wtedy liczyć z tym, że ewentualne odszkodowanie będzie niższe.

Co zawiera ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie może być podstawowe, ale możesz również wykupić polisę z rozszerzeniami. Wersja podstawowa jest to ubezpieczenie na wypadek śmierci. Oznacza to, że w przypadku śmierci ubezpieczonego, wypłatę odszkodowania otrzymują wyznaczeni przez niego uposażeni. Możesz skorzystać z rozszerzeń, które dokupywane są do wersji podstawowej. Dzięki temu zwiększasz prawdopodobieństwo otrzymania odszkodowania, ale też płacisz nieco wyższą składkę. Jaki są najpopularniejsze rozszerzenia? Są to: poważna choroba, rehabilitacja po chorobie lub wypadku, trwałe inwalidztwo, nieszczęśliwy wypadek, niezdolność do pracy oraz medyczne assistance. W zasadzie możesz wykupić dowolne ubezpieczenie w zależności od Twojego stanu zdrowia. Kiedy na przykład chcesz rozszerzyć polisę na wypadek poważnej choroby, to musisz określić w medycznej ankiecie, czy chorowałeś na nowotwór, przeszedłeś zawał serca lub doznałeś udaru.

Na jaką sumę należy się ubezpieczyć?

Suma ubezpieczenia na życie to maksymalna kwota, na jaką możesz liczyć w ramach odszkodowania. Oczywiście ta kwota będzie się różnić w zależności od zdarzenia i będzie inaczej rozliczana. Przykładowo:

 • zgon – 100% sumy ubezpieczenia,
 • nieszczęśliwy wypadek – od 1% do 100% sumy ubezpieczenia na podstawie tabeli, która określi procentowy uszczerbek zdrowia,
 • pobyt w szpitalu – od 10 zł do 200 zł za każdy dzień pobytu, kwota zależy od wysokości sumy ubezpieczenia na życie.

Widoczna w polisie suma ubezpieczenia dotyczy wypadku ze skutkiem śmiertelnym, bądź zgonu. Kwota ta będzie zależna od składki, którą płacisz i może wynieść przykładowo 10 000 zł, 100 000, a nawet 1 000 000 zł i więcej. Wysokość składki powinna być adekwatna do Twoich możliwości finansowych. Składka powinna być opłacana regularnie i dawać Ci i uposażonym właściwą ochronę.

Kiedy polisa na życie nie działa?

Swoim klientom zawsze też wskazujemy, kiedy polisa na życie nie działa i kiedy nie będziesz mógł domagać się wypłaty środków. Wszystkie takie przypadki są szczegółowo opisane w OWU, czyli Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. OWU jest to, inaczej mówiąc pewnego rodzaju regulamin polisy na życie. W OUW znajdziesz informacje o tzw. wyłączeniach odpowiedzialności, które dotyczą i podstawy ubezpieczenia, jak i jego rozszerzeń. Przykładowe wyłączenia, czyli kiedy nie otrzymasz świadczenia:

 • doznałeś złamania nogi, będąc pod wpływem alkoholu,
 • Twój pobyt w szpitalu trwał krócej niż 3 dni,
 • zostałeś poszkodowany, uczestnicząc w strajku czy demonstracji ulicznej,
 • zdiagnozowano u Ciebie chorobę, której nie było w wykazie poważnych zachorowań,
 • dokonałeś samookaleczenia.

W polisie na życie znajdują się trwałe i czasowe wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Te ostatnie oznaczają karencję, która może wynosić np. 12 miesięcy, co uniemożliwia otrzymanie wypłaty za chorobę, gdy podczas zawierania umowy już byłeś chory.

Polisa ubezpieczeniowa nie zadziała również, gdy wyczerpiesz limit sumy ubezpieczenia i w przypadku pakietu assistance, gdzie liczba wizyt domowych lekarza czy transportu leków jest określona w dokumencie OWU i wszystkie już wykorzystałeś.

Jak kupić ubezpieczenie online?

Możesz oczywiście skontaktować się z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl on-line i za pośrednictwem maila lub formularza zapytać o ubezpieczenie, czy też zamówić ubezpieczenie. Zachęcamy jednak do bezpośredniej rozmowy z doradcą ubezpieczeniowym, który dokładnie przeanalizuje Twoją sytuację i dobierze polisę dopasowaną do Twoich potrzeb, zarówno biorąc pod uwagę wysokość składki ubezpieczenia, jak i jego zakres. Takie spotkanie jest niezobowiązujące, ale pomoże ustalić, jak największą liczbę szczegółów, które mają wpływ na wybór ubezpieczenia, wysokość składki, zakres ochrony, czy czas trwania umowy.

Wypełniając prosty formularz na naszej stronie, możesz być pewien, że Twoją sprawą zajmą się doświadczeni i profesjonalni doradcy ubezpieczeniowi, którzy znajdą dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenie
na życie
z Ubezo.pl

4,9
2 314 ocen

Dziekujemy za opinię!