Ubezpieczenie zdrowotne
bez ograniczeń

Ubezpieczenie na życie
Ubezpieczenie na życie

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

Prosto, wygodnie i bezpiecznie ubezpieczysz swój samochód, dom i mieszanie, a także życie bez konieczności spotkania z agentem - formalności załatwisz przez telefon i Internet.

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz Agentowi o swoich potrzebach i o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Na podstawie analizy Twoich potrzeb, Agent przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawi Ci najkorzystniejsze na rynku.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczenia bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdź najtańsze OC agentem i uniknij przepłacenia.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2022 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2022 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2022. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – czy warto mieć taką polisę? Zalety prywatnej polisy zdrowotnej

Publiczna służba zdrowia boryka się z poważnymi problemami kadrowymi i długim czasem oczekiwania na konsultacje czy pomoc medyczną. Jeżeli operacja nie jest pilna i nie służy ratowaniu życia, to możesz na nią czekać nawet kilka lat. Chcąc skorzystać z porady specjalisty w ramach NFZ, musisz czekać nawet 100 dni. Jest to dość ponura i smutna rzeczywistość. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest nabycie polisy zdrowotnej u wybranego ubezpieczyciela. Dzięki temu będziesz miał dostęp do usług medycznych w każdej chwili, a dodatkowo niewiele za to zapłacisz.

Przyjrzyjmy się ubezpieczeniu zdrowotnemu w ramach NFZ. Kiedy dokonamy dokładnej analizy, to okazuje się, że za wiele świadczeń medycznych będziesz musiał zapłacić dodatkowo. Składka zdrowotna zapewnia Ci dostęp tylko to wybranych zabiegów i badań. Nasza analiza obala mit publicznej służby zdrowia.

Średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w publicznej służbie zdrowia wynosi obecnie około 4 miesięcy. Wszystko zależy oczywiście od specjalizacji i województwa. Część osób w ogóle traci szansę na konsultacje lub zabieg w ramach NFZ. Oto, ile trzeba czekać na poradę wybranych specjalistów:

 1. chirurg naczyniowy – 4,1 miesiąca
 2. chirurg plastyczny – 4,2 miesiąca
 3. urolog – 5,2 miesiąca
 4. neurochirurg – 5,3 miesiąca
 5. kardiolog – 5,7 miesiąca
 6. hepatolog – 7,1 miesiąca
 7. kardiolog dziecięcy – 7,3 miesiąca
 8. angiolog – 7,8 miesiąca
 9. immunolog – 9 miesięcy
 10. ortodonta stomatolog – 11,7 miesięcy
 11. endokrynolog – 23 miesiące.

Terminy nie napawają optymizmem. Możliwość dostania się np. do endokrynologa graniczy z cudem.

Prywatna polisa zdrowotna – korzyści dla ubezpieczonego

Dlaczego chcemy korzystać z prywatnej służby zdrowia? Według badań przeprowadzonych przez CBOS, głównym powodem korzystania z leczenia prywatnego, jest krótszy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty i potrzebne badania. Taki powód podaje aż 70% badanych osób. Obecnie ponad połowa dorosłych Polaków korzysta z prywatnej służby zdrowia i wykupuje prywatne polisy zdrowotne. Drugi powód takiej decyzji to brak specjalistów w najbliższej okolicy. Co zyskuje pacjent, który zdecyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Przede wszystkim szybki dostęp do konsultacji ze specjalistą, pakiet badań, rehabilitację, assistance medyczny i szczepienia. Przy stosunkowo niewielkich miesięcznych kosztach masz zapewniony dostęp do specjalistycznych usług medycznych dla siebie i współmałżonka, dzieci i innych wskazanych w polisie członków rodziny.

Wymieńmy zalety indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego:

 • dostęp do całodobowej infolinii,
 • bezgotówkowe rozliczanie świadczeń medycznych,
 • do wyboru ponad 1000 placówek medycznych na terenie kraju,
 • refundacja wybranych świadczeń i zabiegów medycznych, np. leczenia stomatologicznego,
 • gwarancja terminów wykonania usług ambulatoryjnych.

Umowę z ubezpieczycielem zawierasz przeważnie na 12 miesięcy. W tym czasie masz możliwość korzystania z szerokiego zakresu usług medycznych. Pakiet zawiera nawet kilkaset rodzajów świadczenia. Większość z nich jest bezpłatna lub częściowo odpłatna.

Prywatna polisa na życie – lepsza ochrona dla Ciebie i dla całej rodziny

Nasi klienci często mylą polisę zdrowotną z polisą życiową. Wynika to z tego, że wiele usług oferowanych w ramach jednej i drugiej polisy, pokrywa się ze sobą. W polisie zdrowotnej przedmiotem ubezpieczenia jest zawsze zdrowie, ale w niektórych towarzystwach także życie. Doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl przygotowali zestawienie różnic między zdarzeniami, które są typowe dla polisy zdrowotnej i życiowej, a także zdarzenia, które występują w obu rodzajach polis.

Zakres ochrony w polisie zdrowotnej i na życie
UBEZPIECZENIE ZDROWIA     UBEZPIECZENIE ŻYCIA
 • konsultacje lekarskie, specjalistyczne i profesorskie
 • badania laboratoryjne
 • szczepienia
 • stomatologia
 • NNW
 • zgon
 • trwałe inwalidztwo
 • poważne zachorowanie
 • urodzenia dziecka
zdarzenia wspólne dla jednej i drugiej polisy
operacja chirurgiczna
pokrycie kosztów leczenia
rehabilitacja
assistance medyczne, czyli wizyty domowe lekarza i pielęgniarki, dostawa leków do miejsca zamieszkania, dostęp do całodobowej infolinii medycznej

Twoje korzyści wynikające z prywatnej polisy zdrowotnej będą zależne od wysokości składki i ubezpieczenia zdrowotnego, które nabędziesz w wybranym Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Możesz zdecydować się na wariant podstawowy i wariant rozszerzony takiego ubezpieczenia. Twój wybór będzie miał wpływ na wysokość miesięcznej składki.

Ile kosztuje polisa zdrowotna w wariancie podstawowym?

Miesięczna składka w wariancie podstawowym nie jest wysoka. Wszystko zależy od ubezpieczyciela. Przygotowaliśmy opracowanie, na podstawie którego dowiesz się, ile kosztuje składka w wybranych Towarzystwach Ubezpieczeniowych i w zależności od wyboru wariantu polisy.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Wiek przystąpienia

Liczba lekarzy

Liczba badań

Wizyty domowe

Rezonans

Wysokość składki

Uniqua – Ochrona z plusem

Do 69

9

32

Nie

Nie

68

Signal Iduna - Polmed

Do 60

15

110

Tak

Nie

62

Signal Iduna – Pełnia zdrowia

Do 60

6

85

Nie

Nie

55

TU Zdrowie – polisa zdrowie wariant podstawowy

Do 70

16

190

Nie

Nie

32

Signal Iduna – Start +

Do 60

15

110

Tak

Nie

99

Inter Risk Antidotum + wariant podstawowy

Do 65

18

89

Nie

Nie

65

Uniqua – ochrona z plusem wariant rozszerzony

Do 69

24

164

Tak

Tak

130

TU Zdrowie – polisa Zdrowie wariant rozszerzony

Do 70

40

466

Tak

Tak

168

Inter Risk - Antidotum Plus wariant prestiż

Do 65

65

135

Tak

Tak

160

Opracowanie własne na podstawie OWU oraz rankomat.pl

Możesz również skorzystać za dodatkową opłatą z rozszerzeń na wypadek innych zdarzeń, do których zaliczamy:

 • leczenie w szpitalu,
 • leczenie za granicą,
 • zasiłek szpitalny,
 • NNW,
 • poważna choroba,
 • medycyna pracy.

Jednak to nie wszystkie elementy, które mają wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej. Towarzystwa Ubezpieczeniowe naliczają również do składki podstawowej zwyżki i zniżki. Na obniżenie składki możesz liczyć, kiedy opłacisz całą polisę z góry. W przypadku płatności rocznej otrzymasz np. 6% zniżki, półrocznej 3% zniżki i 1% zniżki za płatność kwartalną. Niestety mogą pojawić się również zwyżki. Składka wzrośnie nawet o 50%, gdy podczas podpisywania umowy zataiłeś chorobę lub jedno zdarzenie ubezpieczeniowe wystąpi częściej niż zwykle.

Umowa polisy przy ubezpieczeniu zdrowotnym – podpisanie umowy, zakończenie oraz zmiana warunków

W przypadku prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, umowę zawiera się najczęściej na 12 miesięcy, chociaż spotyka się na rynku warianty umów 24 – i 36 – miesięcznych. Zawarcie umowy ubezpieczeniowej jest obecnie bardzo proste. Możesz to zrobić, nie wychodząc z domu za pomocą formularza internetowego. Nie musisz nic robić, żeby przedłużyć umowę. Polisa odnawia się automatycznie, chyba że złożysz dyspozycję o wypowiedzeniu umowy.

Kiedy planujesz zmianę warunków ubezpieczenia zdrowotnego, to poinformuj o tym ubezpieczyciela na 30 do 45 dni przed prolongatą polisy. W umowie przewidziano również kilka sytuacji, które powodują wygaśnięcie polisy. Są to następujące zdarzenia:

 • śmierć ubezpieczonego,
 • z dniem ukończenia wieku określonego w umowie (np. 65 lat 69 lat w zależności od ubezpieczyciela)
 • kiedy ubezpieczony nie dokona płatności za ubezpieczenie.

Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne – na co należy zwrócić uwagę

Niezależnie od tego, na jakiego rodzaju ubezpieczenie się zdecydujesz, to musisz mieć świadomość, że są sytuacje, w których nie będziesz mógł ubiegać się o wypłatę świadczenia. Nie inaczej jest w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego. Dlatego zawsze zachęcamy naszych klientów do zapoznania się z listą wyłączeń, żeby uniknąć nieporozumień i rozczarowań. Wykaz wyłączeń będzie się różnił w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego i wersji ubezpieczenia zdrowotnego. Część wyłączeń będzie taka sama u każdego ubezpieczyciela. Na podstawie analizy OWU różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych przygotowaliśmy zestawienie typowych sytuacji, które nie uprawniają do wypłaty świadczenia:

 • popełnienie lub usiłowanie popełnienia samobójstwa,
 • odniesienie obrażeń w wyniku czynnego udziału w przestępstwie,
 • samookaleczenie lub okaleczenie dokonane na prośbę okaleczonego,
 • zatajenie choroby,
 • niestosowanie się do trybu leczenia zaleconego przez lekarza,
 • spożywanie alkoholu i narkotyków,
 • zdarzenia spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem,
 • zabiegi zmiany płci,
 • wady wrodzone,
 • kuracja odwykowa,
 • aborcja,
 • eksperyment medyczny.

To nie jedyne typowe wyłączenia. Zazwyczaj dotyczą one również niektórych chorób. Na świadczenie nie mogą liczyć osoby chorujące i leczące się na wirusa HIV, zespół AIDS, gruźlicę, zawał serca, niewydolność krążenia, udar nowotwór złośliwy, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, Alzheimera. Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, jeśli jedna z wymienionych chorób wystąpiła do 24 miesięcy przed zawarciem umowy.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie zastąpi wszystkich świadczeń, które są gwarantowane w ramach NFZ. Jednak jako doradcy ubezpieczeniowi zalecamy wykup takiego ubezpieczenia, ponieważ przy niewysokim kosztem masz dostęp do wielu kosztownych usług medycznych.

Natomiast ograniczenie odpowiedzialności wystąpi w przypadku limitów na niektóre usługi. Mogą to być wizyty lekarskie, zabiegi rehabilitacyjne, szczepienia. Ograniczenia odpowiedzialności mogą wystąpić też w ramach pakietów assistance medycznego. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Jest to dokument, który stanowi załącznik do umowy ubezpieczeniowej i zawiera listę wszystkich wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie OC
z Ubezo.pl

4,8
39 122 ocen

Dziekujemy za opinię!