Ubezpieczenia firmowe

Ubezpieczenie firmy

Ubezpieczenie firmy z Ubezo

Ubezpieczenia firmowe to więcej niż ubezpieczenie firmy. W Ubezo Ubezpieczenia możemy ubezpieczyć Twoją flotę, przewożone ładunki czy odpowiedzialność cywilną.

  1. Mówisz
   W trakcie rozmowy telefonicznej opowiadasz ekspertowi o potrzebach firmy i o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia.
  2. Otrzymujesz ofertę
   Na podstawie analizy potrzeb i zebranych formalnych danych, ekspert przedstawia odpowiednie rozwiązania dla Twojej firmy, uwzględniając najlepiej dopasowane zakresy ubezpieczenia. Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo wyślemy Ci wszystkie niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.
  3. Decydujesz
   Po podjęciu decyzji, podczas rozmowy, wspólnie z ekspertem wypełniasz wniosek o ubezpieczenie. Wniosek potwierdzasz online.
  4. Otrzymujesz stałe wsparcie
   Po zawarciu polisy lub opłaceniu pierwszej składki. Polisa zostanie wysłana na Twój adres mailowy, a ekspert pozostaje z Tobą w kontakcie, aby w każdej chwili móc służyć Ci pomocą.

Jak widzisz współpraca z agentem ubezpieczeniowym, może być dla Ciebie bardzo korzystna. Warto wybrać najtańsze ubezpieczenie, dopasowane do Twoich potrzeb.

Ubezpiecz majątek, OC i zysk Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy dedykowanego agenta! Zadzwoń tel. 517 209 321 lub napisz do nas.

  30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu Chcesz ubezpieczyć swój samochód? Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić!

  Ponad 150 pozytywnych opinii w Google

  Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów ubezpieczeniowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

  Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni doradcy ubezpieczeniowi.

  Zobacz, opinie na nasz temat!

  Skorzystaj z bezpłatnej pomocy dedykowanego agenta. Porównaj oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych!

  Porady ekspertów ubezpieczeniowych

  Szukasz informacji na temat ubezpieczeń komunikacyjnych czy mieszkaniowych? A może nie wiesz czym są skomplikowane pojęcia, które widnieją na umowie? Znajdziesz tutaj porady na temat ochrony, która omówiona jest w sposób jasny i przejrzystydla Ciebie. Odkryj z nami przyjazny świat ubezpieczeń!

  Ubezo.pl - ubezpieczenia

  Ubezpieczenie firmy, CARGO i flota – dla jakiej firmy?

  Dla kogo ubezpieczenie OC firmy? Ubezpieczenie OC firmy skierowane jest w zasadzie dla każdego rodzaju firmy. Niezależnie od tego, czy Twoja firma rozlicza się z podatku dochodowego, na podstawie ksiąg rachunkowych, księgi przychodów i rozchodów, czy w formie ryczałtu ewidencjonowanego lub karty podatkowej

  Co to jest ubezpieczenie OC firmy?

  OC firmy chroni przed odpowiedzialnością cywilną przedsiębiorstwa i ma na celu zabezpieczenie majątku przedsiębiorstwa. Polisa OC chroni Cię przed odpowiedzialnością za niewłaściwe wykonanie zleconej usługi, czy też, gdy nie będziesz mógł wywiązać się z zawartej umowy. Ubezpieczenie OC jest bardzo przydatne dla firm zarówno handlowych, jak i usługowych, czy też produkcyjnych.

  Jaki jest przedmiot i zakres ubezpieczenia?

  Zakres ubezpieczenia OC można dobrać do profilu i rodzaju firmy. Jako doradcy ubezpieczeniowi zdajemy sobie sprawę z tego, że każda firma ma swoją specyfikę działania i różne potrzeby. Zakres ubezpieczenia OC jest wszechstronny po to, żeby łatwo go dostosować do rodzaju firmy. Bez wątpienia zakres ubezpieczenia dobiera się do branży, w jakiej firma działa. Obszary ubezpieczenia firmy są następujące:

  • Jednym z głównych zadań polisy OC jest ubezpieczenie majątku firmy, czy inaczej mówiąc ubezpieczenie mienia firmy. Do majątku firmy, która podlega ubezpieczeniu, należą budynki, lokale, maszyny, urządzenia,
  • Ubezpieczenie OC chroni od skutków zdarzeń losowych: deszczu nawalnego, dymu i sadzy, gradu, huraganu, huku ponaddźwiękowego, lawiny, naporu śniegu, pożaru, przepięcia, trzęsienie ziemi, uderzenia pioruna, upadku drzew, wybuchu, zalania, zapadania i osuwania się ziemi, opadów atmosferycznych,
  • Polisa OC chroni majątek firmy od kradzieży z włamaniem, rabunku i wandalizmu,
  • Zakres ubezpieczenia OC chroni również przedmioty szklane (szyby okienne, gabloty reklamowe, stoły, lady sprzedażowe, lustra, przegrody ścienne, boksy, kabiny, wykładziny kamienne) od pęknięcia i stłuczenia,
  • Możesz ubezpieczyć swój sprzęt od różnego rodzaju ryzyk. Może to być np. upadek, czy zalanie laptopa. Ubezpieczenie obejmuje sprzęt przenośny, który znajduje się poza firmą, czyli miejscem ubezpieczenia, dane zapisane w komputerze, które utraciłeś i za których odzyskanie musisz zapłacić.
  • Każda firma ponosi odpowiedzialność cywilną w związku z prowadzeniem działalności. Koszty takiej odpowiedzialności mogą być bardzo wysokie. Firma jest zobowiązana do naprawienia szkód, które wynikają z niedbalstwa, ale także, gdy nie miała bezpośredniego wpływu na zdarzenie, ale kodeks cywilny mimo to czyni nas odpowiedzialnymi za skutki zdarzenia. Bardzo dobrym przykładem jest nieośnieżony chodnik, na którym potknął się przechodzień i doznał urazu lub złamania. Spadający sopel lub część dachu na samochód to wcale nierzadkie wypadki, za które poniesiesz odpowiedzialność finansową, chyba że będziesz miał wykupioną polisę OC.
  • Ubezpieczenie OC będzie również bardzo potrzebne dla tych przedsiębiorców, którzy zajmują się produkcją. Zanim pracodawca przejdzie do wytworzenia produktu, to powinien zapoznać się z wymogami bezpieczeństwa dla poszczególnych kategorii produktów oraz z przepisami prawa. Wytworzenie produktu niesie za sobą określone konsekwencje. Obecnie większość producentów załącza do produktu instrukcję i obsługi i przestrzega przed konsekwencjami niewłaściwego użycia produktu. Dobry przykład to zabawki, których nie można dawać dzieciom przed ukończeniem wskazanego w instrukcji roku życia. Co, jeżeli producent nie przewidzi skutków niewłaściwego użycia, nie poda informacji do instrukcji i dojdzie do nieszczęścia? Przykładowo dziecko połknie klocek, a rowerzysta dozna obrażeń w związku z nieodpowiednim użytkowaniem sprzętu? Jeżeli istnieje związek przyczynowy między wadą a szkodą, to przedsiębiorca oczywiście odpowie za te szkody i jest zobowiązany do zadośćuczynienia finansowego. Może to być bardzo kosztowne. Dlatego takiemu przedsiębiorcy bez wątpienia przyda się polisa OC. Może to być ubezpieczenie firmy lub produktu.
  • Odrębna kwestia to wadliwe wykonanie usługi bądź niewywiązanie się z warunków umowy. Z pomocą może tu przyjść OC kontraktowe. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy biorą udział w przygotowaniu i obsłudze imprez masowych lub sportowych. Za problemy techniczne i ze sprzętem odpowiada finansowo firma, która nie wywiązała się z kontraktu.
  • Kolejne dobre przykłady to prowadzenie salonu kosmetycznego, gdzie klient może zarazić się chorobą zakaźną. OC można wtedy rozszerzyć o ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych.
  • Firmy bardzo często ubezpieczają również ryzyko utraty dokumentów i danych.

  Doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl zawsze przygotują ofertę ubezpieczenia, której zakres jest dostosowany do potrzeb klienta. Jednak żeby przygotować odpowiednią ofertę, doradca ubezpieczeniowy przeprowadzi z przedsiębiorcą wywiad dotyczący rodzaju działalności firmy, rozkładu dnia w firmie, liczby zatrudnionych osób i w jaki sposób i gdzie pracują (biuro, teren). Na podstawie tych informacji doradca ubezpieczeniowy przygotuje ofertę ubezpieczenia, która będzie chronić ubezpieczonego przed każdą ewentualnością. Doradca ubezpieczeniowy przygotuje również wstępną wycenę polisy. Z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl znajdziesz najlepszą polisę dla swojej firmy!

  UBEZPIECZENIE CARGO

  Najprościej rzecz ujmując ubezpieczenie Cargo w transporcie, jest to ubezpieczenie mienia w transporcie oraz ubezpieczenie mienia w komunikacji.

  Jaki jest zakres ubezpieczenia CARGO? Takie ubezpieczenie obejmuje ochroną towar przewożony drogą lądową, kolejową, śródlądową, lotniczą, i morską. Chroni nasz towar od utraty, ubytku czy zniszczenia. Nie ma znaczenia czy przewozimy towar samodzielnie, czy korzystamy z zawodowego przewoźnika w transporcie krajowym lub międzynarodowym. Zaletą ubezpieczenia CARGO jest również to, że nie ma znaczenia, czy mienie jest nowe, czy używane. Cena takiego ubezpieczenia jest niewysoka, co wiąże się z dodatkowymi korzyściami dla klienta.

  Zakres polisy CARGO

  Jaki jest zakres polisy Cargo? Zacznijmy od tego, że ubezpieczenie Cargo chroni nasz towar przed ryzykiem utraty lub uszkodzenia z następujących powodów:

  • zdarzenia losowego (np. wybuch, pożar, zalanie, upadek drzewa),
  • wypadek środka transportu,
  • rozbój,
  • kradzież z włamaniem oraz kradzież z włamaniem i zaborem mienia,
  • uszkodzenia podczas ładunku i załadunku.

  CARGO czy OC przewoźnika drogowego

  Jaka jest różnica między polisą Cargo a OC przewoźnika drogowego. Jedno i drugie ubezpieczenie chroni towar, który jest w transporcie. Jednak zakres każdego z nich jest inny. Przede wszystkim polisa OC przewoźnika chroni jego interes. Odpowiedzialność przewoźnika regulują przepisy o przewozie krajowym i konwencja CMR.

  Podsumowując, zakres ochrony OC jest ograniczony do winy przewoźnika. Dlatego, gdy towar ulegnie uszkodzeniu z jego winy lub dojdzie do utraty towaru, bo przewoźnik go nie dopilnował, to wtedy skorzysta z polisy OC. OC przewoźnika nie obejmie natomiast szkód powstałych na skutek działania żywiołów, czy szkód, które są efektem właściwości towaru.

  Ubezpieczenie Cargo jest natomiast konieczne, żeby ochronić towar w sytuacjach, za które nie odpowiada przewoźnik. Chodzi tutaj głównie o działanie siły wyższej, która może wyrządzić poważne szkody i doprowadzić do utraty mienia.

  Dla kogo polisa CARGO

  Z ubezpieczenia Cargo w transporcie korzystają właściciele towarów, którzy chcą zabezpieczyć swoje mienie w transporcie przed nieprzewidzianymi wypadkami i działaniem siły wyższej. Odbiorcą produktu mogą być również przewoźnicy. Niekiedy zleceniodawcy zobowiązują przewoźników do wykupu polisy Cargo w celu dodatkowej ochrony dla przewożonych towarów.

  Dlaczego warto wykupić CARGO

  Główna zaleta jest taka, że ubezpieczenie Cargo gwarantuje, że przewożony towar będzie chroniony do pełnej wartości sumy ubezpieczenia. OC przewoźnika natomiast nie przewiduje takiej możliwości. Przewoźnik zazwyczaj nie odpowiada za szkody, które są związane z transportem. Odpowiedzialność jest ograniczona tylko do wysokości wartości rzeczywistej przesyłki.

  Mamy nadzieję, że zainteresowało Cię ubezpieczenie Cargo. Doradcy ubezpieczeniowi z www.ubezo.pl oferują polisy Cargo w korzystnej cenie i z szerokim zakresem ochrony dla przewożonego towaru. Nasi doradcy pomogą wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Ciebie. Porównamy oferty i wyliczymy dla Ciebie stawki ubezpieczenia. Zabezpiecz swój towar przed nieprzewidzianymi zdarzeniami.

  Ubezpieczenie floty

  Kolejny rodzaj ubezpieczenia, który powinien zainteresować przede wszystkim firmy transportowe oraz spedycyjne to ubezpieczenie floty. Co to jest ubezpieczenie floty? Jest to rodzaj polisy komunikacyjnej, która skierowana jest do wszystkich firm, które mają na stanie przynajmniej kilka pojazdów. Jaka jest główna zaleta takiego ubezpieczenia? Dzięki takiemu rozwiązaniu firmy nie muszą ubezpieczać każdego samochodu osobno, co na pewno byłoby bardzo kosztowne. Wiązałoby się też z koniecznością podpisywania wielu umów i płaceniem wielu składek. W przypadku ubezpieczenia całej floty podpisujemy jedną umowę, ubezpieczając za jednym razem wszystkie pojazdy. Nie ma znaczenia, czy są to samochody osobowe, ciężarowe, czy inne. Taka polisa jest dużo tańsza. Najczęściej w ramach ubezpieczenia floty ubezpieczamy 10-20 pojazdów, jednak nasi doradcy ubezpieczeniowi mogą znaleźć ofertę do minimum 1-10 pojazdów.

  Jaki jest zakres ubezpieczenia floty?

  Ubezpieczenie floty obejmie wszystkie Twoje pojazdy oraz ich wyposażenie. Możesz zdecydować się tylko na polisę OC lub stworzyć pakiety składające się z kilku ubezpieczeń, czyli poszerzyć zakres o:

  • odpowiedzialność cywilną posiadaczy pojazdów mechanicznych,
  • Zieloną Kartę,
  • ochronę prawną,
  • Autocasco,
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • ubezpieczenie Assistance,
  • ubezpieczenie szyb, opon itp.

  Co wpływa na cenę ubezpieczenia floty?

  Oczywiście im liczniejsza jest flota Twojej firmy, tym lepsze warunki cenowe otrzymasz od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Jednak nie tylko wielkość floty wpływa na cenę polisy. Duże znaczenie dla ubezpieczycieli ma liczba szkód ora wartość wypłaconych Ci odszkodowań. Szkodowość ma bardzo duże znaczenie przy wszelkiego rodzaju ubezpieczeniach komunikacyjnych. Istotną kwestią dla ubezpieczyciela będzie również stan, wiek i rodzaj pojazdów. Oferta ubezpieczenia floty będzie się różnić w zależności od tego, czy ubezpieczasz samochód osobowy, ciężarówki, czy też maszyny rolnicze, jak ciągnik.

  W www.ubezo.pl wybierzemy dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie floty

  Chcesz znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia dla firmy? Masz obawy, że zapłacisz zbyt dużo? Nie chcesz przepłacać? Masz wątpliwości czy przedstawiona przez towarzystwo oferta jest atrakcyjna?

  Zachęcamy do spotkania i rozmowy z doradcą ubezpieczeniowym z www.ubezo.pl. Przeprowadzimy dokładną analizę Twoich potrzeb i porównamy oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych, tak żeby wybrać dla Ciebie jak najlepsze ubezpieczenie dla firmy. W www.ubezo.pl możesz również skorzystać z wygodnego systemu ratalnego i podzielić składkę na 11 rat.

  Szukasz korzystnego ubezpieczenia dla firmy? Już dziś skontaktuj się z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl.