OC w życiu prywatnym bez ograniczeń

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

Prosto, wygodnie i bezpiecznie ubezpieczysz swój samochód, dom i mieszanie, a także życie bez konieczności spotkania z agentem - formalności załatwisz przez telefon i Internet.

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz Agentowi o swoich potrzebach i o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Na podstawie analizy Twoich potrzeb, Agent przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawi Ci najkorzystniejsze na rynku.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczamy bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie firmy niż w zeszłym roku.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2024 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2024 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2024. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2024 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2024 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

OC w życiu prywatnym – jak działa? Korzyści z ubezpieczenia

OC w życiu prywatnym wydaje się niezbędne. Daje Ci dodatkową ochronę, dzięki której unikniesz odpowiedzialności finansowej i sporego wydatku w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Dla kogo OC w życiu prywatnym? Dla rodzica, dla właścicieli mieszkań, a nawet dla osób, które mają swojego pupila. Tak naprawdę dla każdego, kto chce spać spokojnie i za niewielką cenę chce zapewnić sobie komfort psychiczny. To właśnie dla osób zainteresowanych OC w życiu prywatnym przygotowaliśmy ten artykuł i porównaliśmy składki w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Z naszego tekstu dowiesz się:

 • Co to jest i jak działa OC w życiu prywatnym?
 • Jak długo trwa ochrona OC w życiu prywatnym?
 • W jakich sytuacjach warto mieć OC w życiu prywatnym?
 • Kiedy OC w życiu prywatnym nie zadziała?
 • W których TU można kupić OC w życiu prywatnym?
 • OC w życiu prywatnym w Warta.
 • OC w życiu prywatnym w PZU.
 • OC w życiu prywatnym w Aviva.
 • OC w życiu prywatnym w AXA.
 • Ile kosztuje roczna polisa OC w życiu prywatnym?
 • Jak kupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Na początek wyjaśnijmy, dlaczego warto zainwestować w OC w życiu prywatny. Kiedy dojdzie do strat na skutek Twojego nieumyślnego działania, to koszty naprawy, czy też zadośćuczynienia mogą zrujnować Twój domowy budżet. Chcąc uniknąć roszczeń ze strony osoby poszkodowanej, warto nabyć polisę OC w życiu prywatnym. Dobry przykład szkody to zalanie mieszkania sąsiadowi, czy porysowanie lakieru karoserii samochodowej.

Ubezpieczenie mieszkania z OC w życiu prywatnym

Ubezpieczyciel

Zakres ubezpieczenia

mtu24.pl

Nieruchomość

450 000 zł

Wyposażenie

50 000 zł

Kradzież

 

Dodatkowo: OC w życiu prywatnym: 50 000 zł   Powódź Dewastacja

Link4

Nieruchomość

450 000 zł

Wyposażenie

30 000 zł

Kradzież

 

Dodatkowo: OC w życiu prywatnym: 50 000 zł   Home Assistance Dewastacja

Inter Polska

Nieruchomość

290 000 zł

Wyposażenie

30 000 zł

Kradzież

 

Dodatkowo: OC w życiu prywatnym: 50 000 zł   Home Assistance  

Proama

Nieruchomość

450 000 zł

Wyposażenie

50 000 zł

Kradzież

 

Dodatkowo: OC w życiu prywatnym: 60 000 zł   Powódź

Europa Ubezpieczenia

Nieruchomość

450 000 zł

Wyposażenie

50 000 zł

Kradzież

 

Dodatkowo: Assitance, dewastacja,

Generali

Nieruchomość

450 000 zł

Wyposażenie

50 000 zł

Kradzież

 

Dodatkowo: OC w życiu prywatnym: 100 000 zł   Home Assistance   Dewastacja Pakiet medyczny

 

Oferty ubezpieczenia nieruchomości wyliczone w kalkulatorze rankomat.pl dla mieszkania z 2015 roku, o powierzchni 60 m2, znajdującego się we Wrocławiu, zamieszkanego przez 2 osoby dorosłe. Wyliczenia na 8 kwietnia 2022 r.

OC w życiu prywatnym – co to jest i jak działa?

OC w życiu prywatnym jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Taka polisę możesz dokupić, kiedy masz już podstawową wersję polisy mieszkaniowej, czyli ochronę od ognia i innych zdarzeń losowych.

 • Wariant podstawowy – polisa w wersji podstawowej chroni tylko samą nieruchomość. Ochroną objęte są mury i ewentualnie niektóre elementy stałe (np. kafelki, parkiet, kominek, gładzie, meble czy sprzęt RTV/AGD w zabudowie). Zakres takiej polisy obejmuje od kilku do kilkunastu zdarzeń losowych, np. pożar, upadek samolotu, uderzenie pioruna, zalanie czy huragan.
 • Chcesz czuć się jeszcze bezpieczniej? Nie ma problemu. Wystarczy, że rozszerzysz polisę o kolejne ryzyka, czyli kradzież z włamaniem, ruchomości domowe, powódź czy przepięcie.
 • Możesz też skorzystać z dodatków dla lokatorów, czyli np. Home Assistance, NNW, pomoc prawna, OC w życiu prywatnym.

Ile trwa ochrona OC w życiu prywatnym?

Ochrona z OC w życiu prywatnym trwa tyle, na ile zakupiłeś polisę. Najczęściej wykupuje się polisę na 12 miesięcy, ponieważ na taki okres ubezpiecza się nieruchomość. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują polisy na dłuższy okres, np. na 36 miesięcy.

Dlaczego warto mieć OC w życiu prywatnym?

Podstawową zaletą ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest zabezpieczenie przed poważnymi stratami finansowymi. Kiedy wyrządzimy szkodę osobie trzeciej, na jej mieniu, to wtedy musimy ponieść konsekwencje finansowe, które mogą być bardzo wysokie. Polisa OC w życiu prywatnym chroni nas przed następstwami naszych nieumyślnych działań i zaniedbania. Świadome czyny nie podlegają ubezpieczeniu. Jak to wygląda w praktyce? Najczęstsze wydarzenie to nieumyślne zalanie sąsiada. Może się to zdarzyć np. na skutek awarii pralki. Są też inne zdarzenia, które mogą przydarzyć nam się na co dzień. W jakich sytuacjach ubezpieczenie będzie miało zastosowanie? Sprawdźmy:

 • przechodzień przewraca się na śliskim chodniku przynależącym do naszej nieruchomości i odnosi szkody, np. łamie rękę,
 • nasze dziecko zarysowało karoserię w samochodzie osoby trzeciej,
 • potrąciliśmy niechcący pieszego podczas jazdy na elektrycznej hulajnodze lub na rowerze,
 • nasz pies pogryzł przechodnia,
 • uszkodziliśmy mienia osoby trzeciej podczas użytkowania drona,
 • podczas towarzyskiego meczu piłki nożnej spowodowaliśmy kontuzję u innego zawodnika,
 • nieumyślnie zniszczyliśmy wyposażenia hotelu.

Kiedy OC w życiu prywatnym nie zadziała?

Powinieneś jednak wiedzieć, że każda polisa ma pewne ograniczenia. Dotyczą one gównie tzw. wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Listę wyłączeń znajdziesz w polisie każdego rodzaju, w tym w polisie OC w życiu prywatnym. Na podstawie OWU poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych przygotowaliśmy listę wyłączeń:

 • kiedy sytuacja jest związana z prowadzeniem działalności gospodarczej,
 • trzymamy w domu rasy psów uznawane za agresywne i zwierzęta egzotyczne,
 • spowodowaliśmy szkodę pod wpływem używek i środków odurzających,
 • szkoda powstała na skutek profesjonalnej aktywności sportowej,
 • korzystaliśmy z materiałów wybuchowych i broni palnej.

Jest to kilka standardowych wyłączeń, które znajdziesz w każdej polisie. W każdym OWU ta lista będzie jednak o wiele dłuższa. Zapoznaj się z listą wyłączeń, zanim podpiszesz umowę ubezpieczeniową, żeby uniknąć przykrych niespodzianek.

W którym TU mogę kupić OC w życiu prywatnym?

Obecnie wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują dodatek do ubezpieczenia w postaci OC w życiu prywatnym. Jest to powszechnie dostępny dodatek do polisy. Każda firma ubezpieczeniowa proponuje jednak zupełnie różne warianty OC i różny zakres ochrony. Wymieńmy, czym mogą się różnić poszczególne polisy OC w życiu prywatnym. Są to:

 • suma ubezpieczenia, czyli maksymalna wysokość odszkodowania,
 • zakres ochrony,
 • ceny polisy. Jeżeli chcesz znaleźć najlepszą dla siebie ofertę ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, to powinieneś porównać ze sobą, jak najwięcej ofert.

Możesz to zrobić z pomocą porównywarki ofert ubezpieczeniowych bądź skonsultować się z doradcą ubezpieczeniowym z www.ubezo.pl. Korzystając z kilku różnych źródeł, przygotowaliśmy porównanie 23 ofert uwzględniające Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Skupiliśmy się na cechach charakterystycznych każdej z nich.

OC w życiu prywatnym – porównanie ubezpieczeń

Towarzystwo

Polisa

Szczegóły

PZU

Dom

Możliwość poszerzenia OC o:

zniszczenie wypożyczonego sprzętu sportowego,
ugryzienie osoby trzeciej przez psa,
przepięcie niszczące sprzęt elektroniczny lokatora,
zniszczenia w hotelu.

Allianz

Bezpieczny Dom 

OC dostępne we wszystkich trzech wariantach polisy: Komfort, Plus i Max

Aviva

W domu

OC działające również poza granicami Polski

Benefia

Pakiet Mieszkanie

Możliwych 8 rozszerzeń pakietu OC, m. in. o mienie powierzone, usługi turystyczne, jazdę konną, posiadanie i użytkowanie legalnej broni

Compensa

Rodzina II

Możliwość poszerzenia OC o szkody wyrządzone gościom w prowadzonym przez ubezpieczonego gospodarstwie agroturystycznym

Concordia

Mój Dom

Szkody wyrządzone przez zwierzęta domowe odnoszą się również do przydomowej pasieki (do 5 uli)

Generali

Generali, z myślą o domu

OC uwzględnia szkody wywołane przy korzystaniu z drona oraz posiadanie lub użytkowanie domu letniskowego

Wiener

Cztery kąty

Specjalne pakiety OC dla najemców i wynajmujących

HDI

Twój Dom

Maksymalna suma ubezpieczenia dla OC to 100 000 zł

Inter Polska

Inter Lokum

Uwzględnienie szkód wyrządzonych przy okazji amatorskiej lub rekreacyjnej jazdy konnej

InterRisk

Bezpieczny Dom

Maksymalna suma ubezpieczenia dla OC to 500 000 zł

Link4

Dom

Dwa warianty OC: Podstawowy i Optymalny

Mtu24.pl

Mieszkaj z mtu24.pl

Trzy warianty SU dla OC w życiu prywatnym: 200 000 zł, 300 000 zł i 500 000 zł

Proama

Dom

Możliwość wyboru zasięgu ochrony w ramach OC – Polska, Europa lub cały świat

Warta

Dom Komfort Plus

Możliwych 8 rozszerzeń pakietu OC, m. in. o mienie powierzone, usługi turystyczne, jazdę konną, posiadanie i użytkowanie legalnej broni

Uniqa

Twój Dom Plus

Maksymalna suma ubezpieczenia dla OC to 100 000 zł

Aegon

Aegon dla Domu

Możliwość poszerzenia ochrony na cały świat z wyjątkiem USA, Kanady, Meksyku i Japonii

AXA

Twoje Miejsce

OC dostępne w dwóch wariantach: Standard i Premium

TU Europa

MyFlat

Dostępne OC najemcy i OC wynajmującego; maksymalna SU dla OC to 100 000 zł

ERGO Hestia

Mój Dom

Dostępne OC najemcy i OC wynajmującego

Nationale Nederlanden

Dom i majątek

Dostępne OC najemcy; OC uwzględnia szkody wywołane przez pszczoły (pasieka do 10 uli)

TUZ Ubezpieczenia

Ubezpieczenie domów jednorodzinnych i mieszkań

OC chroni na wypadek szkód wyrządzonych w hotelu; pakiety dla najemcy i wynajmującego mieszkanie; SU do 500 000 zł

TUW

Bezpieczna rodzina

Pakiety OC dla najemcy i wynajmującego; SU dla OC do 300 000 zł

Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie OWU i informacji ze strony www.rankomat.pl

OC w życiu prywatnym w TU Warta

TU Warta proponuje polisę podstawową, która obejmuje OC w życiu prywatnym i obowiązuje na całym świecie z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Kanady. Udając się do tych dwóch krajów, masz możliwość wykupienia rozszerzenia, dzięki któremu polisa będzie obowiązywać również tam. Podstawowy pakiet OC w Warcie możesz poszerzyć o osiem dodatków, w tym:

 • o mienie powierzone,
 • usługi turystyczne,
 • jazdę konną,
 • posiadanie i użytkowanie legalnej broni palnej.

O cenę i zakres poszczególnych wariantów ubezpieczenia OC możesz się dowiedzieć, kontaktując się bezpośrednio z TU Warta. Doradcy ubezpieczeniowi udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.

OC w życiu prywatnym w PZU

W Towarzystwie Ubezpieczeniowym PZU wystarczy nabyć podstawowy wariant polisy, ponieważ zawiera on Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Podobnie jak inne firmy ubezpieczeniowy PZU oferuje różne rozszerzenia, tj.:

 • zniszczenia wypożyczonego sprzętu sportowego,
 • ugryzienia osoby trzeciej przez naszego psa,
 • przepięcia (wersja dla lokatorów)
 • zniszczenia mienia hotelowego.

Koszt polisy z sumą ubezpieczenia 100 000 zł to koszt w wysokości 277 zł.

OC w życiu prywatnym w Aviva

W Avivie pakiet podstawowy polisy z OC w życiu prywatnym można kupić za 263 zł. Ubezpieczenie obowiązuje na terenie całej Europy oraz krajów basenu Morza Śródziemnego. Możesz je poszerzyć również o inne państwa. Towarzystwo przygotowało też osobne pakiety dla właścicieli wynajmowanych nieruchomości.

OC w życiu prywatnym w AXA

W TU AXA masz możliwość zakupu polisy mieszkaniowej z pakietem Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Suma ubezpieczenia wynosi w tym wypadku 100 000 zł, a koszt polisy to 263 zł. Kiedy chcesz ubezpieczyć swoją nieruchomość w TU AXA, to możesz wybrać pakiet Standard lub pakiet Premium. Zakres ochrony pakietu Pemium został poszerzony o:

 • sporty motorowodne,
 • jazdę konną,
 • aktywność w ramach klubów sportowych,
 • wypożyczony sprzęt sportowy.

Masz również wybór między czterema zasięgami terytorialnymi. Polisa może obowiązywać:

 • tylko w miejscu ubezpieczenia,
 • na obszarze Polski,
 • na obszarze całej Europy,
 • całego świata (z wyłączeniem USA i Kanady).

Ile kosztuje roczna polisa OC w życiu prywatnym?

Oferta TU Generali

Sprawdziliśmy oferty kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych i porównaliśmy pod kątem sum ubezpieczeniowych oraz wybranego wariantu. Naszym klientom proponujemy najczęściej sumę ubezpieczeniową w wysokości 50 000 zł, a jeśli ma działać na całym świecie, to wtedy najlepsza będzie suma ubezpieczeniowa w wysokości 100 000 zł.

Suma ubezpieczenia OC w życiu prywatnym

Cena OC z zakresem ochrony w Polsce

Cena OC z zakresem ochrony w Europie

Cena OC z zakresem ochrony na świecie

50 000 zł

47 zł

47 zł

99 zł

100 000 zł

49 zł

49 zł

139 zł

Przygotowano na podstawie strony internetowej towarzystwa.

Oferta Link 4

Suma ubezpieczenia OC w życiu prywatnym

Cena OC w wariancie podstawowym

Cena OC w wariancie optymalnym

50 000 zł

25,60 zł

41,60 zł

100 000 zł

36 zł

63,20 zł

Przygotowano na podstawie strony internetowej towarzystwa.

Oferta Uniqua Standard

Suma ubezpieczenia OC w życiu prywatnym

Cena OC Standard z zakresem ochrony w miejscu ubezpieczenia

Cena OC Standard z zakresem ochrony w Polsce

Cena OC Standard z zakresem ochrony w Europie

Cena OC Standard z zakresem ochrony na świecie

50 000 zł

29 zł

36 zł

54 zł

71 zł

100 000 zł

34 zł

43 zł

65 zł

86 zł

Przygotowano na podstawie strony internetowej towarzystwa.

Oferta Uniqua Premium

Suma ubezpieczenia OC w życiu prywatnym

Cena OC Standard z zakresem ochrony w miejscu ubezpieczenia

Cena OC Standard z zakresem ochrony w Polsce

Cena OC Standard z zakresem ochrony w Europie

Cena OC Standard z zakresem ochrony na świecie

50 000 zł

33 zł

41 zł

61 zł

82 zł

100 000 zł

40 zł

50 zł

74 zł

99 zł

Przygotowano na podstawie strony internetowej towarzystwa.

Jak kupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Na sam początek warto porównać ze sobą różne oferty ubezpieczeniowe. Zastanów się, jaki zakres ochrony i suma ubezpieczenia Cię interesują. Dobierz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, żeby spełniło Twoje oczekiwania i potrzeby. Możesz skorzystać z porównywarek ubezpieczeniowych lub spotkać się z doradcą ubezpieczeniowym z www.ubezo.pl, który zada Ci kilka pytań na temat Twoich oczekiwań i znajdzie ofertę, która będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Po wyborze polisy warto zapoznać się z OWU. Kiedy już wszystko będzie dla Ciebie jasne, wystarczy, że opłacisz składkę OC w życiu prywatnym, a ochrona zacznie działać już na następny albo od ustalonej daty. Co powinieneś wiedzieć:

 • OC w życiu prywatnym jest zazwyczaj dostępne jako dodatek do polisy mieszkaniowej.
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni Cię przed konsekwencjami finansowymi za nieumyślne wyrządzenie szkody osobom trzecim.
 • OC może obowiązywać w zależności od Twojego wyboru w miejscu w całej Europy, a nawet na całym świecie.
 • Towarzystwa oferują OC w polisie mieszkaniowej z zakresem odpowiedzialności od 50 000 zł do 200 000 zł.

Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Czy na OC w życiu prywatnym obowiązuje karencja?

Choć zawsze warto sprawdzić OWU wybranej oferty, to musisz wiedzieć, że w tym przypadku karencja zazwyczaj nie obowiązuje. Karencja w polisach mieszkaniowych dotyczy najczęściej powodzi czy NNW dla lokatora.

Co oznaczają czynności życia prywatnego w kontekście ubezpieczenia OC nieruchomości?

Oznacza to m.in. posiadanie lub użytkowanie domu mieszkalnego, mieszkania, budynku gospodarczego, budowli oraz obiektów małej architektury, domu letniskowego, ruchomości domowych, gruntów niezabudowanych na terytorium Polski, opieka nad dziećmi, czynności wykonywane podczas drogi do lub z pracy, posiadanie i użytkowanie wózków dziecięcych, jeździków, deskorolek, mechanicznych lub elektrycznych rowerów, wózków inwalidzkich, lub urządzeń transportu osobistego (UTO), drona o wadze do 5 kg czy krótkotrwałe (do 30 dni) użytkowanie pomieszczeń, lub budynków podczas wyjazdów turystycznych lub rekreacyjnych.

W jakich specyficznych sytuacjach OC w życiu prywatnym nie działa?

Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe umieszcza w OWU wyłączenia i dowolne sytuacje, które ograniczają odpowiedzialność ubezpieczyciel. Mogą to być szkody powstałe na skutek choroby psychicznej, związane dziełami sztuki, bronią itd.

OC w życiu prywatnym
z Ubezo.pl

4,8
8 411 ocen

Dziekujemy za opinię!