Ubezpieczenie transportowe
bez ograniczeń

Ubezpieczenie podróży służbowej
Ubezpieczenie podróży służbowej

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz ekspertowi o swoich potrzebach i o tym, czego potrzebuje Twoja firma.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Ekspert przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dopasuje produkt i jego warunki do indywidualnych oczekiwań oraz specyfiki prowadzonej działalności.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, ekspert będzie do Twojej dyspozycji oraz mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczamy bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie firmy niż w zeszłym roku.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2024 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2024 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2024. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2024 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2024 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

Ubezpieczenie transportowe – jak zabezpieczają się firmy zajmujące się przewozem towarów

Firmy przewożące towary biorą na siebie duże ryzyko i odpowiedzialność. Jednak ryzyko można zminimalizować, wykupując specjalne ubezpieczenie OCP. Jest to ubezpieczenie, które zostało stworzone z myślą o przewoźnikach drogowych. Choć jest to polisa dobrowolna, jednak zalecamy skorzystanie z tego typu ochrony, ponieważ taki ubezpieczenie zabezpieczy Cię w razie uszkodzenia, pożaru czy kradzieży. Nasi doradcy ubezpieczeniowi przygotowali artykuł, z którego dowiesz się:

 • Co to jest ubezpieczenie OCP i czy jest obowiązkowe?
 • Jaki jest zakres ochrony ubezpieczenia OCP?
 • Kiedy ubezpieczenie OCP nie działa?
 • Jakie są koszty ubezpieczenia OCP?
 • Jakie dane zawiera ubezpieczenie OCP?
 • Czy warto kupić ubezpieczenie OCP?

Zanim przejdziemy do szczegółów, chcieliśmy zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię. Klienci, którzy powierzają swoje towary firmie transportowej, chcą mieć pewność, że są one dobrze zabezpieczone, na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Może się okazać, że Twój klient, zanim przekaże Ci towar, będzie chciał zobaczyć ważną polisę OCP. Jaką ochroną daje taka polisa? Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Odpowiedź na wszystkie te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Co to jest ubezpieczenie OCP?

OCP jest przeznaczone dla tych wszystkich przewoźników drogowych, którzy zawodowo zajmują się transportem towarów. Jest to rodzaj ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Umowę takiego ubezpieczenia podpisujesz z wybranym Towarzystwem Ubezpieczeniowym na 12 miesięcy. Podobnie wygląda to w przypadku ubezpieczenia OC, jednak różnica jest taka, że polisa OC jest obowiązkowa, a ubezpieczenie OCP jest dobrowolne. Kiedy zajmujesz się przewozem towarów, to jednak warto skorzystać z opcji takiego ubezpieczenia, aby zminimalizować ryzyko strat, jakie byś poniósł na wypadek utraty bądź uszkodzenia towaru. Są dwa rodzaje polis OCP, które możesz znaleźć w ofercie Towarzystwa Ubezpieczeniowego:

 • OCP dla transportu krajowego,
 • OCP dla transportu międzynarodowego.

Zakres ochrony polis OCP zależy od oferty danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Jedno jest pewne. Firma Ubezpieczeniowa przygotowując ubezpieczenie OCP, musi wziąć pod uwagę zapisy prawa przewozowego, które obowiązują na terenie Polski oraz Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR) w przypadku transportu zagranicznego.

Czy polisa OCP jest obowiązkowa?

Czy polisa OCP jest obowiązkowa?

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie OCP?

Zakres ubezpieczenia OCP jest dość szeroki. Standardowo polisa OCP chroni przed kradzieżą, pożarem, uszkodzeniem i zniszczeniem towaru. Również, gdy dostawa się opóźni, firma ubezpieczeniowa wypłaci rekompensatę. Jak widzisz, takie ubezpieczenie jest bardzo potrzebne. Jeżeli dojdzie do poważnych szkód, to odpowiedzialność finansową bierze na siebie towarzystwo ubezpieczeniowe. Usługodawca otrzyma wtedy stosowną rekompensatę za poniesione straty. Natomiast firma transportowa jest zabezpieczona, bo nie musi płacić za szkody z własnej kieszeni. W zależności od Twoich potrzeb możesz polisę odpowiednio rozszerzyć. Możesz zapewnić sobie ochronę na przykład w przypadku awarii agregatu chłodniczego. Podczas przewożenia towaru w warunkach chłodniczych na skutek zwarcia w układzie elektrycznym może dojść do jego uszkodzenia. Jeśli masz wykupione odpowiednie rozszerzenie, to ubezpieczyciel pokryje straty. Są też ubezpieczenia OCP z szerokim zakresem ochrony. Dobry przykład to ochrona towaru, który został uszkodzony podczas przejazdu pojazdem, który nie miał ważnego przeglądu technicznego, bądź gdy do zniszczenia towaru doszło podczas kierowania ciężarówką przez pijanego kierowcę. Co więcej, jeśli jesteś właścicielem firmy, to nie tylko możesz ubiegać się o odszkodowanie, ale również masz prawo domagać się zwrotu kosztów od nieodpowiedzialnego kierowcy.

Kiedy ubezpieczenie OCP nie działa?

W przypadku każdego ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeniowe zastrzegają w umowie ubezpieczeniowej prawo do odmowy wypłaty świadczenia w określonych sytuacjach. Podstawowe ubezpieczenie nie obejmuje zakresem ochrony przewozu materiałów niebezpiecznych, pieniędzy, dzieł sztuki bądź żywych zwierząt. Często zdarza się, że ubezpieczyciel nie będzie chciał objąć ochroną drogiego sprzętu elektronicznego. Wtedy musisz pomyśleć o dodatkowej ochronie i wykupić odpowiednie rozszerzenia. Ubezpieczyciel odmówi również wypłaty odszkodowania, kiedy do szkody doszło na skutek zaniedbań ze strony przewoźnika bądź zatrudnionych przez niego kierowców. Kiedy ubezpieczenie nie będzie działać:

 • kiedy doszło do uszkodzenia pojazdu,
 • pojazdem kierowała osoba bez wymaganych uprawnień,
 • przewoźnik nie przestrzega przepisów dotyczących czasu pracy kierowców,
 • towar został nieprawidłowo załadowany, nie zabezpieczono go pasami, żywność była przewożona w nieodpowiedniej temperaturze.
 • pojazd poruszał się na terenie państwa, gdzie polisa OCP nie obowiązuje,
 • postój odbył się na niestrzeżonym parkingu.

Wszystkim naszym klientom, jak mantrę powtarzamy, że przed podpisaniem umowy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym, należy bardzo dokładnie zapoznać się Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Dzięki temu unikniesz rozczarowania w przyszłości, gdy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania.

Ile kosztuje ubezpieczenie OCP?

Każda polisa OCP jest wyceniana przez firmę ubezpieczeniową indywidualnie. Oznacza to, że koszt polisy będzie się różnił w zależności od ubezpieczyciela. Na koszt ubezpieczenia OCP ma wpływ m.in. zakres ochrony. Cena takiego ubezpieczenia waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych rocznie. Przyjrzyjmy się jakie czynniki biorą pod uwagę Towarzystwa Ubezpieczeniowe, wyliczając roczną składkę:

 • roczne dochody firmy transportowej – im większe obroty przedsiębiorstwa, tym wyższa będzie składka OCP,
 • suma gwarancyjna – czyli górną wysokość odpowiedzialności Towarzystwa. Im jej kwota jest wyższa, tym większa jest wysokość składki,
 • liczba ubezpieczanych pojazdów – im więcej pojazdów, tym wyższa składka,
 • zakres terytorialny polisy OCP – ubezpieczenie może zapewniać ochronę w Polsce lub za granicą,
 • rozszerzenia ochrony polisy OCP – wysokość składki wzrośnie, jeśli ochroną obejmiemy ryzyko napadu i kradzieży, przewóz materiałów niebezpiecznych, pieniędzy, dzieł sztuki bądź żywych zwierząt.

Zwróć uwagę na to, żeby suma gwarancyjna pokrywała w całości wartość przewożonego ładunku w jednym transporcie, bądź podaną w liście przewozowym. Niektóre firmy ubezpieczeniowe proponują właścicielowi pojazdów tzw. franszyzę reedukacyjną, czyli udział przewoźnika w szkodzie. Jeżeli zdecydujesz się pokryć część kosztów, które powstały na skutek uszkodzenia towaru, to wtedy roczna składka ubezpieczeniowa będzie niższa.

Uwaga! Jeśli suma przyznanego przez towarzystwo odszkodowania z ubezpieczenia OCP będzie wyższa niż udział własny przewoźnika w szkodzie, to nie zostanie ono wypłacone.

Jakie informacje znajdziesz w polisie OCP

Kiedy będziesz czytał polisę OCP, to znajdziesz w niej następujące informacje:

 • dane osoby ubezpieczonej oraz Towarzystwa Ubezpieczeniowego,
 • okres ważności polisy,
 • zakres terytorialny ubezpieczenia OCP,
 • zakres ochrony ubezpieczenia OCP,
 • polisa OCP jest nowa lub wznawiana,
 • sposób płatności za ubezpieczenie OCP,
 • Termin płatności,
 • Wysokość składki.

Czy warto kupić ubezpieczenie OCP?

Jeżeli jesteś właścicielem formy transportowej, to zapewne zdążyłeś się zorientować, że obowiązkowe ubezpieczenie OC niewystarczająco chroni Cię przed ryzykiem. Polisa OC jest zabezpieczeniem tylko przed odpowiedzialnością cywilną za szkody wyrządzone na drodze przez zatrudnionego kierowcę. Zależy Ci na pełnej ochronie? Wybierz odpowiednie dla siebie dobrowolne ubezpieczenie OC. Pamiętaj, że wielu klientów, zanim powierzy Ci swój towar, będzie wymagać od Ciebie wykupienia polisy OCP. Dzięki temu będą mieć pewność, że ich towar jest bezpieczny, a Ty jesteś wiarygodnym przewoźnikiem. Polisę OCP może być szczególnie potrzebna, kiedy towar, który przewozisz, jest wysokiej wartości. Jeśli dojdzie do uszkodzenia takiego towaru lub jego kradzieży to kwota rekompensaty może być tak duża, że Twoja firma może nawet zbankrutować, ponieważ nie będziesz w stanie pokryć poniesionych strat. Dlatego ubezpieczenie OCP jest najlepszym rozwiązaniem, gdy przewozisz rzeczy o szczególnej wartości. W razie szkody odpowiedzialność bierze na siebie Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Krótkie podsumowanie:

 1. Ubezpieczenie OCP przeznaczone jest dla firm, które przewożą towar.
 2. Ubezpieczenie OCP jest dobrowolne, ale w większości wypadków konieczne, ponieważ klienci chcą, żeby ich towar był zabezpieczony przed uszkodzeniami i kradzieżą.
 3. Ubezpieczenie OCP działa w Polsce i za granicą.
 4. Ubezpieczenie OCP kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy złotych rocznie w zależności od zakresu ochrony i Twoich dochodów.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

 1. Czy ubezpieczenie OCP jest obowiązkowe?
  Czy trzeba je mieć? Chociaż ubezpieczenie OCP nie jest obowiązkowe, to w zasadzie firma przewozowa bez takiego ubezpieczenia nie ma racji bytu. W praktyce żadna tego typu firma nie może funkcjonować bez ubezpieczenia OCP. Większość klientów oddając do przetransportowania swój towar, życzy sobie takiego zabezpieczenia. W razie szkody mają pewność, że odzyskają pieniądze za uszkodzony bądź skradziony towar.
 2. Jak długo działa ubezpieczenie OCP dla firmy transportowej?
  Podobnie, jak w przypadku obowiązkowej polisy OC, umowę na ubezpieczenie OCP podpisujesz na 12 miesięcy. Polisa nie przedłuża się automatycznie na kolejny rok, czyli po 12 miesiącach musisz podpisać kolejną umowę.
 3. Gdzie kupić ubezpieczenie OCP?
  Zachęcamy do skorzystania z pomocy doradcy ubezpieczeniowego, brokera. Z jego pomocą znajdziesz najlepsze ubezpieczenie OCP z ochroną, jakiej potrzebujesz. Pamiętaj, że musisz ubezpieczyć przewożony towar przed uszkodzeniem, zagubieniem bądź kradzieżą. Doradca ubezpieczeniowy wynegocjuje też dla Ciebie korzystną cenę.

Ubezpieczenie transportowez Ubezo.pl

4,9
8 272 ocen

Dziekujemy za opinię!