Ubezpieczenie mieszkania od zalania, pożaru, kradzieży i innych zdarzeń losowych

Ubezpieczenie mieszkania
Ubezpieczenie mieszkania

30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

 • Alainz
 • Benefia
 • Compensa
 • Generali
 • Ergo Hestia

Jak szybko uzyskać ubezpieczenie?

Prosto, wygodnie i bezpiecznie ubezpieczysz swój samochód, dom i mieszanie, a także życie bez konieczności spotkania z agentem - formalności załatwisz przez telefon i Internet.

 1. Mówisz

  W trakcie rozmowy opowiadasz Agentowi o swoich potrzebach i o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia.

 2. Otrzymujesz ofertę

  Na podstawie analizy Twoich potrzeb, Agent przeanalizuje oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawi Ci najkorzystniejsze na rynku.

 3. Decydujesz

  Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo otrzymasz niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.

zdjęcie poglądowe

Znajdź ubezpieczenie, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Ubezo.pl ubezpieczamy bez ograniczeń

 1. Dla oszczędnych

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdź najtańsze OC agentem i uniknij przepłacenia.

 2. Dla sprytnych

  Eksperci Ubezo mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli.

 3. Dla zabieganych

  Nie musisz przeglądać ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Listę najkorzystniejszych ofert na rynku przygotuje dla Ciebie dedykowany ekspert Ubezo.

 4. Dla wymagających

  Współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń.

 5. Dla planujących

  Dzięki ekspertom Ubezo możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy.

 6. Dla dociekliwych

  Ekspert Ubezo będzie do Twojej dyspozycji i dokładnie wyjaśni warunki wybranego ubezpieczenia.

Porady ubezpieczeniowe

 • Ile kosztuje ubezpieczenie AC

  Ile kosztuje ubezpieczenie AC w 2022 roku? Czy warto mieć Autocasco?

  Autocasco jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Mimo tego, że jako właściciel pojazdu nie jesteś zobowiązany do zakupu AC, to warto wiedzieć, że wielu kierowców korzysta z polisy Autocasco. Wynika to z tego, że AC gwarantuje logistyczne i finansowe wsparcie właściciela, oraz że możesz liczyć na zadośćuczynienie finansowe, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, całkowitemu zniszczeniu lub zostanie skradziony.

  Czytaj dalej
 • Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie

  Czy warto ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

  Nie wahamy się, żeby ubezpieczyć własne mieszkanie i spać spokojnie. Coraz więcej klientów pyta, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, które wynajmujemy? Warto się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zapewnia komfort i bezpieczeństwo wynajmującemu i właścicielowi mieszkania. W trakcie wynajmu może się nam przytrafić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zalanie, wybicie szyby w oknie to tylko jedne z nich. Odpowiedzialność za takie szkody spoczywa na wynajmującym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania, żeby nie pokrywać kosztów związanych z usunięciem szkody z własnej kieszeni.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie do kredytu

  Ubezpieczenie do kredytu w 2022 roku - czy warto? Ekspert wyjaśnia!

  Zapytaliśmy ekspertów kredytowych z kredytwroclaw.pl, co sądzą o ubezpieczeniach do kredytu 2022. Czy warto nabyć takie ubezpieczenie? Przed czym może chronić polisa ubezpieczeniowa do kredytu. Temat jest ważny szczególnie teraz, kiedy stopy procentowe, a wraz z nimi raty kredytów idą w górę. Co z klientami, którzy mają problem ze spłatą kredytów? Eksperci kredytowi z kredytwroclaw.pl postarają się odpowiedzieć nam na te wszystkie pytania.

  Czytaj dalej
 • Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

  Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy w 2022 roku - ekspert wyjaśnia!

  Dorady ubezpieczeniowi z ubezo.pl mają już informacje na temat średnich cen OC dla młodych kierowców w maju 2022 r. Według tych danych średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła 1348 zł. Jest to dużo więcej niż w przypadku doświadczonych kierowców, którzy średnio za polisę OC płacą 702 zł. Jest to o kilkaset złotych mniej! Natomiast młodzi kierowcy, którzy ubezpieczali samochód ze współwłaścicielem, zapłacili za OC samochodu średnio 997 zł. Sprawdziliśmy, skąd się biorą takie różnice w składkach.

  Czytaj dalej
 • Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

  Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

  Zacznijmy od bardzo ważnej informacji, a mianowicie od tego, że ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje gwarancję osobie poszkodowanej z Twojej winy, że otrzyma stosowną rekompensatę za doznane szkody.

  Czytaj dalej
 • Badanie techniczne pojazdu

  Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku - wszystko co musisz wiedzieć

  Kiedy i jak często powinieneś robić badanie techniczne samochodu? W tym poradniku odpowiemy na wszystko pytania dotyczące badanie technicznego samochodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Nie masz ważnego badania technicznego i trafiłeś akurat na kontrolę policji? Niestety będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami, które mogą być dość dotkliwe. Co ci grozi za prowadzenie samochodu bez badania technicznego? Jakie zmiany weszły ostatnio w życie?

  Czytaj dalej

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Czy warto ubezpieczyć dom i mieszkanie? Odpowiedź chyba nasuwa się sama. Dla wielu z nas własny dom lub mieszkanie to spełnienie marzeń. Kupujemy własne mieszkanie, ponieważ chcemy mieć miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie, spędzamy chwile z naszą rodziną i odpoczywamy. Jest to kosztowna inwestycja, ale i niezbędna do realizacji podstawowych potrzeb życiowych. Czy zatem należy ubezpieczyć coś tak wartościowego i ważnego dla nas? Oczywiście, że tak. Doradcy z www.ubezo.pl przygotowali krótki artykuł na temat ubezpieczenia domu i mieszkania.

Jak jest zakres ubezpieczenia domu i mieszkania

Zacznijmy od tego, że ubezpieczenia domu i mieszkania należą do grupy ubezpieczeń majątkowych. Co gwarantuje takie ubezpieczenie? Dlaczego jest nam potrzebne?

Polisa ubezpieczenia mieszkania na ogólnych warunkach gwarantuje ochronę przed skutkami zdarzeń losowych, które mogą spowodować utratę całej nieruchomości, częściową utratę majątku, ale taką, która spowoduje znaczne obniżenie standardu życiowego. Może to być spowodowane burzą, wichurami lub powodzią.

Przedmiot ubezpieczenia

Kiedy decydujesz się na ubezpieczenie swojego domu lub mieszkania, to musisz wiedzieć, że przedmiot ubezpieczenia stanowią dwie płaszczyzny. Pierwsza z nich to mury wraz ze stałymi elementami, a druga to ruchomości domowe.

Do pierwszej grupy należą wszystkie elementy, które znajdują się w budynku lub na zewnątrz i są na stałe przytwierdzone. Są to m.in.: podłogi, panele, pomalowane ściany, zabudowane kuchnie, zabudowane szafy, kaloryfery itd. To o co pyta nas wielu klientów, to przede wszystkim, w którym Towarzystwie Ubezpieczeniowym się ubezpieczyć i czemu ma tak naprawdę służyć ubezpieczenie murów. Najlepiej w takiej sytuacji posłużyć się przykładem. Wyobraź sobie, że Twój ukochany dom strawił pożar, a z domu zostały zgliszcza. Niestety i takie sytuacje się zdarzają. Wypłata z ubezpieczenia elementów stałych obejmie wyremontowanie wnętrza domu, czyli wyposażenie instalacji wodno-kanalizacyjnej (umywalki, zlewy, krany, wanna), elektrycznej i grzewczej (piece, pompy ciepła, kuchnie elektryczne), gazowej (kuchnie i grzejniki gazowe) oraz wentylacyjnej.

W tym momencie mamy problem. Gdzie przytwierdzimy te wszystkie instalacje, skoro nie ma murów? Otóż w tej sytuacji niezbędne okaże się ubezpieczenie konstrukcji budynku. Dzięki temu ubezpieczeniu albo odtworzysz dom lub mieszkanie, albo po prostu zdecydujesz się na zakup nowego mieszkania.

Warto tutaj wspomnieć, że ubezpieczeniem objęty jest nie tylko dom lub mieszkanie, ale także inne nieruchomości, jak budynki i pomieszczenia gospodarcze, dom w budowie, domek letniskowy, ogrodzenia, garaż, posągi, baseny, fontanny, altany ogrodowe.

Natomiast ruchomości domowe to sprzęt i umeblowanie, które stanowią naszą własność i które można w dowolnym momencie przenieść. Są to meble, sprzęt RTV/AGD, czy też rzeczy osobiste.

Zakres ubezpieczenia oraz wysokość składki

Sam lub wspólnie z doradcą ubezpieczeniowym z www.ubezo.pl możecie wybrać zakres ubezpieczenia oraz jego cenę. Ubezpieczenie mieszkania lub domu ma bardzo szeroki zakres i może obejmować:

 • Ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych: pożar, huragan, powódź, upadek drzew, przepięcie,
 • Ubezpieczenia mienia od kradzieży z włamaniem i rozboju,
 • Ubezpieczenie – ochrona szyb i innych przedmiotów od stłuczenia, przykład: zbicie lustra, ktoś przez okno wrzucił kamień i powybijał szyby,
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, tutaj polecamy ubezpieczenie w przypadku zalania sąsiada, a jeśli masz psa, warto ubezpieczyć się na wypadek pogryzienia obcej osoby przez Twojego pupila,
 • Zabezpieczenie przed następstwami w przypadku nieszczęśliwych wypadków, tu dobrym przykładem będzie złamana nogi lub ręki po upadku ze schodów,
 • Assistance domowy, który nam się przyda, gdy zgubiliśmy klucze i musimy wzywać ślusarza do otwarcia drzwi i wymiany zamków,
 • Assistance medyczny, czyli wezwanie lekarza do domu, gdy zdarzył się wypadek.

Ubezpieczyciele coraz częściej oferują osobom, które są zainteresowane ubezpieczeniem domu, polisy oparte na zasadzie ALL RISK. Nie ma tutaj znaczenia, czy dom jest wybudowany bądź w budowie. Jest to coraz popularniejsza i jednocześnie najbardziej rozbudowana forma ubezpieczenia, ponieważ ubezpieczyciel odpowiada wtedy za wszystkie, nawet za najbardziej nietypowe wypadki. Co jeszcze zmieniło się na rynku ubezpieczeń? Coraz popularniejsza staje się też możliwość ubezpieczenia online.

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Opowiemy na prostym przykładzie, dlaczego wybrać ubezpieczenie ALL RISK. Mieszkasz w swoim wymarzonym domu i nagle okazuje się, że dzikie zwierzęta uszkodziły Ci dach. Jeżeli masz standardową polisę, nie będziesz mógł liczyć na żadne odszkodowanie. Natomiast wykupując polisę ALL RISK, masz gwarancję, że ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkody, które wyrządziły dzikie zwierzęta. Przy polisie ALL RISK ubezpieczyciel kieruje się zasadą, że ubezpiecza wszystko, o ile jakieś ryzyka nie są wyłączone z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Wyłączenia muszą być określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Ty jako klient decydujesz, ile chcesz płacić za polisę. Wysokość składki zależy od wybranego wariantu, sumy ubezpieczenia, palnej lub niepalnej konstrukcji budynku, lokalizacji i oczywiście przeznaczenia budynku.

Na pewno składka będzie niższa, jeżeli wykupisz dodatkowo ubezpieczenie AC. Z pomocą doradcy ubezpieczeniowego z www.ubezo.pl możesz przeprowadzić symulację składki w zależności od różnych zmiennych.

Bardzo ważna informacje jest taka, że ubezpieczenie będzie nas chronić również wtedy, gdy do szkody lub nieszczęśliwego zdarzenia dojdzie po części z naszej winy. Przykład to nieumyślne zalanie mieszkania, gdy zapomnimy zakręcić kurek z wodą. Rynek ubezpieczeń rozwija się i jest coraz bardziej nastawiony na klienta. Możesz w zasadzie wybrać dowolne ubezpieczenie. Może to być ubezpieczenie naszego czworonoga, sprzętu elektronicznego od zepsucia i kradzieży. Nawet jeśli nasze dzieci zepsują lub zaleją telefon bądź inny sprzęt elektroniczny, możemy być pewni, że polisa nas ochroni. Jeszcze kilka lat rynek ubezpieczeń nie był tak rozwinięty i wybór nie był tak duży jak teraz. Obecnie możesz dobrać ubezpieczenie stosowne do swoich indywidulanych potrzeb. Jeżeli chcesz ubezpieczyć dom lub mieszkanie albo gdy masz jakieś inne potrzeby, to skontaktuj się z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl. Pomożemy Ci znaleźć taki rodzaj polisy, która zaspokoi Twoje oczekiwania.

Nieruchomość pod kredyt

Kiedy decydujemy się kupić nieruchomość na kredyt, to jesteśmy zobligowani do wykupu polisy. Polisę możesz kupić w banku, w którym bierzesz kredyt i bank jest wtedy pośrednikiem lub znaleźć ubezpieczenie na własną rękę. Na polisie musi znaleźć się cesja praw, czyli inaczej mówiąc umowa przelewu wierzytelności, na podstawie której bank nabędzie przyszłą wierzytelność. W tym przypadku jest to odszkodowanie z umowy ubezpieczenia. Możesz sam zdecydować, czy polisa ma jedynie zabezpieczać kredyt, czy również chronić Twój majątek.

Dla banku najważniejsze będzie ubezpieczenie konstrukcji, bo tego konkretnie dotyczy kredyt. Natomiast w Twoim interesie jest objąć ubezpieczeniem stałe elementy, wyposażenie nieruchomości, sprzęt, czy chociażby odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym. Jak to działa w praktyce? W przypadku pożaru bank otrzyma odszkodowanie za mury budynku, a klient za utratę stałych elementów oraz wyposażenia.

Krótki słowniczek nieruchomości

Obiekty małej architektury – są to obiekty, które są przynależne do domu mieszkalnego. Może to być basen, ogrodzenie domu, śmietniki, chodniki, oświetlenie, studnie, altana, kort, boisko itd. itp.

 • Budynek gospodarczy – budynek przeznaczony na cele inne niż mieszkaniowe. Może to być na przykład garaż, znajdujący się na terenie ubezpieczonej posesji.
 • Domek letniskowy, czyli budynek, który przeznaczony jest na cele rekreacyjne, który zamieszkujemy sporadycznie, np. w okresie wakacji. Domkiem letniskowym jest także budynek znajdujący się na terenie ogródków działkowych.
 • Karencja – określony okres w umowie ubezpieczenia, w którym Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności za powstałe szkody określone w umowie ubezpieczenia
 • Kradzież z włamaniem – zniszczenie, uszkodzenie lub zabór mienia, którego sprawca dokonał lub usiłował dokonać z zamkniętych pomieszczeń przy użyciu siły i narzędzi służących do włamania.
 • Przepięcie – gwałtowny i krótkotrwały wzrost napięcia prądu, przekraczający maksymalne, dopuszczalne napięcie dla określonej instalacji lub urządzenia, który powstał wskutek wyładowania atmosferycznego potwierdzony przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
 • Odbiór końcowy – przekazanie przedmiotu umowy w stanie gotowym do eksploatacji użytkowania po pozytywnym zakończeniu odbiorów częściowych
 • Ogień i inne zdarzenia losowe. Jest działanie ognia, który przedostał się poza palenisko lub powstał bez paleniska i rozprzestrzenił się o własnej sile. Do innych zdarzeń losowych można zaliczyć: dym, sadzę, deszcz nawalny, grad, huk ponaddźwiękowy, huragan, lawinę, zapadanie się ziemi, osuwanie się ziemi, powódź, zaleganie śniegu i lodu, trzęsienie ziemi, uderzenie pioruna, uderzenie pojazdu, upadek drzew, masztów, upadek statku powietrznego, wybuch, zamarznięcie wody, zalanie, przepięcie, wandalizm.

Mam nadzieję, że przekonaliśmy Cię do wykupu odpowiedniego ubezpieczenia domu lub mieszkania. Zachęcamy Cię do kontaktu. Pomożemy Ci znaleźć tanią polisę i podpowiemy, gdzie możesz liczyć na zniżki. Współpracujemy z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, m.in. z Wartą, Hestią, czy Compensą. Z www.ubezo.pl będziesz mógł liczyć na zakup atrakcyjnej cenowo polisy, która będzie chronić Twój majątek.

Wybierz wariant ubezpieczenia odpowiedni dla siebie

Nie jest łatwo samemu dopasować wariant ubezpieczenia do swoich potrzeb i znaleźć TU, które zaproponuje najniższą stawkę. Skontaktuj się w tym celu z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl. Dopilnujemy, żebyś nie przepłacał za polisę, a także, żeby polisa chroniła Twój majątek w całości. Potencjalne odszkodowanie musi być na tyle wysokie, żeby pokryć Twoje straty. Pamiętaj, że wybraną polisę możesz rozbić na raty.

Ubezpieczenie mieszkania
z Ubezo.pl

4,8
12 336 ocen

Dziekujemy za opinię!