Ubezpieczenie mieszkania

ubezpieczenie nieruchomości

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie mieszkania z Ubezo?

Ubezpieczenie mieszkania zapewnia spokój w nieprzewidzianych sytuacjach. Nie płać z własnej kieszeni, gdy zalejesz sąsiada lub Twój pies kogoś pogryzie.

  1. Mówisz
   W trakcie rozmowy telefonicznej opowiadasz ekspertowi o swoich potrzebach i o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia.
  2. Otrzymujesz ofertę
   Na podstawie analizy Twoich potrzeb i zebranych formalnych danych, ekspert przedstawia Ci odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie, uwzględniając najlepiej dopasowane zakresy ubezpieczenia. Abyś mógł podjąć decyzję, mailowo wyślemy Ci wszystkie niezbędne dokumenty, w tym OWU oraz instrukcję zawarcia ubezpieczenia.
  3. Decydujesz
   Po podjęciu decyzji, podczas rozmowy, wspólnie z ekspertem wypełniasz wniosek o ubezpieczenie. Wniosek potwierdzasz online.
  4. Otrzymujesz stałe wsparcie
   Po zawarciu polisy lub opłaceniu pierwszej składki polisa zostanie wysłana na Twój adres mailowy, a ekspert pozostaje z Tobą w kontakcie, aby w każdej chwili móc służyć Ci pomocą.

Jak widzisz współpraca z agentem ubezpieczeniowym, może być dla Ciebie bardzo korzystna. Warto wybrać najtańsze ubezpieczenie, dopasowane do Twoich potrzeb.

Zaoszczędź nawet kilkaset złotych na ubezpieczeniu mieszkania

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy dedykowanego agenta! Zadzwoń tel. 517 209 321 lub napisz do nas.

  30 Towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu Chcesz ubezpieczyć swój samochód? Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić!

  Ponad 150 pozytywnych opinii w Google

  Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów ubezpieczeniowych we Wrocławiu w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

  Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni doradcy ubezpieczeniowi.

  Zobacz, opinie na nasz temat!

  Skorzystaj z bezpłatnej pomocy dedykowanego agenta. Porównaj oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych!

  Co to jest ubezpieczenie OC?

  Czy warto ubezpieczyć dom i mieszkanie? Odpowiedź chyba nasuwa się sama. Dla wielu z nas własny dom lub mieszkanie to spełnienie marzeń. Kupujemy własne mieszkanie, ponieważ chcemy mieć miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie, spędzamy chwile z naszą rodziną i odpoczywamy. Jest to kosztowna inwestycja, ale i niezbędna do realizacji podstawowych potrzeb życiowych. Czy zatem należy ubezpieczyć coś tak wartościowego i ważnego dla nas? Oczywiście, że tak. Doradcy z www.ubezo.pl przygotowali krótki artykuł na temat ubezpieczenia domu i mieszkania.

  Jak jest zakres ubezpieczenia domu i mieszkania

  Zacznijmy od tego, że ubezpieczenia domu i mieszkania należą do grupy ubezpieczeń majątkowych. Co gwarantuje takie ubezpieczenie? Dlaczego jest nam potrzebne?

  Polisa ubezpieczenia mieszkania na ogólnych warunkach gwarantuje ochronę przed skutkami zdarzeń losowych, które mogą spowodować utratę całej nieruchomości, częściową utratę majątku, ale taką, która spowoduje znaczne obniżenie standardu życiowego. Może to być spowodowane burzą, wichurami lub powodzią.

  Przedmiot ubezpieczenia

  Kiedy decydujesz się na ubezpieczenie swojego domu lub mieszkania, to musisz wiedzieć, że przedmiot ubezpieczenia stanowią dwie płaszczyzny. Pierwsza z nich to mury wraz ze stałymi elementami, a druga to ruchomości domowe.

  Do pierwszej grupy należą wszystkie elementy, które znajdują się w budynku lub na zewnątrz i są na stałe przytwierdzone. Są to m.in.: podłogi, panele, pomalowane ściany, zabudowane kuchnie, zabudowane szafy, kaloryfery itd. To o co pyta nas wielu klientów, to przede wszystkim, w którym Towarzystwie Ubezpieczeniowym się ubezpieczyć i czemu ma tak naprawdę służyć ubezpieczenie murów. Najlepiej w takiej sytuacji posłużyć się przykładem. Wyobraź sobie, że Twój ukochany dom strawił pożar, a z domu zostały zgliszcza. Niestety i takie sytuacje się zdarzają. Wypłata z ubezpieczenia elementów stałych obejmie wyremontowanie wnętrza domu, czyli wyposażenie instalacji wodno-kanalizacyjnej (umywalki, zlewy, krany, wanna), elektrycznej i grzewczej (piece, pompy ciepła, kuchnie elektryczne), gazowej (kuchnie i grzejniki gazowe) oraz wentylacyjnej.

  W tym momencie mamy problem. Gdzie przytwierdzimy te wszystkie instalacje, skoro nie ma murów? Otóż w tej sytuacji niezbędne okaże się ubezpieczenie konstrukcji budynku. Dzięki temu ubezpieczeniu albo odtworzysz dom lub mieszkanie, albo po prostu zdecydujesz się na zakup nowego mieszkania.

  Warto tutaj wspomnieć, że ubezpieczeniem objęty jest nie tylko dom lub mieszkanie, ale także inne nieruchomości, jak budynki i pomieszczenia gospodarcze, dom w budowie, domek letniskowy, ogrodzenia, garaż, posągi, baseny, fontanny, altany ogrodowe.

  Natomiast ruchomości domowe to sprzęt i umeblowanie, które stanowią naszą własność i które można w dowolnym momencie przenieść. Są to meble, sprzęt RTV/AGD, czy też rzeczy osobiste.

  Zakres ubezpieczenia oraz wysokość składki

  Sam lub wspólnie z doradcą ubezpieczeniowym z www.ubezo.pl możecie wybrać zakres ubezpieczenia oraz jego cenę. Ubezpieczenie mieszkania lub domu ma bardzo szeroki zakres i może obejmować:

  • Ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych: pożar, huragan, powódź, upadek drzew, przepięcie,
  • Ubezpieczenia mienia od kradzieży z włamaniem i rozboju,
  • Ubezpieczenie – ochrona szyb i innych przedmiotów od stłuczenia, przykład: zbicie lustra, ktoś przez okno wrzucił kamień i powybijał szyby,
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, tutaj polecamy ubezpieczenie w przypadku zalania sąsiada, a jeśli masz psa, warto ubezpieczyć się na wypadek pogryzienia obcej osoby przez Twojego pupila,
  • Zabezpieczenie przed następstwami w przypadku nieszczęśliwych wypadków, tu dobrym przykładem będzie złamana nogi lub ręki po upadku ze schodów,
  • Assistance domowy, który nam się przyda, gdy zgubiliśmy klucze i musimy wzywać ślusarza do otwarcia drzwi i wymiany zamków,
  • Assistance medyczny, czyli wezwanie lekarza do domu, gdy zdarzył się wypadek.

  Ubezpieczyciele coraz częściej oferują osobom, które są zainteresowane ubezpieczeniem domu, polisy oparte na zasadzie ALL RISK. Nie ma tutaj znaczenia, czy dom jest wybudowany bądź w budowie. Jest to coraz popularniejsza i jednocześnie najbardziej rozbudowana forma ubezpieczenia, ponieważ ubezpieczyciel odpowiada wtedy za wszystkie, nawet za najbardziej nietypowe wypadki. Co jeszcze zmieniło się na rynku ubezpieczeń? Coraz popularniejsza staje się też możliwość ubezpieczenia online.

  Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

  Opowiemy na prostym przykładzie, dlaczego wybrać ubezpieczenie ALL RISK. Mieszkasz w swoim wymarzonym domu i nagle okazuje się, że dzikie zwierzęta uszkodziły Ci dach. Jeżeli masz standardową polisę, nie będziesz mógł liczyć na żadne odszkodowanie. Natomiast wykupując polisę ALL RISK, masz gwarancję, że ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkody, które wyrządziły dzikie zwierzęta. Przy polisie ALL RISK ubezpieczyciel kieruje się zasadą, że ubezpiecza wszystko, o ile jakieś ryzyka nie są wyłączone z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Wyłączenia muszą być określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Ty jako klient decydujesz, ile chcesz płacić za polisę. Wysokość składki zależy od wybranego wariantu, sumy ubezpieczenia, palnej lub niepalnej konstrukcji budynku, lokalizacji i oczywiście przeznaczenia budynku.

  Na pewno składka będzie niższa, jeżeli wykupisz dodatkowo ubezpieczenie AC. Z pomocą doradcy ubezpieczeniowego z www.ubezo.pl możesz przeprowadzić symulację składki w zależności od różnych zmiennych.

  Bardzo ważna informacje jest taka, że ubezpieczenie będzie nas chronić również wtedy, gdy do szkody lub nieszczęśliwego zdarzenia dojdzie po części z naszej winy. Przykład to nieumyślne zalanie mieszkania, gdy zapomnimy zakręcić kurek z wodą. Rynek ubezpieczeń rozwija się i jest coraz bardziej nastawiony na klienta. Możesz w zasadzie wybrać dowolne ubezpieczenie. Może to być ubezpieczenie naszego czworonoga, sprzętu elektronicznego od zepsucia i kradzieży. Nawet jeśli nasze dzieci zepsują lub zaleją telefon bądź inny sprzęt elektroniczny, możemy być pewni, że polisa nas ochroni. Jeszcze kilka lat rynek ubezpieczeń nie był tak rozwinięty i wybór nie był tak duży jak teraz. Obecnie możesz dobrać ubezpieczenie stosowne do swoich indywidulanych potrzeb. Jeżeli chcesz ubezpieczyć dom lub mieszkanie albo gdy masz jakieś inne potrzeby, to skontaktuj się z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl. Pomożemy Ci znaleźć taki rodzaj polisy, która zaspokoi Twoje oczekiwania.

  Nieruchomość pod kredyt

  Kiedy decydujemy się kupić nieruchomość na kredyt, to jesteśmy zobligowani do wykupu polisy. Polisę możesz kupić w banku, w którym bierzesz kredyt i bank jest wtedy pośrednikiem lub znaleźć ubezpieczenie na własną rękę. Na polisie musi znaleźć się cesja praw, czyli inaczej mówiąc umowa przelewu wierzytelności, na podstawie której bank nabędzie przyszłą wierzytelność. W tym przypadku jest to odszkodowanie z umowy ubezpieczenia. Możesz sam zdecydować, czy polisa ma jedynie zabezpieczać kredyt, czy również chronić Twój majątek.

  Dla banku najważniejsze będzie ubezpieczenie konstrukcji, bo tego konkretnie dotyczy kredyt. Natomiast w Twoim interesie jest objąć ubezpieczeniem stałe elementy, wyposażenie nieruchomości, sprzęt, czy chociażby odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym. Jak to działa w praktyce? W przypadku pożaru bank otrzyma odszkodowanie za mury budynku, a klient za utratę stałych elementów oraz wyposażenia.

  Kto może ubezpieczyć budynek mieszkalny

  Ubezpieczenie majątkowe może wykupić każda pełnoletnia osoba i nie musi to być właściciel mieszkania lub domu. Osoba wykupująca ubezpieczenie nie musi również być zameldowana w mieszkaniu, którego dotyczy ubezpieczenie. Na polisie muszą się znaleźć dane osoby, której majątek obejmujemy ochroną, ponieważ w razie szkody to ona otrzyma odszkodowanie. Przypatrzmy się poszczególnym możliwościom: 

  • właściciel mieszkania, który w nim zamieszkuje. W jego najlepszym interesie jest ubezpieczenie murów i elementów stałych. Kiedy kogoś zaleje, to on za tę szkodę odpowiada. 
  • właściciel mieszkania, kiedy wynajmuje mieszkanie osobie trzeciej, powinien ubezpieczyć mury, elementy stałe i ruchomości. Nie musi ubezpieczać tych wszystkich elementów, jeśli mieszkanie było remontowane przez najemcę i nie zawierało wyposażenia. W takim wypadku właściciel ubezpiecza tylko mury. 
  • osoba najmująca mieszkanie od właściciela. Osoba najmująca wykupuje ubezpieczenie OC, które zabezpieczy szkody wyrządzone właścicielowi mieszkania, np. gdy najemca zniszczy sprzęt AGD.

  Wybierz wariant ubezpieczenia odpowiedni dla siebie.

  Nie jest łatwo samemu dopasować wariant ubezpieczenia do swoich potrzeb i znaleźć TU, które zaproponuje najniższą stawkę. Skontaktuj się w tym celu z doradcami ubezpieczeniowymi z www.ubezo.pl. Dopilnujemy, żebyś nie przepłacał za polisę, a także, żeby polisa chroniła Twój majątek w całości. Potencjalne odszkodowanie musi być na tyle wysokie, żeby pokryć Twoje straty. Pamiętaj, że wybraną polisę możesz rozbić na raty.

  Krótki słowniczek nieruchomości

  Obiekty małej architektury – są to obiekty, które są przynależne do domu mieszkalnego. Może to być basen, ogrodzenie domu, śmietniki, chodniki, oświetlenie, studnie, altana, kort, boisko itd. itp.

  • Budynek gospodarczy – budynek przeznaczony na cele inne niż mieszkaniowe. Może to być na przykład garaż, znajdujący się na terenie ubezpieczonej posesji.
  • Domek letniskowy, czyli budynek, który przeznaczony jest na cele rekreacyjne, który zamieszkujemy sporadycznie, np. w okresie wakacji. Domkiem letniskowym jest także budynek znajdujący się na terenie ogródków działkowych.
  • Karencja – określony okres w umowie ubezpieczenia, w którym Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności za powstałe szkody określone w umowie ubezpieczenia
  • Kradzież z włamaniem – zniszczenie, uszkodzenie lub zabór mienia, którego sprawca dokonał lub usiłował dokonać z zamkniętych pomieszczeń przy użyciu siły i narzędzi służących do włamania.
  • Przepięcie – gwałtowny i krótkotrwały wzrost napięcia prądu, przekraczający maksymalne, dopuszczalne napięcie dla określonej instalacji lub urządzenia, który powstał wskutek wyładowania atmosferycznego potwierdzony przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
  • Odbiór końcowy – przekazanie przedmiotu umowy w stanie gotowym do eksploatacji użytkowania po pozytywnym zakończeniu odbiorów częściowych
  • Ogień i inne zdarzenia losowe. Jest działanie ognia, który przedostał się poza palenisko lub powstał bez paleniska i rozprzestrzenił się o własnej sile. Do innych zdarzeń losowych można zaliczyć: dym, sadzę, deszcz nawalny, grad, huk ponaddźwiękowy, huragan, lawinę, zapadanie się ziemi, osuwanie się ziemi, powódź, zaleganie śniegu i lodu, trzęsienie ziemi, uderzenie pioruna, uderzenie pojazdu, upadek drzew, masztów, upadek statku powietrznego, wybuch, zamarznięcie wody, zalanie, przepięcie, wandalizm.

  Mam nadzieję, że przekonaliśmy Cię do wykupu odpowiedniego ubezpieczenia domu lub mieszkania. Zachęcamy Cię do kontaktu. Pomożemy Ci znaleźć tanią polisę i podpowiemy, gdzie możesz liczyć na zniżki. Współpracujemy z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, m.in. z Wartą, Hestią, czy Compensą. Z www.ubezo.pl będziesz mógł liczyć na zakup atrakcyjnej cenowo polisy, która będzie chronić Twój majątek.

  Porady ekspertów ubezpieczeniowych

  Szukasz informacji na temat ubezpieczeń komunikacyjnych czy mieszkaniowych? A może nie wiesz czym są skomplikowane pojęcia, które widnieją na umowie? Znajdziesz tutaj porady na temat ochrony, która omówiona jest w sposób jasny i przejrzystydla Ciebie. Odkryj z nami przyjazny świat ubezpieczeń!

  Ubezo.pl - ubezpieczenia